Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Łysienie androgenowe

Znalezione produkty: 12
1

1 - 12 z 12 produktów

1

Co to jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe to choroba przewlekła dotycząca mieszków włosowych w obrębie czołowo-ciemieniowym. Jest najczęściej występującym typem łysienia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Łysienie androgenowe może pojawić się w każdym okresie życia, zarówno u młodzieży, jak i u osób starszych. Postęp procesu łysienia androgenowego uwarunkowany jest przede wszystkim ekspresją genów i zmiennością osobniczą, a z chorobą tą zmaga się około 80% mężczyzn i 40% kobiet w wieku powyżej 70 lat.

Leki i terapie w leczeniu łysienia androgenowego

Podstawowym środkiem stosowanym w leczeniu łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn jest minoksydyl (w stężeniu 2% lub 5%) oraz prednizolon. Substancja czynna minoksydyl przybiera postać roztworu – płynu do stosowania na skórę głowy. Zastosowana miejscowo pobudza porost włosów poprzez zwiększenie przepływu krwi przez łożysko naczyniowe skóry oraz hamuje wypadanie włosów. Na rynku dostępne są leki bez recepty na bazie minoksydylu, a są to:

Leczenie minoksydylem można stosować jedynie u pacjentów pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Zwykle leczenie łysienia androgenowego zarówno u kobiet jak i u mężczyzn polega na stosowaniu 2% lub 5% roztworu minoksydylu na skórę głowy. Pierwsze efekty leczenia widać już po około 2 miesiącach stosowania.

Szampony, ampułki, emulsje przeciwko wypadaniu włosów

Pomocne w przypadku terapii łysienia androgenowego i plackowatego jest stosowanie odpowiednio dobranych środków z kategorii dermokosmetyków przeciwko wypadaniu włosów. Produkty te oprócz potwierdzonego działania posiadają dodatkowo różnego rodzaju patenty na składniki, w tym: Vichy Dercos Aminexil, który posiada udowodnione w badaniach klinicznych kierunkowe działanie przeciwko wypadaniu włosów. Składnik ten poprawia ukorzenienie cebulki włosowej, przytwierdzając ją mocno w punkcie jej wzrostu.

Formą, która zyskuje z każdym rokiem coraz większa popularność są ampułki do wcierania w skórę głowy. W ich składzie znajdziemy: minoksydyl, aminexil oraz substancje roślinne. Skuteczność ich działania pozwala na zachowanie gęstych i rzadziej wypadających włosów.  

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.