Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Grzybica

Znalezione produkty: 49
1

1 - 24 z 49 produktów

1
2
...
3

Leki na grzybicę bez recepty

Przyczyną wielu chorób dermatologicznych są zakażenia grzybicze, które stanowią jeden z powszechniejszych problemów, z którymi boryka się wiele osób. Grzybica objawia się najczęściej uporczywym swędzeniem, pieczeniem czy zaczerwienieniem. Tego typu schodzenia wywołane są najczęściej przez dermatofity, grzyby pleśniowe oraz drożdżopodobne, które atakują nie tylko naskórek, ale także włosy oraz paznokcie.

W naszej aptece oferujemy bogatą gamę kremów, maści i żeli, które mogą być doskonałym wyborem do leczenia grzybicy głowy, tułowia, stóp, paznokci oraz narządów płciowych. Znajdujące się w składzie leków substancje czynne działają przeciwświądowo, przeciwzapalnie oraz ściągająco i świetnie sprawdzają się w zwalczaniu grzybicy skóry, stóp itp. 

Grzybica - jak leczyć?

Grzybica, inaczej mikoza to efekt zakażenia jednym z rodzajów grzyba. Ze względu na stopień penetracji dzielimy ja na: powierzchowne i głębokie, przy czym te pierwsze są zdecydowanie częstsze. Objawy grzybicy często mylone są z innymi chorobami skóry, co opóźnia prawidłowe postawienie diagnozy i odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia. Samodzielne leczenie grzybicy jest trudnym zadanie, ponieważ leczenie to jest zwykle długotrwałe, a choroba ta ma tendencję do nawrotów. O kwestię prawidłowo dopasowanego leczenia warto zwrócić się do lekarza dermatologa. Sposób leczenia grzybicy sprowadza się początkowo do stosowania leczenia miejscowego, poprzez smarowanie zakażonego miejsca kremem lub maścią przeciwgrzybiczą, a także stosowaniu odpowiednich preparatów do paznokci, np. lakieru przeciwgrzybiczego w leczeniu grzybicy paznokci. Część tych leków, może być stosowana również w leczeniu drożdżycy skóry, łupieżu pstrego czy w przypadku ostrego wyprysku alergicznego.

Leki na grzybicę - co zawierają?

W leczeniu grzybicy dobrze sprawdzają się leki bez recepty, które dostępne są nie tylko w formie tabletek, ale także maści, kremów, żeli oraz aktywnych sprayów czy pudrów. W składzie tych leków znajdziemy najczęściej związki czynne takie jak: tlenek cynku, kwas salicylowy, kwas borowy, mikonazol, amorolfina czy cyklopiroks. Silnie działającym składnikiem aktywnych w leczeniu grzybicy jest również terbinafina, która skutecznie zwalcza infekcje wywołane zarówno przez dermatofity, ale także grzyby pleśniowe oraz dimorficzne. Dostępne preparaty wykazują działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Ważna w leczeniu grzybicy jest jej diagnostyka, dlatego prawidłowo rozpoznać przyczynę choroby wykonuje się odpowiednie badania mikologiczne, które pozwalają określić gatunek chorobotwórczy grzyba. Aby uzyskać najlepsze efekty działania stosowanych leków, środki te powinny być aplikowane wyłącznie na umytą oraz starannie osuszoną skórę ze zmianami chorobotwórczymi.

Jeśli leczenie grzybicy nie ustępuje i przedłuża się w czasie, wówczas lekarz może podjąć decyzję o zastosowaniu dodatkowego leczenia doustnego. Leczenie środkami doustnymi trwa zazwyczaj 2-3 miesiące i jest bardzo skuteczne. Doustne leki przeciwgrzybicze dostępne są wyłącznie na receptę.

Środki na grzybicę skóry i błon śluzowych

W ofercie apteki Codzienna dostępne jest wiele preparatów przeciwgrzybiczych, w różnych formach aplikacji (maść, krem, spray’e lub pudry lecznicze). Zwykle należy stosować je systematycznie do 2 razy na dobę. Maści lub kremy mogą być stosowane w przypadku grzybicy skóry i błon śluzowych różnego rodzaju, o ile choroba ta nie jest bardzo nasilona i wymaga leczenia zleconego przez dermatologa. Co ważne, miejscowe, zewnętrznie stosowane leki na grzybicę można stosować do momentu całkowitego ustąpienia objawów. Zwykle nie trwa to dłużej niż półtora tygodnia. Inaczej wygląda sprawa w przypadku leczenia grzybicy stóp, gdzie zauważalną różnicę zaobserwujemy dopiero po minimum 1 miesiącu stosowania. Pamiętaj, że pomimo ustąpienia zmian chorobowych, maści lub kremy na grzybicę powinny być aplikowane jeszcze przynajmniej 1 tydzień po ustąpieniu zmian na skórze. Zapewni to maksymalną skuteczność stosowanego preparatu i zmniejszy ryzyko nawrotu choroby.

Kremy i preparaty na grzybicę paznokci najbardziej znanych marek, jakie znaleźć można w naszym asortymencie (np. Scholl czy Hascofungin), to gwarancja znakomitej jakości i szybkości działania.

Grzybica stóp i paznokci - co wybrać?

Leki i preparaty na grzybicę stóp i paznokci działają wielokierunkowo, a ich skuteczność działania oparta jest na miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym. Z jednej strony mają przynieść ulgę w dokuczliwych objawach, zaś z drugiej strony mają zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji na inne partie ciała. Odpowiednio szybkie wdrożenie prawidłowego preparatu nie tylko złagodzi objawy, ale pozwoli również na eliminację chorobotwórczego grzyba.

Lakier na grzybicę paznokci

Lakier stosowany na grzybicę paznokci powinien być aplikowany wyłącznie wtedy, kiedy obszar objęty czynnikiem chorobotwórczym nie przekracza połowy całej powierzchni paznokcia. W przeciwnym wypadku może okazać się, że choroba ta rozwinęła się już na tyle, że wdrożenie leczenia lekiem dostępnym bez recepty może być niewystarczające. Aby skutecznie pozbyć się takiej choroby, konieczne okazać się może wdrożenie leków przeciwgrzybiczych dostępnych z przepisu lekarza. Sposób działania przeciwgrzybiczego lakieru do paznokci polega na przeniknięciu przez płytkę substancji aktywnej i zahamowaniu rozwoju grzybów. Oprócz standardowych lakierów stosowanych w leczeniu grzybicy, w ofercie naszej apteki znajdą Państwo również lakiery zapobiegające grzybicy, które stosowane profilaktycznie tworzą środowisko nieprzyjazne dla rozwoju grzyba.

Popularne objawy grzybicy

W zależności od rodzaju grzybicy i jej umiejscowienia wyróżniamy kilka charakterystycznych objawów wskazujących na tego rodzaju przypadłość:

Grzybica pochwy:

 • silny świąd okolic intymnych,
 • pieczenie w trakcie oddawania moczu,
 • upławy o nieprzyjemnym zapachu,
 • biały, serowaty osad.

Grzybica jamy ustnej:

 • ból i pieczenie w obrębie całej jamy ustnej,
 • stan zapalny języka,
 • biały nalot na języku,
 • owrzodzenia,
 • pęknięcia w kącikach ust.

Grzybica stóp:

 • mocne swędzenie stopy,
 • czerwone plamki (rumień) na skórze stóp,
 • łuszczący i pękający naskórek na stopach.

Grzybica paznokci:

 • plamki na płytce paznokcia,
 • rogowacenie tkanki pod płytką,
 • zgrubienie płytki,
 • nadmierna łamliwość paznokcia,
 • bruzdy i fałdy.

Jakie są przyczyny zarażenia się grzybicą?

Nie jest trudno o zakażenie grzybicą, ponieważ zarodniki grzybów znajdują się praktycznie wszędzie. Do zakażenia dochodzi najczęściej na skutek kontaktu skóry z zarodnikami, które mogą znajdować się m.in. na ręcznikach, odzieży, siedzeniach, a także bezpośrednio przy kontakcie ze skórą osób lub zwierząt cierpiących na grzybicę. Ryzyko zarażenia grzybicą staje się jeszcze większe kiedy mamy osłabioną odporność, a dodatkowo występują problemy z hormonami. Wyższe prawdopodobieństwo „złapania” grzybicy mają również cukrzycy, osoby zmagające się z niewydolnością krążenia oraz stosujące sterydy i antybiotyki. Na zakażenie grzybicą w większym stopniu podatne są również osoby korzystające z komunikacji miejskiej, publicznych basenów, pryszniców czy siłowni. Ponadto grzybica zaczyna rozwijać się w momencie, kiedy wystąpią czynniki predysponujące do rozwoju zakażenia, a są to m.in.:

 • astma,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • rybia łuska,
 • rogowiec dłoni i stóp,
 • zaburzenia immunologiczne.

Grzybica u dzieci - co stosować?

Dzieci są szczególną grupą pacjentów, u których należy zwrócić szczególną uwagę podczas stosowania leków przeciwgrzybiczych. W przypadku powierzchownych zakażeń grzybiczych lekami pierwszego rzutu, oprócz środków stosowanych miejscowo, są terbinafina i gryzeofulwina. W przypadku zdiagnozowania grzybicy u dziecka, warto jednak skonsultować się z lekarzem, który dobierze odpowiedni plan leczenia.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.