Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Ból głowy i migrena

Znalezione produkty: 102
1

1 - 24 z 102 produktów

1
2 3 4
...
5

Preparaty na ból głowy i migrenę

Bóle głowy występują u wielu osób. Często jest on związany z przebiegiem infekcji wirusowej lub bakteryjnej, ale może być również wynikiem innych problemów zdrowotnych. Ból głowy może być również wynikiem zmęczenia lub złych nawyków. Niezależnie od przyczyny bólu można zastosować odpowiednie leki, które doraźnie złagodzą dolegliwości a znajdziesz je w naszym bogatym asortymencie apteki Codzienna.

Przyczyny bólu głowy

Nie ma jednej, konkretnej przyczyny istnienia bólu głowy. Dzieje się tak dlatego, że schorzenie to może mieć wiele możliwych przyczyn. W wielu przypadkach jest to po prostu napięciowy ból głowy lub dolegliwość wynikająca z zupełnie innej choroby.

Ból głowy rozprzestrzenia się od czoła do skroni i może sięgać tyłu głowy. Może utrzymywać się nawet do kilku dni i co ważne niepowiedziane jest, że sam ustąpi. Ból głowy może być spowodowany np. niedoborem magnezu, nadużywaniem alkoholu, paleniem papierosów lub przebywaniem w zadymionym pomieszczeniu. Często ból głowy może wywoływać również hałas, zanieczyszczone powietrzne czy zmieniające się warunki pogodowe. Co więcej, przyczyna tej dolegliwości może leżeć również wewnątrz organizmu i dotyczyć m.in.: problemów neurologicznych, wady wzroku, nadciśnienia tętniczego, nadmiernego napięcia w okolicach kręgosłupa oraz odcinka szyjnego, zapalenia zatok czy zatrucia toksynami.

Co na ból głowy i migrenę? Jak wybrać odpowiedni preparat?

Nie zawsze łatwo jest określić, czy ból głowy jest spowodowany ciśnieniem, zmęczeniem czy zapaleniem zatok. Jedynym skutecznym sposobem na poznanie przyczyny jest wizyta u lekarza i ukierunkowane leczenie. Jeśli jednak Twoim priorytetem jest szybkie złagodzenie dyskomfortu, możesz rozważyć środki przeciwbólowe dostępne bez recepty.

Do najczęściej stosowanych substancji czynnych stosowanych na ból głowy należy paracetamol, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy i naproksen. Ich skuteczność często zależy od sytuacji, więc jeśli cierpisz na nawracające bóle głowy, powinieneś spróbować znaleźć najbardziej odpowiedni środek lub zasięgnąć porady lekarza. Należy jednak zaznaczyć, że nie zawsze pomagają one na migrenowe bóle głowy, w takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą. Do powszechnie stosowanych leków na ból głowy należą nieopioidowe leki przeciwbólowe oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Wszystkie wymienione w poniższym artykule substancje mają właściwości przeciwbólowe. Jednocześnie niektóre z nich pomagają również w łagodzeniu innych dolegliwości, które często towarzyszą bólowi głowy. Należą do nich stany zapalne, bóle mięśni, katar czy kaszel.

Właściwości substancji czynnych

Czy wiesz, że bóle głowy to jedna z najczęstszych chorób, z którymi zmagają się ludzie w niemal każdym wieku? I co ważne, przyjmowanie podstawowych leków nie zawsze leczy chorobę. Jakie są zatem sprawdzone środki na ból głowy, o których warto wiedzieć?

Niektóre leki na ból głowy i migrenę zawierają aktywne składniki, które przeciwdziałają dyskomfortowi i łagodzą stan zapalny. Ze względu na indywidualną wrażliwość na poszczególne składniki, skuteczność leków jest zróżnicowane u poszczególnych osób.

  • ibuprofen – należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), wykazując działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Hamuje agregację płytek krwi, choć słabiej i krócej niż kwas acetylosalicylowy. Działanie ibuprofenu polega na hamowaniu prostaglandyn czyli przekaźników odpowiedzialnych za pobudzenie receptorów bólowych.
  • paracetamol – to substancja przeciwbólowa i przeciwgorączkowa, która znajduje się w składzie wielu popularnych leków, taki jak: Apap, Antidol, Fervex czy Gripex. Stosowany jest najczęściej jako środek przeciwbólowy zwalczający bóle głowy, mięśni, zębów czy gorączkę.
  • kwas tolfenamowy – substancja działająca silnie przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Leki z tą substancją nie należy zażywać w przypadku chorób wrzodowych, astmie oraz niewydolności nerek, serca i wątroby. Stosowanie kwasu tolfenamowego wiąże się z częstym wystąpieniem łagodnych działań niepożądanych, takich jak nudności, biegunka czy ból brzucha.
  • diklofenak potasowy – został wprowadzony do leczenia w 1979 roku i do tej pory jest jednym z najbardziej popularnych środków zaliczanych do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
  • kwas acetylosalicylowy - ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Może powodować reakcje alergiczne u osób wrażliwych. Nie należy przyjmować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, wątroby lub ze skłonnością do alkoholu.

U pacjentów mogą wystąpić reakcje alergiczne lub nadwrażliwość na poszczególne składniki leku przeciwbólowego, dlatego tak ważne jest, aby przed użyciem dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Tabletki, kapsułki i saszetki, czyli leki na ból głowy w różnych formach podania

W asortymencie apteki Codzienna znajdą Państwo leki na ból głowy pod postacią:

  • tabletek powlekanych, musujących, drażowanych lub dojelitowych
  • kapsułek miękkich i twardych
  • granulatów do rozpuszczenia
  • proszków do sporządzenia roztworu
  • zawiesin doustnych

Leczenie plastrami

W ofercie apteki Codzienna znajdą Państwo również plastry chłodzące, które dzięki zawartości mentolu w naturalny sposób chłodzą bezpośrednio miejsce występowania bólu. Metoda ta dzięki ominięciu układu pokarmowego może być stosowana u kobiet w ciąży, u których występują bóle głowy i migrena.

Jakie leki przeciwbólowe dla dzieci i niemowląt?

Bóle głowy mogą występować zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. U młodszych należy stosować preparaty o mniejszym stężeniu substancji czynnych. Zazwyczaj mają one postać zawiesiny doustnej i są łatwe do podania za pomocą specjalnej strzykawki dołączonej do opakowania. Leki przeciwbólowe dla dzieci mają zazwyczaj owocowy smak dlatego z pewnością spotkają się z akceptacją najmłodszych. Najczęściej stosowane preparaty zawierają paracetamol lub ibuprofen, ten ostatni ma również właściwości przeciwzapalne. Niemowlętom oczywiście nie można podawać tabletek, zatem główny środek przeciwbólowy zawarty będzie w zawiesinie lub czopkach.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.