Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Pozostałe

Znalezione produkty: 2
1

1 - 2 z 2 produktów

1

Bóle stawów, mięśni czy kości mogą mieć różne przyczyny - od urazów, przez infekcji, aż po rozmaite choroby. W ich leczeniu stosuje się rozmaite preparaty, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne w formie kapsułek, tabletek lub saszetek do rozpuszczania w wodzie, maści, żele czy plastry. Bogaty wybór wysokiej jakości suplementów diety na stawy, mięśnie i kości oferuje nasza apteka internetowa.                

Ból stawów

Ból stawów pojawia się najczęściej na skutek urazu, stanu zapalnego lub intensywnego wysiłku fizycznego. Stawy boleć mogą również w przebiegu zwyrodnienia, reumatoidalnego zapalenia stawów, dny moczanowej, toczni lub chorób autoimmunologicznych. Do charakterystycznych objawów, poza bólem, zalicza się także ograniczenie ruchomości stawu, uczucie ciepła w jego okolicy, obrzęk oraz gorączkę.              

Ból stawów a niedobory 

Ból stawów występuje niekiedy na skutek niedoborów jednego lub kilku składników. Jest to między innymi witamina D. Jej niedobór osłabia zdolność organizmu do wchłaniania oraz przetwarzania wapnia, co może prowadzić do osłabienia kości oraz stawów. Niewystarczająca ilość przyjmowanej witaminy C prowadzi z kolei do osłabienia struktury oraz funkcji łącznotkankowych, w tym chrząstki stawowej. Jest ona niezbędna do syntezy kolagenu będącej kluczowym jej składnikiem. Niedobór kwasów tłuszczowych Omega-3, takich jak kwas eikozapentaenowy oraz kwas dokozaheksaenowy, wywoływać może natomiast stan zapalny w organizmie, zwiększając ryzyko wystąpienia procesów zapalnych w stawach.

Co stosuje się na ból stawów?

Podstawą leczenia doraźnego bólu stawów są leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne, typu meloksykam. To preparat nowej generacji, skierowany bezpośrednio na hamowanie receptorów w obrębie stanu zapalnego, który charakteryzuje się niewielką ilością działań niepożądanych. W walce z bólem stawów dobrze sprawdzają się także maści zawierające w składzie ibuprofen lub diklofenak.

W przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów warto sięgnąć po preparaty wspomagające ich regenerację. Tego typu suplementy diety mogą zawierać między innymi chondroitynę będącą składnikiem chrząstki stawowej. Działa ona przeciwzapalnie w obrębie stawu i wpływa na syntezę substancji niezbędnych do jego prawidłowej pracy, takich jak kwas hialuronowy. Dodatkowo chondroityna hamuje aktywność komórek degradujących chrząstkę stawową. W aptekach spotkać można się również z preparatami na stawy z glukozaminą, która jest składnikiem mazi stawowej. Ludzki organizm wykorzystuje ją do produkcji chrząstki. W przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów, do czynienia mamy ze spadkiem ilości glukozaminy. Jej dostarczenie pod postacią wspomnianych powyżej preparatów wspomaga regenerację stawów, gwarantując prawidłową strukturę mazi stawowej. Bólu stawów można się także pozbyć stosując suplementy diety bez recepty z dodatkiem kolagenu. Jego produkcja ulega zaburzeniu zarówno w przebiegu chorób, jak i wraz z wiekiem. Produkty tego typu dostarczają do organizmu substratów niezbędnych do produkcji kolagenów. Nie wbudowują się one bezpośrednio do stawów, a to ze względu na fakt, iż ulegają w żołądku strawieniu do aminokwasów, które mogą zostać później użyte do produkcji kolagenu. Godne polecenia są również wyroby na stawy z kwasem hialuronowym, który poprawia ruchliwość stawów i lepkość mazi stawowej oraz wykazuje działanie przeciwzapalne. Mogą mieć one postać zarówno saszetek do rozpuszczania w wodzie, jak i kapsułek czy zastrzyków.

Ból mięśni

Ból mięśni, inaczej mialgia, to popularna przypadłość, która może się przytrafić osobom w każdym wieku, bez względu na stan zdrowia. Jej charakterystycznymi symptomami, poza bólem i dyskomfortem w mięśniach, mogą być także: sztywność oraz osłabienie w dotkniętym obszarze, zaczerwienienie, obrzęk, gorączka czy trudności w oddychaniu. Do najpopularniejszych przyczyn bólu mięśni zalicza się: przeciążenie na skutek wysiłku fizycznego, infekcje wirusowe (przeziębienie, grypę, ospę wietrzną czy wirusowe zapalenie wątroby WZW typu A, B lub C), infekcje bakteryjne, uraz mechaniczny, choroby pasożytnicze (włośnica, krętkowica), schorzenia reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporoza, fibromialgia), borelioza, zespół przewlekłego zmęczenia, nerwica oraz nieprawidłowa postawa ciała podczas wykonywania  pracy w pozycji siedzącej.

Jak leczyć ból mięśni?

Sposób leczenia bólu mięśni jest uzależniony od jego przyczyny. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen czy naproksen stosuje się w celu zredukowania obrzęku i bólu wywołanego napięciem mięśni, czy zespołem bólu mięśniowo - powięziowego.                                                                       

Ból kości

Ból kości może mieć wiele przyczyn i postać uogólnioną lub dotyczyć konkretnych miejsc, takich jak kość ogonowa, biodrowa czy piszczelowa. Charakterystycznymi objawami tej dolegliwości są ból, tkliwość oraz dyskomfort w rejonie jednej lub kilku powierzchni kostnych. Ból kostny ma charakter ciągły i występuje bez względu na to, czy pacjent porusza się, czy jest w spoczynku. Najpopularniejszymi przyczynami wspomnianej dolegliwości są urazy oraz kontuzje związane z uprawianiem sportu, upadkiem z wysokości czy wypadkiem komunikacyjnym. W wyniku uderzenia dochodzi wówczas do złamania elementów kostnych układu ruchu, co wywołuje silny ból. Dolegliwości bólowe ze strony kości mogą wywoływać także choroby o podłożu reumatycznym, do których zalicza się między innymi reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Występują one także w przebiegu osteoporozy, jałowej martwicy kości oraz chorób nowotworowych.                                             

Leczenie bólu kości

W celu opracowania stosownego planu leczenia bólu kości zaleca się wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego. Forma terapii zależy tu od przyczyny dolegliwości bólowych. W ich łagodzeniu pomocne mogą okazać się niesteroidowe leki przeciwzapalne, jak diklofenak czy ibuprofen, antybiotyki, okłady, ortezy oraz różnego rodzaju zabiegi fizjoterapeutyczne.

Sposób leczenia dolegliwości bólowych ze strony stawów, mięśni czy kości zależy od ich przyczyny. W ofercie naszej apteki internetowej można znaleźć rozmaite preparaty bez recepty w formie tabletek, kapsułek, żelu, kropli czy ampułek.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.