Zamów dziś i odbierz w poniedziałek 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Wszawica

Znalezione produkty: 12
1

1 - 12 z 12 produktów

1

Wszawica - środki zwalczające wszy i gnidy

Wszawica to powszechnie znana choroba pasożytnicza wywołana przez wszy ludzkie, która niestety najczęściej kojarzona jest z biedą, patologią i ubóstwem. Wyróżnia się trzy typy wszawicy, a jest to: wesz głowowa, wesz łonowa i wesz odzieżowa, jednak ta pierwsza jest jej najpowszechniejszym rodzajem. Schorzenie objawia się zwykle uporczywym świądem, niekiedy również z podrażnieniem oraz zaczerwienieniem skóry. Chociaż sposób walki z wszawicą jest zdecydowanie o wiele łatwiejszy i skuteczniejszy niż kiedyś, należy być zawsze czujnym i systematycznie sprawdzać stan włosów – zwłaszcza jeśli mamy małe dziecko. Znajdujące się w tej kategorii płyny, pianki, szampony oraz roztwory, które wykazują trujące działanie na wszy, skutecznie pomogą się pobyć tej choroby.

Jak wygląda wesz?

Wesz ludzka jest barwy szaro-białej lub lekko różowej, a jej długość życia jest stosunkowo krótka i wynosi około 32 dni. Co ważne, wystarczy jedna wesz, aby skutecznie doprowadzić do pojawienia się wszawicy na całym obrębie głowy już w ciągu jednego miesiąca. Samice, które są zdecydowanie większe od samców, w ciągu życia mogą złożyć ponad 300 jaj, z których po około 8 dniach wylęgają się wszy, aby te po 17-18 dniach mogły złożyć kolejne jaja. Gnidy są przyklejane do włosów specjalnie wydzielaną lepką, nierozpuszczalną w wodzie substancją (zwaną cementem), przez co bardzo trudno się ich pozbyć bez stosowania odpowiednio przygotowanych preparatów.

Objawy wszawicy

Wszawica to najczęściej problem rodziców oraz ich dzieci w wieku szkolnym, które łatwo zarażają się wszami w szkole, na obozach i koloniach itp. W praktyce wszawicę nietrudno rozpoznać. Jej głównym objawem jest silne swędzenie skóry głowy – dzieje się tak z powodu obecności toksyn, dostających się pod skórę aparatu gębowego wszy. Objawami wszawicy mogą być również niewielkie ślady po ukąszeniu wszy, rumień oraz wysypka w okolicy karku. Nieleczona wszawica może doprowadzić do zakażeń bakteryjnych, liszaju oraz powiększenia węzłów chłonnych, dlatego tak ważne jest jej szybkie rozpoznanie i całkowite wyleczenie.

Wszawica - przyczyny

Wszawica głowowa i łonowa przenoszona jest najczęściej przez dzieci i młodzież w wieku szkolnym, które przebywają każdego dnia w dużych skupiskach ludzkich, przez co mają ze sobą bezpośrednio kontakt fizyczny. To właśnie m.in. na wycieczkach szkolnych, koloniach, obozach czy schroniskach dzieci i młodzież chętnie dzielą się zabawkami, odzieżą, grzebieniami czy gumką do włosów. Dzieci często śpią obok siebie, nie przestrzegają zasad higieny i nie zdają sobie sprawy z zagrożenia.

Z kolei osoby dorosłe zarażają się wszawica głównie przez kontakt z własnym dzieckiem, chociaż mogą ją złapać również podczas zakupów w galerii, w trakcie poruszania się komunikacją miejską (zwłaszcza gdy siedzimy na fotelach z zagłówkami na głowę) czy w kinie. Wszy mogą znajdować się także na narzędziach fryzjerskich, dentystycznych, w poczekalniach itd. Warto zaznaczyć, że wesz nie wybiera żywiciela według własnego upodobania – po prostu jeśli ma taką możliwość to szuka nowego pożywienia – stąd ta sama wesz może przenosić się od czasu do czasu na kolejną osobę.

Powiedz stop wszawicy - zastosuj specjalne środki z apteki

W aptece internetowej Codzienna znajdziesz skuteczne preparaty na wszawicę do zastosowania w domu, w postaci np. szamponu, lotionów, pianki, odżywki czy wcierki – środki te zawierają specjalnie dobrane substancje odstraszające wszy oraz grzebienie do wyczesywania wszy i gnid. Związki zawarte w tych preparatach wykazują silne działanie bakteriobójcze i toksyczne, szczególnie na wszy głowowe i łonowe. Pamiętaj, że poza sprawdzonymi środkami do bezpośredniej walki z wszawicą, w ofercie naszej apteki znajdziesz także inne środki chroniące przed zarażeniem się wszawicą i jej dalszym rozprzestrzenianiem. Jeśli środki bez recepty nie pomogą, istnieje możliwość przepisania przez lekarza doustnych tabletek przeciwwszawiczych. W trakcie kuracji zwróć uwagę na zachowanie szczególnych zasad higieny, regularnym myciu włosów, a w zimę częstym zmienianiem nakryć głowy i pościeli.

Leczenie wszawicy i gnid

Często problemem w prawidłowym leczeniu wszawicy okazuje się to, że walczymy jedynie z dorosłymi postaciami wszy zupełnie zapominając o roli jaką pełnią gnidy w szlaku rozwojowym choroby. Walka z gnidami powinna przebiegać w uporządkowany sposób. Najpierw zabieramy się za rozdzielenie pojedynczych pasm włosów. Przeczesywanie powinno odbywać się na mokrych kosmykach włosów z użyciem specjalnie skonstruowanego grzebienia. Ze względu na fakt, iż gnidy bytują u nasady włosów, konieczne jest zatroszczenie się o dokładne obserwowanie tych miejsc. Pamiętaj, aby dokładnie i jak najbardziej precyzyjnie wyczesywać włosy, tak aby nie przeoczyć absolutnie żadnej gnidy. Czynność tą powtarzamy do skutku, za każdym razem myjąc grzebień do wyczesywania przy użyciu specjalnych preparatów lub wody z mydłem.

Szampony na wszy i gnidy - skuteczny sposób na walkę z wszawicą

Najpopularniejszym preparatem na wszawicę są z pewnością szampony na wszy i gnidy. Środki tego typu dzięki zawartości bakteriobójczych i trujących dla wesz składników są bardzo skuteczne i proste w użyciu. Wystarczy nałożyć niewielką ilość szamponu na wszy na głowę, po czym dokładnie go rozprowadzić i spłukać. W wielu przypadkach wystarczy jedna aplikacja, jednak jeśli zajdzie taka potrzeba, czynność tą można powtarzać codziennie aż do całkowitego wyeliminowania choroby. Zawarte w szamponach na wszy substancje czynne powodują wymieranie wszy, przyczyniając się do odwodnienia i zablokowania otworów oddechowych wszy.

Płyny i wcierki na wszy i gnidy

Skuteczną i równie popularną alternatywą w stosunku do szamponów na wszy są płyny i wcierki na wszawicę. Preparaty tego typu wsmarowuje się w skórę głowy i pozostawia do wyschnięcia na około 8 godzin. Po tym czasie należy umyć włosy zwykłym szamponem, a zabieg ten powtarzać aż do usunięcia wszystkich wszy. Do popularnych preparatów tego typu należą: Hedrin, Sora Protect, Sora Med oraz Artemisol.

Dostępne w naszej aptece preparaty na wszy i gnidy wyróżniają się wysoką skutecznością. W tej kategorii znajdziecie Państwo zarówno specjalne szampony na wszy, jak i różnego rodzaju specyfiki w formie żelu, sprayu i płynu, które pozwolą na pozbycie się tego uporczywego problemu, raz na zawsze neutralizując gnidy. Preparaty dostępne w naszej aptece z powodzeniem mogą być stosowane zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.