Spakujemy zamówienie w ciągu 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Stłuczenia i siniaki

Znalezione produkty: 28
1

1 - 24 z 28 produktów

1
...
2

Stłuczenia i siniaki to uszkodzenia ciała, z którymi raz na jakiś czas boryka się każdy z nas. Ludzki organizm ma zdolność do ich samoistnego leczenia, lecz jeżeli chcemy nieco przyspieszyć ten proces, warto sięgnąć po specjalny żel lub maść na tego typu zmiany skórne z oferty naszej apteki internetowej.

Czym jest stłuczenie?

Stłuczenie to uszkodzenie tkanki podskórnej, mięśniowej oraz okostnej stawów około tkankowych. W miejscu urazu powstaje wówczas zasinienie wywołane wylewem krwi do tkanek oraz obrzęk. Jest ono również bolesne, w szczególności podczas wykonywania ruchów. Stłuczony staw ma ograniczony lub całkowicie upośledzony ruch. W ciągu kilku dni barwa stłuczenia ulega zmianie z niebieskofioletową, na rdzawą oraz żółtozieloną, co jest wynikiem zmian chemicznych zachodzących w barwniku wynaczynionej krwi. Do tego typu uszkodzeń dochodzi najczęściej na skutek upadków na twarde podłoże lub przez uderzenie tępym przedmiotem.

Siniak - co to takiego?

Siniak, inaczej krwiak, jest podskórnym wylewem krwi powstającym na skutek uszkodzenia naczyń krwionośnych. Może on zarówno pojawiać się bezpośrednio pod powierzchnią skóry, jak  i występować głębiej i nie być widoczny na pierwszy rzut oka. Barwa siniaków zmienia się z czasem od fioletowo - różowej, przez żółtą, aż po brązową lub zielonkawą. Powstają one wskutek uderzeń, upadków czy urazów. Do ich tworzenia się przyczyniać mogą się także: nieprawidłowa kondycja naczyń krwionośnych oraz ich stany zapalne, skazy krwotoczne, choroby nowotworowe w obrębie układu krwiotwórczego, niedobory rutyny odpowiadającej za uszczelnianie naczyń krwionośnych, długotrwałe leczenie kortykosteroidami, aspiryną oraz ibuprofenem. Na powstawanie siniaków narażone są osoby borykające się z problemami z krzepliwością krwi oraz kruchością naczyń krwionośnych, cukrzycy, seniorzy oraz nadużywający alkoholu.

Jak wybrać idealny preparat na stłuczenia i siniaki?

Dostępne na rynku preparaty do użytku zewnętrznego na stłuczenia i siniaki mogą się różnić od siebie między innymi składem. Wybierając tego typu produkt, warto postawić taki, który zawiera jedną z poniższych substancji:

  • heparyna - hamuje krzepnięcie czerwonych krwinek poprzez blokadę tak zwanej kaskady krzepnięcia. Na skutek tego, krew, która wydostała się z uszkodzonych tkanek jest wchłaniania, a następnie usuwana z miejsca uderzenia. Heparyna skutecznie wspomaga ten proces, aktywując czynniki oczyszczania. Ma ona również właściwości przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne.
  • arnika - kwiaty tej rośliny są bogatym źródłem flawonoidów wzmacniających ścianki naczyń włosowatych i redukujących ich przepuszczalność. Dodatkowo przyspieszają one gojenie się wybroczyn i wykazują działanie przeciwzapalne.
  • kasztanowiec - w jego nasionach oraz korze znajduje się eskulina i escyna, które zwiększają napięcie naczyń i działają przeciwobrzękowo oraz przeciwświądowo. Produkty z wyciągiem z kasztanowca skutecznie regenerują uszkodzone naczynka, pozwalając zapobiec dalszemu wysiękowi i przyspieszając proces gojenia. Efekt ten wzmacniają garbniki o właściwościach ściągających.
  • diosmina - organiczny związek chemiczny zaliczany do flawonoidów, który zwiększa elastyczność oraz napięcie naczyń krwionośnych, zmniejsza ich przepuszczalność i ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Ranking produktów na stłuczenia i siniaki

W asortymencie naszej apteki internetowej dostępne są rozmaite preparaty na stłuczenia i siniaki, które przyspieszają gojenie się tego typu zmian, skutecznie redukują obrzęk i łagodzą ból. Mogą one mieć postać żelu, maści, spray’u lub tabletek przeznaczonych do sporządzania roztworu. Największą popularnością wśród Klientów cieszą się poniższe produkty.

Voltaren Max 23,2 mg/ g, żel, 180 g

Voltaren Max 23,2 mg/ g, żel, 180 g skutecznie redukuje stany zapalne i obrzęki występujące w okolicach mięśni i stawów oraz łagodzi ból. Może być stosowany w miejscowym leczeniu ograniczonych oraz łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów, pourazowych stanach zapalnych ścięgien, mięśni, więzadeł i stawów powstałych na skutek stłuczenia, skręcenia czy nadwyrężenia, bólu pleców, a także stanach zapalnych tkanek miękkich, takich jak łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, zapalenie torebki stawowej czy zapalenie okołostawowe. Substancją aktywną żelu na stłuczenia i siniaki jest diklofenak dietyloamoniowy. Dzięki jego wysokiej zawartości produkt działa aż do 12 godzin. Należy go stosować 2 razy na dobę - rano i wieczorem, wcierając niewielką ilość odpowiadającą wielkości orzecha włoskiego lub owocu wiśni w bolące, lub spuchnięte miejsca. Podczas aplikacji odczuwalny jest lekki efekt chłodzący.

Altacet 10 mg/ g, żel, 75 g

Altacet 10 mg/ g, żel, 75 g to preparat przeznaczony do miejscowego stosowania zewnętrznego w przypadku kontuzji i urazów. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, ściągająco, ochładzająco oraz odkażająco. Produkt zmienia pH skóry, rozpulchnia naskórek i wytwarza kwaśne środowisko niekorzystne dla rozwoju bakterii patogennych. Jego działanie chłodzące jest związane z obecnością mentolu oraz parowaniem wody, etanolu i kwasy octowego. Pierwszy z wymienionych składników redukuje wrażliwość skórnych zakończeń nerwowych, rozszerzając miejscowo naczynia krwionośne. Żel na siniaki i stłuczenia wykazuje również właściwości ściągające, które są związane z koagulacją białej na powierzchni tkanek oraz nerwów czuciowych. Substancją czynną produktu jest octanowinian glinu, który działa przeciwobrzękowo i ściągająco. Stosowanie żelu bezpośrednio po urazie wyraźnie skraca czas niedyspozycji, przyspieszając powrót do pełnej sprawności. Należy go aplikować 3-4 razy dziennie na oczyszczoną, suchą skórę, w kilkugodzinnych odstępach, najlepiej w formie okładów.

Heparin-Hasco Forte 1000 j.m./ g, żel, 35 g

Heparin-Hasco Forte 1000 j.m./ g, żel, 35 g to wyrób rekomendowany do stosowania w przypadku dolegliwości żylnych. Wykazuje działanie przeciwobrzękowe, przeciwzakrzepowe oraz przeciwzapalne. Jego substancją czynną jest heparyna sodowa. Dzięki jej wysokiej dawce żel skutecznie zwalcza stany zapalne i obrzęki oraz zapobiega powstawaniu zakrzepów. Jest on zalecany do leczenia wspomagającego zapalenia żył (w tym również zakrzepowego) oraz żylaków kończyn dolnych. Preparat skutecznie przynosi ulgę w okresie nasilenia dolegliwości związanych z chorobami żył. Dodatkowo łagodzi on obrzęki, stłuczenia oraz krwiaki podskórne. Żel działa miejscowo, nie wchłaniając się do krwiobiegu. Przynosi ulgę już od pierwszego użycia. Jest to preparat do stosowania miejscowego. Pasek żelu o długości około 3-10 cm należy nanieść na czystą skórę kończyn dolnych, równomiernie rozprowadzając cienką warstwę i delikatnie wmasowując okrężnymi ruchami, kierując się od kostek do ud. Stosować 2-3 razy dziennie przez maksymalnie 14 dni.

Chcąc szybko i skutecznie pozbyć się siniaków i stłuczeń, należy regularnie aplikować na nie jeden z produktów z naszej apteki zawierający w składzie heparynę, arnikę, wyciąg z kasztanowca lub diosminę.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.