Spakujemy zamówienie w ciągu 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Po ukąszeniu

Znalezione produkty: 19
1

1 - 19 z 19 produktów

1

Ukąszenie owadów - leki przeciwhistaminowe

Ukąszenia owadów powodują nieprzyjemne swędzenie, dyskomfort, a nawet bolesne rany. W przypadku ich pojawienia najlepiej będzie zastosować odpowiedni preparat, który złagodzi konsekwencje bliskiego spotkania z komarem, meszką, pszczołą lub innym owadem. Dlatego warto się zaopatrzyć na przykład w leki o działaniu przeciwhistaminowym na ukąszenia. Nasza apteka Codzienna oferuje szereg preparatów, w tym leki dostępne bez recepty, które z jednej strony pozwalają zabezpieczyć się przed ukąszeniem, a z drugiej strony łagodzą jego skutki.

Objawy ukąszenia przez owada

Sezon wiosenno-letni oprócz dobrego samopoczucia i pięknej pogody oferuje nam w zestawie również problem związany z koniecznością ochrony przed owadami, które w tym okresie wykazują szczególną aktywność. Jak rozpoznać ukąszenie bądź użądlenie owada? W przypadku ukąszenia przez komara lub osę objawami, z jakimi musimy się zmierzyć to:

  • ból,
  • zaczerwienienie w miejscu ukąszenia,
  • swędzenie,
  • opuchlizna.

W większości przypadków ukąszenie przez owada wiążę się wyłącznie z nieprzyjemnym uczucie pieczenia i swędzenia. U młodszych dzieci w wyniku często drapania podrażnionego miejsca oraz wystąpienia dolegliwości bólowych może dojść również do rozwoju infekcji skórnych. Oprócz tego pogryziony maluch zazwyczaj będzie rozdrażniony i płaczliwy. Pakując się na wycieczkę lub wakacje pamiętaj o apteczce, w której na pewno nie zabraknie preparatów takich jak maści czy żele na ukąszenia.

Jakie leki na ukąszenia owadów?

Większość ugryzień owadów jest niegroźna dla naszego zdrowia. Ukąszenie owada wiąże się najczęściej z nieprzyjemnym swędzenie, pieczeniem, powstaniem bąbli, wysypki lub bolesnych ran. Aby uniknąć tych dolegliwości zaraz po ukąszeniu insekta należy sięgnąć po dostępny środek na ukąszenia owadów. W ofercie apteki znajdziesz różne formy tych środków, w postaci np. żelu, płynu, plastra lub opatrunków. Wszystkie te produkty mają składniki, które łagodzą dolegliwości bóle, redukują uczucie swędzenia, usuwają obrzęk oraz zaczerwienienie. O wyposażeniu się w tego typu środki powinny pamiętać szczególnie osoby uczulone lub mające delikatną i problematyczną skórę.

Sprawdź popularne leki po ukąszeniu

  • Fenistil to lek na bazie składnika przeciwhistaminowego – maleinianu dimetydenu, który działa przeciwświądowo.
  • Foxill to tańszy odpowiednik Fenistilu o identycznej dawce substancji czynnej. Dawka leku w obu żelach jest identyczna.
  • Entil Ukąszenia to delikatny żel na bazie glikoli, który według producenta posiada działanie osmotyczne – ma „wysysać” toksyny owada.

Kiedy zaopatrzyć się w środki na ugryzienia owadów?

Zakup leków na ukąszenia owadów zalecamy szczególnie w momencie podjęcia decyzji o zbliżającej się wycieczce do lasu, nad jezioro bądź rzekę – w miejsca, gdzie owadów jest zwykle bardzo dużo. W przypadku ugryzienia zakupiona w aptece maść na ukąszenia zapobiegnie rozwojowi obrzęku lub ran wywołanych drapaniem.

Pamiętaj również o najmłodszych, którzy w odróżnieniu od dorosłych znacznie gorzej znoszą ugryzienie przez owada. Czując ból oraz swędzenie dzieci często rozdrapują miejsce ugryzienia, co może prowadzić do zakażenia i rozwoju infekcji bakteryjnej. Niestety maluchom ciężko wytłumaczyć, aby nie drapały skóry, dlatego ważne jest, aby zadziałać możliwie jak najszybciej. Preparaty na ukąszenia mogą być bezpiecznie stosowane również na skórę dziecka.

Ugryzienie osy lub pszczoły

Zupełnie inaczej wygląda ugryzienie przez owady błonkoskrzydłe takie jak osa czy pszczoła. Ugryzienie przez te owady jest zdecydowanie bardziej nieprzyjemne niż komara. Szczególną uwagę należy zwrócić na ugryzienie pszczoły, która zostawia na skórze swoje żądło. Zagrożeniem jest zwłaszcza ugryzienie w obrębie szyi i gardła, ponieważ powstała opuchlizna i reakcja skórna może doprowadzić do trudności z oddychaniem, a nawet do uduszenia. W przypadku ugryzienia zaleca się zastosowanie leków przeciwhistaminowych, a u osób uczulonych natychmiastowy kontakt z lekarzem.

Jak chronić się przed użądleniem?

Przygotowaliśmy dla Państwa 6 podstawowych zasad, których warto przestrzegać, aby uniknąć użądlenia lub ukąszenia przez różnego rodzaju owady:

  • w miejscu gdzie występują duże skupiska owadów (las, jezioro, rzeka, ogród) należy zakładać długie spodnie, bluzki z rękawem oraz czapkę bądź kapelusz, tak aby zmniejszyć odsłoniętą powierzchnię narażoną na bezpośredni kontakt z owadem,
  • unikajmy silnych zapachów perfum i dezodorantów,
  • spróbuj założyć stosowane kolory ubrań (biel, bież, zieleń) – wszelkie jaskrawe kolory stanowią imitację kwiatów i mogą wykazywać większe zainteresowanie owadów,
  • nie jedz słodkich bułek na otwarty powietrzu,
  • dopilnuj, aby pojemniki na śmieci, odpady i inne reszty żywności były zawsze szczelnie zamknięte,
  • w razie ataku owadów należy bezwzględnie chronić głowę.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.