Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Nieświeży oddech (halitoza)

Znalezione produkty: 5
1

1 - 5 z 5 produktów

1

Halitoza jest nieprzyjemnym zapachem z ust wyczuwalnym podczas mówienia, czy oddychania. Dolegliwość ta wywołuje dyskomfort zarówno u cierpiących na nią pacjentów, jak i osób z ich najbliższego otoczenia. Przyczyną nieświeżego oddechu może być nieprawidłowa higiena jamy ustnej czy rozmaite choroby. Halitozę można skutecznie wyleczyć, stosując preparaty do higieny jamy ustnej z naszej apteki.

Czym jest halitoza?

Halitoza to wstydliwa przypadłość obawiającą się przykrym zapachem z ust. W znaczącej części przypadków jest ona wywoływana przez bakterie beztlenowe jamy ustnej posiadające specyficzny metabolizm powodujący powstawanie lotnych związków siarki o nieprzyjemnym aromacie. Tym, co je wyróżnia jest także zdolność rozkładania aminokwasów do między innymi merkaptanu - związku odpowiadającego za odór gnijącego mięsa i ryb.

Halitoza i jej rodzaje

Wyróżnia się dwa główne rodzaje halitozy - prawdziwą oraz rzekomą. W przypadku pierwszej z nich, przykry zapach z ust jest odczuwalny zarówno przez pacjenta, jak i osoby z jego najbliższego otoczenia. Ten rodzaj halitozy dzieli się na fizjologiczną oraz patologiczną. Pierwsza pojawia się po nocnym spoczynku, spożyciu pokarmów o intensywnym zapachu i smaku, jak cebula czy czosnek oraz u palaczy. Jeżeli chodzi natomiast o halitozę patologiczną, klasyfikuje się ją ze względu na miejsce występowania pierwotnych przyczyn. Rozwijać może się ona między innymi w jamie ustnej i gardle na skutek:

 • niewłaściwej higieny,
 • zalegania resztek pokarmu pod protezami czy mostami,
 • nieprawidłowego czyszczenia aparatu ortodontycznego,
 • zapalenia dziąseł, paradontozy,
 • owrzodzeń jamy ustnej,
 • zapalenia migdałków podniebiennych,
 • uszkodzenia tkanek i martwicy w przebiegu chorób nowotworowych,
 • zredukowanego wydzielania śliny wywołanego chorobą Sjörgena,
 • przyjmowania leków o właściwościach moczopędnych.

Halitoza patologiczna może występować także w nosie i być związana z zapaleniem zatok przynosowych, chorobami nowotworowymi zlokalizowanymi w jamie nosowej lub obecnością ciała obcego. Przypadłość ta niekiedy rozwija się również w dolnym odcinku dróg oddechowych na skutek ropnych zmian płucnych, ropnego zapalenia oskrzeli lub zmian występujących w raku płuca oraz w przewodzie pokarmowym, w przebiegu raka żołądka, raka przełyku lub choroby refluksowej przełyku. Co do halitozy rzekomej, polega ona na tym, iż pacjent odczuwa nieprzyjemny zapach z ust, mimo że nie jest on wyczuwalny przez osoby z jego otoczenia. Dolegliwość ta najczęściej ma związek z halitofobią, czyli skrajnym lękiem przed nieświeżym oddechem mającym korzenie w przykrych doświadczeniach z przeszłości z tym związanych.

Przyczyny halitozy

Główną przyczyną halitozy jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej sprzyjająca rozwojowi bakterii beztlenowych produkujących lotne związki siarki. Bardzo często objawy halitozy towarzyszą:

 • próchnicy,
 • kamieniowi i osadowi nazębnemu,
 • paradontozie,
 • grzybicy jamy ustnej,
 • kandydozie lub stanowi powikłanie po zabiegach dentystycznych.

Halitoza może się rozwijać również na skutek przyczyn środowiskowych, takich jak palenie tytoniu, picie alkoholu, spożywanie niewystarczającej ilości płynów, jedzenie cebuli i czosnku oraz zażywanie leków przeciwbólowych, moczopędnych oraz antydepresyjnych.

Diagnoza halitozy

By stwierdzić, czy mamy do czynienia z halitozą, należy się umówić na wizytę u stomatologa, który przeprowadzi wywiad i badanie stomatologiczne. Obejmować może ono między innymi wąchanie powietrza wydychanego przez pacjenta lub wykorzystanie specjalnego urządzenia - halimetru, który pozwala na określenie stężenia lotnych związków siarki w wydychanym powietrzu. Niekiedy niezbędne jest również przeprowadzenie badania mikrobiologicznego lub testów ze śliny.

Ranking produktów na halitozę z naszej oferty

Pacjenci borykający się z halitozą, mogą się jej skutecznie pozbyć sięgając po jeden ze sprawdzonych produktów z asortymentu naszej apteki internetowej. Poniżej prezentujemy wyroby na świeży oddech cieszące się największą popularnością wśród naszych Klientów.

Halitomin

Halitomin to suplement diety w formie wygodnych w użyciu tabletek do ssania zawierających 6 mg mentolu, 5 mg cynku oraz 1 mg tymianku. Pierwszy z wymienionych składników daje uczucie świeżości w jamie ustnej i gardle, drugi - działa bakteriobójczo, obniżając poziom lotnych związków siarki i zatrzymując ich powstawanie, trzeci - zapewnia świeży oddech. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Zalecane dawkowanie Halitominu to maksymalnie 3 tabletki dziennie. Przez 30 minut od spożycia produktu nie należy jeść i pić.

GUM HaliControl pasta do zębów

GUM HaliControl pasta do zębów to produkt, który w kompleksowy sposób walczy z problemem, jakim jest nieświeży oddech i gwarantuje długotrwałą ochronę przed nawrotem halitozy. Zawarta z nim krzemionka usuwa płytkę bakteryjną oraz poleruje i wygładza szkliwo, nadając mu naturalnego blasku. Isomalt oraz fluor chronią zęby przed próchnicą i hamują rozwój bakterii wywołujących nieprzyjemny zapach z ust. Pasta na halitozę ma w swoim składzie także ksylitol oraz fluor, które działają przeciwpróchniczo, wspomagają proces remineralizacji szkliwa i ograniczają rozwój bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za przykry zapach z jamy ustnej. Kolejny cenny składnik omawianego produktu to chlorek cetylopirydyniowy hamujący tworzenie się płytki nazębnej i działający bakteriobójczo oraz grzybobójczo, redukując w ten sposób rozwój mikroorganizmów odpowiedzialnych za próchnicę i halitozę. Pasta zawiera również mleczan cynku, który łagodzi podrażnienia przyzębia i działa antyseptycznie oraz kwas mlekowy nawilżający przesuszoną śluzówkę jamy ustnej, wspomagający naturalny system ochrony śliny i chroniący przed tworzeniem się ognisk zapalnych przyzębia. GUM HaliControl pasta do zębów ma żelową konsystencję, dzięki czemu jest łatwa w użyciu i wydajna. Może być ona stosowana u osób dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia.

Dentosept FAST

Dentosept FAST jest preparatem służącym do pielęgnacji i ochrony błony śluzowej jamy ustnej oraz dziąseł. Tym, co go wyróżnia jest innowacyjna forma spray’u z wygodnym aplikatorem, który pozwala na precyzyjną, szybką, wygodną aplikację. Produkt działa kojąco i antybakteryjnie, wspomaga regenerację dziąseł oraz wspiera utrzymanie świeżego oddechu w przypadku halitozy. Spray zawiera między innymi chlorheksydynę, która działa antybakteryjnie, wspomagając i pielęgnując błonę śluzową jamy ustnej, chroniąc ją przed powstawaniem stanów zapalnych. W jego składzie znajduje się także wyciąg z szałwii o właściwościach ściągających, witaminy B2 i B3 wspomagające regenerację dziąseł oraz gliceryna tworząca ochronną warstwę na powierzchni błony śluzowej, gwarantując jej odpowiednie nawilżenie. Zawarty w spray’u na halitozę ksylitol chroni szkliwo zębów przed próchnicą, a cytrynian cynku, olejek miętowy i wyciąg z eukaliptusa działają odświeżająco. Wyrób nadaje się dla diabetyków i może być stosowany przez kobiety w ciąży.

Halitoza, czyli nieprzyjemny zapach z jamy ustnej to krępująca dolegliwość, którą pomogą zwalczyć specjalistyczne preparaty oferowane przez naszą aptekę internetową.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.