Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Odciski

Znalezione produkty: 9
1

1 - 9 z 9 produktów

1

Odciski, nagnioty oraz modzele potrafią mocno uprzykrzyć życie. Mogą powodować ból, utrudniać chodzenie i wyglądać nieestetycznie. Często powstają w najbardziej nieodpowiednim momencie, przed ważną rozmową, imprezą czy spotkaniem. Dodatkowo mogą zepsuć zabawę w nowych butach lub długo wyczekiwaną podróżą. Dowiedz się, dlaczego te bolesne zmiany pojawiają się w Twoich stopach i jak się ich pozbyć.

Jaki najlepszy środek na odciski, modzele i nagniotki?

Najskuteczniejsze preparaty opierają się na działaniu zmiękczającym i złuszczającym. W internetowej Aptece Codzienna dostępne są maści na odciski, balsamy z wysokim stężeniem mocznika i kwasów do usuwania modzeli oraz produkty zmiękczające naskórek. Skutecznym rozwiązaniem są preparaty z kwasem salicylowym, który nie tylko usuwa zrogowaciały naskórek, ale także zabezpiecza przed uciskiem i zmniejsza ból. W przypadku modzeli czy zrogowaceń dobrze sprawdzają się skarpetki złuszczające. Usuwają one naskórek, wygładzają oraz zmiękczają skórę stóp. Zawarty w nich mocznik poprawia nawilżenie skóry, działa na zrogowaciałe komórki naskórka, zmiękcza i natłuszcza je.

W ofercie Apteki Codzienna dostępnych jest wiele preparatów mających na celu zlikwidowanie odcisków na stopach. Wśród produktów cieszących się największym uznaniem oraz dobrą opinią klientów znajdują się:

Kiedy najczęściej powstają odciski na stopach?

Odciski na stopach występują przede wszystkim u dorosłych, ale czasami także u dzieci. Na modzele bardziej narażone są kobiety, osoby starsze i otyłe. Do najpopularniejszych przyczyn powstania odcisków na stopach należą:

  • noszenie butów na wysokim obcasie,
  • noszenie ciasnego, niedopasowanego obuwia,
  • noszenie zbyt luźnych butów, które pod wpływem ruchu obcierają stopę,
  • wielogodzinna praca w pozycji stojącej,
  • wkładania butów na gołą stopę,
  • chodzenie boso po twardym podłożu.

Modzele mogą być także wynikiem chorób, w tym: reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), płaskostopia czy ostrogi piętowej. Otyłość, cukrzyca i choroby układu krążenia zwiększają ryzyko rozwoju modzeli. Podobnie jak w przypadku odcisków, na powstanie zmian chorobowych narażone są bardziej osoby otyłe, mające złą postawę ciała lub cierpiące na choroby ogólnoustrojowe.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.