Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Osteoporoza

Znalezione produkty: 24
1

1 - 24 z 24 produktów

1

Osteoporoza jest chorobą układu szkieletowego, która polega na ubytku masy kostnej, prowadząc do zwiększonej łamliwości kości. Aby zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia, warto stosować suplementy bogate między innymi w wapń, witaminę D3 oraz witaminę K2.

Przyczyny i objawy osteoporozy

Osteoporoza to schorzenie, podczas którego dochodzi do stopniowego, znaczącego zmniejszenia gęstości mineralnej kości i osłabienia struktur kostnych, co prowadzi do zwiększonego ryzyka złamań i urazów. Wpływ na rozwój tej choroby mają uwarunkowania genetyczne, wiek po 35 roku życia, brak pionizacji, stan długotrwałego unieruchomienia, zaburzenia metaboliczne, schorzenia o podłożu hormonalnym, stosowanie glikokortykosteroidów, kortykosteroidów i hormonów tarczycy, używki, niedobory witamin i minerałów oraz dieta uboga w wapń i witaminę D. Na osteoporozę najczęściej cierpią kobiety w wieku menopauzalnym, co wynika z zachodzącego wówczas w organizmie nagłego spadku poziomu estrogenu przyczyniającego się do osłabienia kości.

Co powinno się znajdować w składzie suplementu diety na osteoporozę?

By wzmocnić kości, warto sięgnąć po specjalny suplement diety lub produkt leczniczy na osteoporozę. W składzie takiego preparatu powinny się znajdować między innymi:

  • wapń - to pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu człowieka będący podstawowym materiałem budulcowym kości. W wieku dorosłym warunkuje on utrzymanie optymalnej masy kostnej, chroniąc przed osteoporozą i odwapnieniem kości.
  • witamina D3 - ma ona znaczący wpływ na poprawne funkcjonowanie układu kostnego, regulując gospodarkę wapniowo - fosforanową. Witamina D3 zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w jelitach, chroni układ kostny przed złamaniami, pełni istotną funkcję w profilaktyce i leczeniu osteoporozy, gwarantuje prawidłową mineralizację kości, wpływa na ilość wapnia we krwi oraz zapobiega utracie tego pierwiastka wraz z moczem.
  • witamina K2 - odpowiada ona za aktywację hormonu białkowego - osteokalcyny, który jest niezbędny do procesu wiązania wapnia w matrycy kości. Witamina ta gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego. Jej niedobór lub złe przyswajanie przyczynia się do spadku gęstości kości, wzrostu ryzyka wystąpienia osteoporozy i nadmiernej łamliwości kości. Witamina K2 szczególną rolę odgrywa w okresie menopauzy, kiedy to kobiece kości są podatne na mineralizację.
  • magnez - ma on kluczowe znaczenie w profilaktyce i leczeniu osteoporozy, a to ze względu na fakt, iż partycypuje w procesach związanych zarówno z ochroną, jak i wzmacnianiem oraz przebudową układu kostnego.
  • witamina B6 - bierze udział w syntezie kolagenu oraz przemianach wapnia. Jej niedobór hamuje proces kostnienia oraz osłabia kości.
  • witamina C - wpływa ona na procesy związane z mnożeniem się oraz różnicowaniem osteoblastów tworzących kości, oraz na przyspieszenie wzrostu i wydłużenie czasu ich przeżycia. Niedobory kwasu askorbinowego mogą prowadzić do zaburzeń w produkcji spirali kolagenu, redukcji ilości wytwarzanych włókien oraz zakłócenia ich struktury, przyczyniając się do rozwoju patologicznych zmian w obrębie tkanki kostnej. Witamina C zwiększa wchłanianie wapnia, magnezu i żelaza, dzięki czemu jest ważnym składnikiem w profilaktyce osteoporozy.
  • potas - jest głównym składnikiem płynu wewnątrzkomórkowego i pierwiastkiem wpływającym na homeostazę wapniową ustroju ludzkiego. Suplementacja potasu wpływa ochronnie na tkankę kostną, redukując wydalanie wapnia z moczem, zwiększając w ten sposób mineralną gęstość kości i obniżając resorpcję tkanki kostnej.
  • kolagen - stanowi on około 30% wszystkich tkanek, które występują w ludzkim organizmie. Po 25 roku życia, na skutek procesu starzenia, jego poziom stopniowo spada, co może się przyczyniać do rozwoju rozmaitych schorzeń kości i stawów. Suplementy diety zawierające hydrolizat kolagenu stymulują syntezę białka budulcowego w kościach i stawach.
  • białko - wpływa na stan tkanki łącznej, uczestnicząc w syntezie kolagenu, pozostałych białek macierzy, czynników wzrostu oraz insuliny niezbędnych w procesie tworzenia kości. Zwiększony udział białka w diecie skutecznie redukuje utratę masy kostnej, zmniejsza ryzyko złamań i skraca czas rehabilitacji.

Ranking preparatów na osteoporozę

Nasza apteka internetowa oferuje bogaty wybór preparatów na osteoporozę, które przyczyniają się do zachowania zdrowych kości. Są one dostępne w różnych formach. Do wyboru są środki w tabletkach, kapsułkach czy kroplach doustnych. Poniżej prezentujemy ranking najczęściej wybieranych leków na osteoporozę z naszej oferty.

Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml

Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml to lek w postaci kropli doustnych zawierający substancję czynną: witaminę D3 oraz triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha. Stosuje się go zarówno w leczeniu osteoporozy u dorosłych, jak i w celu zapobiegania krzywicy, osteomalacji oraz niedoborów witaminy D. Preparat jest odpowiedni dla noworodków, młodzieży, dorosłych i seniorów. Posiada on praktyczne zamknięcie w formie zakrętki z kroplomierzem ułatwiającym odmierzanie zalecanej dawki. Wcześniaki powinny przyjmować 2 krople Vigantolu na dobę, noworodki, niemowlęta, dzieci, młodzież, dorośli i osoby w podeszłym wieku - 1. W leczeniu wspomagającym osteoporozy u dorosłych zaleca się zażywanie 2 kropli roztworu na dobę. Wcześniakom, noworodkom i niemowlętom, produkt leczniczy podaje się z łyżką mleka lub pokarmu, starszym dzieciom i dorosłym - wody.

Calperos 1000 400 mg, 100 kapsułek twardych

Calperos 1000 400 mg, 100 kapsułek twardych zawiera 1000 mg węglanu wapnia (odpowiada to 400 mg jonów wapnia), stearynian magnezu oraz talk. Lek może być stosowany profilaktycznie, w zapobieganiu i uzupełniająco, w kompleksowym leczeniu osteoporozy. Dobrze sprawdza się on również w stanach zwiększonego zapotrzebowania na wapń, u pacjentów z zaburzeniami wchłaniania zwrotnego wapnia z kanalików nerkowych, u kobiet w okresie około- i postmenopauzalnym, seniorów, u osób ze zmniejszonym stężeniem wapnia we krwi z podwyższonym stężeniem fosforu, z przewlekłą niewydolnością nerek, poddawanych dializom, w leczeniu przeziębień i chorób alergicznych, w celu uzupełnienia niedoborów wapnia organizmie i po długotrwałym unieruchomieniu oraz w okresie rekonwalescencji po złamaniach kości. Zalecane dawkowanie leku na osteoporozę to 1 kapsułka 1-3 razy na dobę.

Molekin Osteo, 60 tabletek powlekanych

Molekin Osteo, 60 tabletek powlekanych jest dedykowany kobietom w wieku 50 lat oraz starszym. Zawiera witaminę D3, wysokoprzyswajalny wapń z atlantyckich alg oraz mikrokapsulkowaną witaminę K2-MK7. Suplement diety wspomaga utrzymanie mocnych kości i pomaga zredukować utratę minerałów kostnych u kobiet w okresie pomenopauzalnym. Ich niska gęstość mineralna stanowi czynnik ryzyka w odniesieniu do osteoporotycznych złamań kości. Zalecane spożycie produktu to 1 tabletka dziennie, podczas posiłku.

Suplementy diety stanowią nieocenioną pomoc w profilaktyce osteoporozy, skutecznie uzupełniając niedobory w diecie. By mieć pewność, że będą one skuteczne, warto sięgnąć po sprawdzone preparaty z asortymentu naszej apteki internetowej.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.