Gwarancja wysyłki w ciągu 48h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Łupież

Znalezione produkty: 37
1

1 - 24 z 37 produktów

1
...
2

Czym jest łupież?

Łupież to choroba skóry, która powszechnie dotyka zarówno kobiety i mężczyzn i wiąże się z nadmiernym łuszczeniem skóry głowy i łojotokiem. Z łupieżem borykają się zwykle dzieci, młodzież oraz dorośli do 25 roku życia, dużo rzadziej osoby starsze, jednak nie jest to wcale reguła. Do popularnych objawów łupieżu należy swędzenie skóry głowy, nadmierne przetłuszczanie się włosów oraz nieestetycznie wyglądające białe ziarenka we włosach. Łupież może występować także na innych częściach ciała, przykładem jest łupież pstry, którego obszar występowania to przede wszystkim plecy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów do walki z łupieżem, która dostępna jest na naszej stronie apteki internetowej.

Jak powstaje łupież?

Główną przyczyną powstania łupieżu jest szybkie namnażanie się grzyba Malassezia, który występuje na skórze głowy. Oprócz tego łupież jest bardzo często konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji skóry głowy, w tym:

  • nadużywania kosmetyków stylizujących, koloryzujących,
  • źle dobranego szamponu,
  • niewystarczającego spłukiwania głowy
  • przesuszaniem włosów poprzez zbyt częste używanie suszarki.

Jego objawy może nasilać również stres, nieodpowiednia dieta lub zmiany hormonalne pobudzające pracę gruczołów łojowych (mogące prowadzić do łupieżu tłustego). Ponadto jego powstaniu sprzyja nieprawidłowa higiena, w tym: zbyt rzadkie mycie włosów, przez które na skórze gromadzi się łój i martwy naskórek oraz zbyt częste mycie co prowadzi do wysuszenia skóry głowy. Dodatkowo do tej przykrej dolegliwości przyczynia się łojotokowe zapalenie skóry, alergie, egzema czy łuszczyca.

Leki, kosmetyki, wyroby medyczne - preparaty przeciwłupieżowe

Jednym ze skutecznych sposobów pozbycia się objawów łupieżu jest zastosowania odpowiednio dobranych preparatów, a co najważniejsze wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy. Osoby, które zmagają się z problemem swędzącej, łuszczącej skóry głowy, mogą sięgnąć po:

Szeroka gama produktów przeciwłupieżowych

Nadmierne łuszczenie się skóry głowy, obfite zaczerwienienia, podrażnienia i łojotok to główne objawy towarzyszące łupieżowi. Łupież to dość kłopotliwa choroba, która choć nie jest groźna, może prowadzić do niskiej samooceny i stresu. Do walki z łupieżem warto stosować proponowane w tej kategorii szampony i balsamy, które doskonale nawilżają, koją i pielęgnują suchą skórę głowy. Istniejące produkty zawierają takie składniki jak ketokonazol i naturalne ekstrakty roślinne z brzozy, rozmarynu, pokrzywy i rumianku. Związki te przeciwdziałają powstawaniu łupieżu i przywracają włosom naturalną miękkość i połysk.

Szampon do włosów z łupieżem

Najprostszym sposobem na pozbycie się łupieżu jest stosowanie szamponów leczniczych na bazie kwasu salicylowego, cynku, czy ketonazolu. Substancje te efektywnie zwalczają grzyby odpowiedzialne za chorobę, uwalniając nas od jej przykrych i krępujących objawów. Jednym z najbardziej znanych szamponów przeciwłupieżowych jest Nizoral oraz Zoxin-med. Substancje zawarte w tych szamponach likwidują łupież suchy i dokładnie oczyszczają skórę głowy. Ponadto łagodzą podrażnienia i eliminują świąd.

Oprócz szamponów typowo leczniczych w ofercie apteki Codzienna znajdziemy również szampony przeciwłupieżowe o naturalnym, ziołowym składzie, które nie tylko usuwają oznaki łupieżu, ale także wzmacniają włosy, zapobiegają ich nadmiernemu wypadaniu oraz nadając im miękkość i sprężystość.

Peeling trychologiczny jako forma walki z łupieżem

Preparatem, który w szczególny sposób wspomaga nas w walce z objawami łupieżu, jest peeling trychologiczny. Nakłada się go podobnie jak szampon, a następnie okrężnymi ruchami wmasowuje w skórę głowy. Zawarte w nim składniki aktywne delikatnie złuszczają naskórek, odblokowują ujścia mieszków włosowych oraz zapobiega jego nawrotom. Ponadto dzięki wykonaniu delikatnego masażu głowy, preparat ten, poprawia jej krążenie, zaś odpowiednio dobrana kompozycja składników łatwiej dociera do wszystkich komórek, nadając włosom odpowiednie nawilżenie.

Żele i płyny keratoliczne do skóry głowy

W ofercie naszej apteki internetowej znajdziemy żel i płyn keratoliczny. Składniki zawarte w żelach (glicerol, mocznik, L-arginina, kwas mlekowy) nadają skórze głowy odpowiednie nawilżenie, przez co zapobiegają nadmiernemu złuszczaniu się naskórka. Z kolei dobry płyn keratoliczny powinien zawierać przynajmniej jeden z wymienionych składników: kwas salicylowy, mocznik, pantenol, alantoina, kompleks antybakteryjny DDL lub wyciąg z kory wierzby.

Emulsje przeciwłupieżowe

Mając do czynienia np. z łupieżem pstrym, wiele osób włącza do swojej pielęgnacji specjalnie opracowane kosmetyki, np. emulsje przeciwłupieżowe. Ich formuły zawierają najczęściej: cyklopiroksolaminę, prokton olaminy, czy mocznik, które wspomagają procesy przeciwgrzybicze oraz wspomagają nawilżenie skóry. Tego typu dermokosmetyki oprócz ukierunkowanego działania przeciwko łupieżowi wspierają dodatkowo hamowanie rozwoju choroby oraz zmniejszają ryzyko powstania trwałych zmian na skórze. W rezultacie przyczyniają się do tego, że skóra nie jest już tak bardzo podatna na szkodliwe działanie np. zanieczyszczeń i alergenów.

Łupież Gilberta (różowy)

Łupież Giberta to jedna z chorób dermatologicznych, w której przebiegu na ciele pacjenta pojawia się uogólniona wysypka na tułowiu i kończynach. Zwykle ma ona łagodny przebieg i nie wymaga specjalistycznego leczenia. Szacuje się, że prawdopodobną przyczyną powstania łupieżu Giberta jest reakcja układu immunologicznego na infekcje wirusem opryszczki HHV-7. Do typowych objawów łupieżu różowego Giberta należą zmiany skórne i świąd skóry.

Leczenie łupieżu różowego Giberta

Leczenie łupieżu Giberta w głównej mierze sprowadza się przede wszystkim do złagodzenia objawów choroby. Na zlikwidowanie uporczywego świądu zalecane jest stosowanie leków przeciwhistaminowych (Amertil Bio, Allertec WZF). Oprócz tego lekarz może zalecić także stosowanie maści zawierających glikokortykosteroidy lub fototerapię. Zwykle choroba twa około 6 tygodni i ustępuje samoistnie.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.