Gwarancja spakowania zamówienia tego samego dnia  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Oparzenia

Znalezione produkty: 35
1

1 - 24 z 35 produktów

1
...
2

Maści, żele i preparaty na oparzenia

Wielogodzinne opalanie się bez odpowiedniej ochrony, a także kontakt z gorącą wodą lub powierzchnią zazwyczaj prowadzi do bolesnego uszkodzenia skóry. Jednym z częstszych urazów tego typu są również oparzenia słoneczne, powstałe w wyniku długotrwałej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne bez zapewnienia skutecznej ochrony.

Bez względu na przyczynę zawsze pojawiają się nieprzyjemne objawy poparzenia, takie jak: mocne zaczerwienienie skóry, ból, pieczenie i obrzęk. Potrzebne Ci skuteczne środki, które pomogą przyśpieszyć regenerację skóry i ukoją bolesne dolegliwości? Dobrze trafiłeś. W ofercie naszej apteki znajdą Państwo szeroki zakres leków na różnego rodzaju oparzenia – maści, żele i łagodzące kremy.

Regeneracja podrażnionej skóry

Preparaty do leczenia oparzeń słonecznych opierają się na fizycznej aktywności osmotycznej w celu zmniejszenia miejscowych objawów zapalnych skóry. Dzięki starannie opracowanej formule, dostępne żele i maści nie tylko chronią ranę przed wysychaniem, ale również skutecznie wchłaniają wilgoć w przypadku przesuszenia uszkodzonej powierzchni naskórka. Proponowane produkty natychmiastowo chłodzą i łagodzą oparzenia, dzięki czemu idealnie nadają się również na oparzenia termiczne, odmrożenia, odleżyny, trudno gojące się rany oraz ukąszenia owadów. Maści i żele łagodzące polecane są również do codziennej pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej i spierzchniętej.

Co na oparzenia termiczne? Jak poradzić sobie z uszkodzoną tkanką?

Wielogodzinne opalanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony, a także kontakt z gorącą wodą lub powierzchniami często powodują bolesne zmiany skórne. Pierwsze objawy to silne zaczerwienienie, obrzęk i pieczenie. Są to typowe objawy oparzeń pierwszego stopnia. Zwykle trwają kilka dni przed złuszczeniem się skóry. W tym celu stosuj leki łagodzące i regenerujące oparzenia, co przyspieszy odnowę naskórka. Warto wspomnieć, że samoleczenie można stosować tylko w przypadku łagodnych zmian. Jeśli bąbelki wsiąkną w płyn i uszkodzą tkankę, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Podstawą przy oparzeniach jest odpowiednia dezynfekcja skóry – należy zadbać o to, aby nie doszło do infekcji i zakażenia skóry. Istotne jest również stosowanie preparatów chłodzących, ściągających i przeciwobrzękowych – np. żeli na oparzenia hydrokoloidowe z nanosrebrem, które mają właściwości antyseptyczne, jednocześnie tworząc warstwę ochronną na poparzonej skórze.

Składniki aktywne: czym smarować oparzenie?

W przypadku oparzeń polecane są w szczególności preparaty zawierające następujące składniki:

 • alantoina
 • tlenek cynku
 • tłuszcze roślinne (np. masło Shea)
 • wyciągi roślinne
 • panthenol
 • karbomer
 • kwas borny
 • tetraboran sodu
 • sulfobituminian amonu
 • nitrofural

Preparaty na oparzenia najczęściej występują w postaci maści lub żeli. Dzięki temu łatwiej je nakładać na poparzoną skórę. Dostępne są również opatrunki płynne, piankowe i hydrożelowe. Tego rodzaju leki na oparzenia zapewniają natychmiastową ulgę bez konieczności dotykania bolesnego obszaru skóry. W leczeniu oparzeń przydatne są także specjalne opatrunki żelowe, pianki chłodzące i żele. Środki na oparzenia powinny być zawsze dostępne w apteczce pierwszej pomocy.

Ważne! Należy uważać, aby po opalaniu nie nakładać na skórę zbyt dużej ilości kremów o działaniu natłuszczającym, ponieważ tego rodzaju preparaty sprawiają, że ciepło ze skóry przestaje być odprowadzane, co dodatkowo nasila ból. Warto rozważyć zastosowanie produktów z panthenolem, który posiada właściwości chłodzące, kojące i łagodzące ból.

Stopnie klasyfikacji oparzeń

W zależności od głębokości oparzenia dzielimy je na:

 • Oparzenie I stopnia – to oparzenie obejmujące wyłącznie naskórek, którego objawami klinicznymi są zaczerwienienie skóry, niewielki obrzęk o silnych dolegliwościach bólowych, po 2-3 dniach od momentu oparzenia skórze towarzyszy silne swędzenie, powstają na skutek krótkotrwałego kontaktu skóry z gorąca parą wodną, wodą lub wydłużonej ekspozycji na słońce;
 • Oparzenie II stopnia – rodzaj tego oparzenia dzielimy na oparzenia powierzchniowe i głębokie, oparzenie powierzchniowe obejmuje naskórek i cześć skóry właściwiej, zaś oparzenie głębokie oprócz naskóra obejmuje dodatkowo pełną grubą skóry właściwej;
 • Oparzenie III stopnia – oparzenie to obejmuje całą grubość skóry właściwej z naczyniami, nerwami skórnymi i podskórną tkanką tłuszczową, w przypadku oparzenia trzeciego stopnia skóra ma zabarwienie perłowo-białe, nie bolesne, wymagające najczęściej przeszczepu skóry;
 • Oparzenie IV stopnia – oparzenie obejmujące jeszcze niżej położone tkanki (mięśnie, ścięgna, kości), rodzaj najcięższego oparzenia do leczenia, przy tego typu oparzeniu najczęściej następuje zwęglenie oparzonej części ciała.

Co na oparzenia u dzieci?

Oparzenia są bardzo poważnym problemem medycznym, społecznym i ekonomicznym. W Polsce co roku oparzeniom ulega około 300 000 do 400 000 osób, z czego 50-70% to dzieci. Ponad 500 osób umiera każdego roku z powodu ciężkich oparzeń. Oparzenia u dzieci są drugą najczęstszą przyczyną zgonów pourazowych w wieku poniżej 4 lat i główną przyczyną zgonów u starszych dzieci. W grupie dzieci oparzenia dotykają najczęściej małe dzieci, które mają ograniczoną zdolność oceny zagrożeń i zagrożeń dla zdrowia i życia.

Dla dzieci lub osób szczególnie wrażliwych na ból bardzo dobrym rozwiązaniem jest krem ​​łagodzący oparzenia z aloesem, lub specjalistyczny żel na bazie pantenolu - środek na oparzenia o działaniu chłodzącym, a nawet znieczulającym miejscowo, idealny przy silnych i szczególnie bolesnych oparzeniach.

Oparzenia słoneczne - jak się przed nimi zabezpieczyć?

Na oparzenia słoneczne szczególnie narażone są małe dzieci i osoby starsze. Na szczęście można się przed nimi skutecznie zabezpieczyć. W tym celu należy stosować kremy z wysoką zawartością filtrów UV. Należy używać kosmetyków z filtrem SPF 30 lub 50, a oprócz tego zakrywać ciało i twarz ubraniem, tak aby nie doprowadzić do kontaktu z silnym, popołudniowym słońcem.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.