Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Ból mięśni i stawów

Znalezione produkty: 124
1

1 - 24 z 124 produktów

1
2 3 4
...
6

Ból mięśni i stawów

Czy wiesz, że 80% dorosłych Polaków w pewnym momencie swojego życia boryka się z problemami kręgosłupa, a z bólem tym każdego roku mierzy się aż 40% społeczeństwa?.

Ból mięśni i stawów może wystąpić w niemal każdej części ciała. Jego powodem może być uraz, choroba reumatoidalna stawów, przepracowanie, nerwoból, stan zapalny korzonków nerwowych, rwa kulszowa, a nawet nadwaga, która w znaczny sposób obciąża układ mięśniowo-szkieletowy. Może dotyczyć różnych części kręgosłupa (najczęściej lędźwiowego lub szyjnego), kolan, bioder, stóp i dłoni. Na szczęście nie musimy zostawać z tym sami i warto w takim przypadku sięgnąć po dopasowany środek przeciwbólowy. Na powyższej liście dostępnych preparatów znajdziecie Państwo szeroką ofertę leków bez recepty i suplementów diety, które z pewnością okażą się skuteczne w walce z bólem.

Szeroki wybór leków na ból mięśni i stawów w różnych formach

Ból mięśniowo-stawowy jest jedną z najczęściej zgłaszanych dolegliwości w aptece. O ile ból spowodowany urazem jest przejściowy i z czasem ustępuje, o tyle ból stawów jest długotrwały i może znacznie utrudniać codzienne prawidłowe funkcjonowanie. Jednym ze sposobów walki z tymi dolegliwościami jest stosowanie środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych, które szybko docierają i łagodzą ognisko bólu. Co zatem wybrać na bolące mięśnie lub stawy?

W ofercie apteki Codzienna znajdziesz szeroki asortyment leków łagodzących ból mięśni i stawów. Na tę dolegliwość można stosować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, zarówno miejscowe, jak i doustne o różnym spektrum działania oraz substancji czynnej dopasowanej ściśle do przyjmowanych jednocześnie leków. Wśród nich można wyróżnić produkty w następujących formach:

 • tabletki i kapsułki doustne
 • żele i maści przeciwbólowe
 • plastry rozgrzewające i chłodzące
 • aerozole na skórę oraz ziołowe oliwki do masażu

Ta różnorodność metod dozowania pozwala na dobranie odpowiedniego leku dopasowanego ściśle do stanu zdrowia danej osoby.

Ból mięśni i stawów: najczęstsze przyczyny

Znaczna część powstałych dolegliwości bólowych pleców i kręgosłupa spowodowana jest uszkodzeniem krążków międzykręgowych lub naciągnięciem mięśni pleców. Aby zróżnicować i zidentyfikować czynnik sprawczy bólu mięśni bądź stawów, należy najpierw sprawdzić, czy nie występują inne objawy, które mogą jednoznacznie wskazywać na konkretną przyczynę bólu mięśni. Warto w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na ewentualny obrzęk, ocieplenie skóry nad mięśniem lub stawem oraz obecność dodatkowych objawów, takich jak: deformacja kończyny, popękane naczynka czy występowanie krwiaków.

Co ważne, ból stawów podobnie jak ból mięśni jest często objawem możliwym do precyzyjnego zlokalizowania. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na występowanie drobnych dolegliwości w pewnym zakresie ruchu. Obrzęk najczęściej towarzyszy urazowi lub przyczynom przeciążenia – w rzadkich przypadkach może być związany z septycznym zakażeniem stawów. Ocieplenie obszaru nad stawem lub mięśniem może być związane z zapaleniem kaletki, lub zapaleniem torebki stawowej i urazem pourazowym. Mniej powszechny jest wzrost temperatury stawów, który jest zauważalny w przypadku chorób układowych tkanki łącznej, takich jak:

 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • zapalenie wielomięśniowe,
 • toczeń układowy.

Substancje czynne stosowane w lekach na ból stawów

Leki na ból mięśni i stawów zawierają specjalne dobrane substancje czynne, których głównym zadaniem jest złagodzenie bólu, obrzęku oraz stanu zapalnego już w kilkanaście minut od zażycia. Do najczęściej stosowanych substancji aktywnych w tabletkach przeciwbólowych i przeciwzapalnych stosowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni należą:

 • deksketoprofen, naproksen, oraz ibuprofen – to substancje o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowych, które oprócz łagodzenia dolegliwości bólowych mogą dodatkowo wspomóc również leczenie stanów zapalnych w stawach lub mięśniach.
 • meloksykam – substancja zaliczana do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) wykazuje charakterystyczne dla tej grupy działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, stanowi jeden z najczęściej stosowanych środków w lekach opracowanych dla reumatologii.
 • paracetamol – w odróżnieniu od substancji wymienionych powyżej nie wykazuje działania przeciwzakrzepowego oraz przeciwzapalnego, dlatego może wspomóc jedynie łagodzenie dolegliwości bólowych. Paracetamol z kolei będzie jednak najbezpieczniejszy u dzieci uskarżających się na bóle różnego pochodzenia.

U pacjentów mogą wystąpić reakcje alergiczne lub nadwrażliwość na poszczególne składniki leku przeciwbólowego, dlatego tak ważne jest, aby przed użyciem dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Doustne leki przeciwbólowe

Jednym z najbardziej popularnych leków przeciwbólowych stosowanych na bóle kostno-stawowe jest Opokan, którego skład oparty jest na meloksykami – niesteroidowym leku przeciwzapalnym (NLPZ) o umiarkowanym działaniu. Stanowi dobry wybór na bóle kości i stawów różnego pochodzenia. Jeśli szukasz leku z inną substancją czynną, wybierz Dexak, który jest również klasyfikowany jako NLPZ i zalecany do krótkotrwałego leczenia bólu. Jego substancją czynną jest deksketoprofen, który może być szczególnie pomocny w leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Jednak gdy ból jest silny, warto wybrać silniejszy lek, taki jak Diclomax (z diklofenakiem potasowym) lub Ketokaps Max, który zapewnia maksymalną dawkę ketoprofenu bez recepty.

Żele na ból stawów i mięśni

Oprócz szerokiej oferty preparatów przeznaczonych do stosowania wyłącznie wewnętrznego znajdziesz u nas również preparaty przeciwbólowe w formie żelu do stosowania miejscowego. Stanowią one doskonałą alternatywę, która w przeciwieństwie do tabletek nie drażni układu pokarmowego i może być stosowana nawet przez kilka czy kilkanaście dni pod rząd. Podobnie jak w przypadku tabletek, jedną z najchętniej stosowanych substancji czynnych do produkcji kremów i maści przeciwbólowych jest ibuprofen bądź diklofenak.

Na ból pleców skuteczne będą również żele przeciwbólowe, takie jak Ibum, 4Flex Pure Gel, Diclac LipoGel, Difortan czy Olfen. Ewentualnie, jeśli szukasz dodatkowo maści o działaniu przeciwzapalnych rozważ zakup Voltaren Max lub Naproxen Emo. Preparaty te zapewniają długotrwałe uśmierzenie bólu, poprawiają ruchomość oraz zapobiegają obrzękom. Oprócz maści przeciwbólowych zmniejszenie odczuwania dolegliwości przynoszą również maści rozgrzewające. Zawarta w nich kapsaicyna podrażnia końcówki nerwowe, które poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych zmniejszają dolegliwości bólowe.

Plastry rozgrzewające i chłodzące na ból mięśni i stawów

Plastry na ból stawów to kolejny sposób na zmniejszenie bólu. W zależności od wybranego produktu efekty mogą utrzymywać się od kilku do kilkudziesięciu godzin. Mogą one również pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych, obrzęków i siniaków. Co ważne, wszystkie preparaty działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo oraz rozgrzewająco wykazują znacznie niższe ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych – dlatego są wybierane np. przez pacjentów mających problemy ze strony układu pokarmowego.

Pierwsza pomoc przy skręceniu stawu skokowego

W przypadku nagłego urazu, takiego jak skręcenie kostki, pierwszą pomocą dla obszaru objętego urazem jest zastosowanie schematu PRICE.

 • P – protection (ochrona) czyli zabezpieczenie bolącego miejsca przed powtórnym urazem;
 • R – rest (odpoczynek) czyli ograniczenie ruchu, aby zapewnić odpoczynek i regenerację nadwyrężonych tkanek;
 • I – ice (schładzanie) czyli stosowanie okładów z lodu (najlepiej gotowe kompresy żelowe) w celu zmniejszenia obrzęku;
 • C – compression (kompresja) czyli zastosowanie delikatnego ucisku w celu zmniejszenia stanu zapalnego i obrzęku;
 • E – elevation (uniesienie) czyli podniesienie kończyny powyżej linii serca, co uniemożliwi odpływ krwi i płynów z miejsca urazu.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.