Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Nadmierna potliwość

Znalezione produkty: 24
1

1 - 24 z 24 produktów

1

Preparaty na nadmierną potliwość rąk, stóp i całego ciała

Intensywny wysiłek fizyczny oraz wysoka temperatura to jedna z najpopularniejszych przyczyn nadmiernej potliwości. Nadmierna potliwość stanowi problem około 3% ludzkiej populacji, i z roku na rok ta ilość przybywa. By skutecznie ograniczyć pocenie się ciała lub w konkretnych jego obszarach, warto oddziaływać nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Leki oraz suplementy diety dostępne w tej kategorii stanowią wygodne rozwiązanie na pozbycie się tej nieprzyjemnej dolegliwości i związanych z nią objawów. Składniki wybranych preparatów zostały dobrane w ten sposób, by ograniczać ilość wydzielanego potu oraz zlikwidować przykry zapach. W ofercie naszej apteki znajdziesz preparaty przeciw poceniu w postaci blokerów potu, antyperspirantów do ciała, stóp i dłoni oraz żele pod prysznic.

Przyczyny nadmiernego pocenia się

Wydzielanie potu jest zjawiskiem fizjologicznym i potrzebnym organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Pocenie się ma na celu termoregulację, a także usunięcie zbędnych substancji. Wyróżnia się dwa rodzaje potliwości: pierwotna (emocjonalna), dotyczącą 90% pacjentów oraz wtórna. Jedną z najczęstszych przyczyn jest niewielki defekt w funkcjonowaniu układu nerwowego. Zwiększona aktywność gruczołów potowych, zlokalizowanych najczęściej w obrębie pach, pachwin, stóp, twarzy, głowy lub dłoni uaktywnia się zwykle w wyniku nasilonych emocji.

Gruczoły potowe wydzielają około pół litra potu na dobę, a ilość ta może się zwiększyć gdy osoba narażona jest na sytuacje stresowe oraz w czasie wysiłku fizycznego. Oprócz wymienionych czynników zwiększających potliwość organizmu, nadmierne pocenie mogą powodować również niektóre choroby. Wśród nich jest cukrzyca, otyłość, nadczynność tarczycy oraz akromegalia. Częstą przyczyną nadmiernego pocenia jest również menopauza, ciąża, infekcje bakteryjne, alkoholizm oraz niektóre nowotwory.

Przyczyną zwiększonego pocenia się może być również przyjmowanie niektórych leków antydrepesyjnych, przeciwbólowych, hormonalnych i kardiologicznych. Osoby zmagające się z nadmierną potliwością powinny skorzystać z konsultacji lekarskiej i wykonać podstawowe badania.

Blokery potu, antyperspiranty, żele pod prysznic przeciw potliwości

Nadmierna potliwość to problem wielu osób. Powoduje dyskomfort i utratę pewności siebie, a z czasem może doprowadzić nawet do zamknięcia się chorującej osoby na kontakty z innymi ludźmi. W ofercie apteki Codzienna dobierzecie Państwo odpowiedni dla siebie kosmetyk, który skutecznie zmniejszy aktywność gruczołów potowych.

Blokery

Blokery potu to kosmetyki zawierające w swoim składzie dużą ilość składników aktywnych blokujących aktywność gruczołów potowych. Dzięki wielokierunkowemu działaniu mogą wnikać w głębsze warstwy skóry, a po kontakcie ze skórą przybierać żelową konsystencję. Bloker w odróżnieniu od zwykłych antyperspirantów, wystarczy używać 1-2 razy w tygodniu. Działanie blokerów na pot jest zdecydowanie silniejsze i dłuższe niż w przypadku innych środków przeciwko nadmiernej potliwości. W ofercie internetowej apteki Codzienna oferujemy skuteczne blokery potu, z marki Perspirex, Medispirant oraz Vichy. Ważne, aby blokery stosować zgodnie z informacją umieszczoną na ulotce. Długotrwałe stosowanie blokerów może również sprawić, że uodpornimy się na ich działanie.

Antyperspiranty

Antyperspirant to kolejna metoda pozbycia się objawów nadmiernego pocenia się. Niwelują przykry zapach i częściowo ograniczają wydzielanie potu. Antyperspirant jest delikatniejszy dla skóry, a po zaaplikowaniu warto poczekać kilka minut, zanim jego składniki aktywne rozpuszczą się na powierzchni skóry i wchłoną. Zwykle nie zawierają alkoholu, a funkcję bakteriobójczą spełniają sole. Rodzaj tego kosmetyku, w odróżnieniu od blokerów przeznaczony jest do codziennego użytku. Obecne są w nim związki glinu (np. chlorek glinu) lub inne substancje aktywne, które spowalniają wydzielanie potu. Warto wiedzieć, że zarówno kobieta jak i mężczyzna mają różne odczyny pH skóry. Nie zaleca się stosowania przez kobiety antyperspirantów dedykowanych dla mężczyzn i na odwrót. Zapachowych antyperspirantów nie wolno stosować bezpośrednio przed opalaniem, gdyż mogą one doprowadzić do pojawienia się przebarwień skóry.

Środki na pocenie się ciała, dłoni i nóg

Żele pod prysznic pomagają uporać się z uciążliwym problemem nadmiernej potliwości, zapewniając jednocześnie uczucie świeżości przez długi czas. Zastosowanie odpowiednio dobranych składników aktywnych eliminuje wydzielanie potu oraz chroni przed powstawaniem brzydkiego zapachu. Oczywiście, nadmierna potliwość nie dotyczy samych pach, a również innych obszarów ciała, takich jak np. dłonie, czy stopy. W ofercie naszej apteki znajdziesz inne preparaty na pocenie się nóg i stóp. Mogą występować one w formie pudru, płynu, kremu, a także antyperspirantu roll-on.

Tabletki przeciw poceniu się

W aptece Codziennej znajdziemy także różne tabletki przeciw poceniu się, które dostępne są bez recepty. Są to zazwyczaj suplementy diety o naturalnym składzie odpowiadające za znormalizowanie procesu pocenia.

Preparaty te, których skład oparty jest na naturalnych wyciągach roślinnych (liść szałwii, ziele skrzypu, ziele pokrzywy, ziele melisy) zmniejszają nadmierną potliwość ciała, wspomagają metabolizm, a dzięki zwiększeniu wydzielania wody z organizmu umożliwiają prostsze pozbycie się toksyn. Ponadto istnieją badania wykazujące skuteczność tego typu preparatów w uderzeniach gorąca i nocnej nadpotliwości u kobiet podczas menopauzy.

Należy pamiętać, że działanie obu preparatów opiera się na systematycznym i długotrwałym stosowaniu. Omawiane tabletki na potliwość zaczynają działać po około 2 do 4 tygodni od momentu pierwszego zastosowania.

Ziołolecznictwo przy nadmiernej potliwości

W walce z nadmierną potliwością bardzo skuteczne mogą okazać się napary z ziół. W szczególności są to zioła takie jak szałwia, kora dębu, skrzyp polny oraz pokrzywa, które działają przeciwpotnie, moczopędnie oraz regulują gospodarkę wodną organizmu. Pamiętaj jednak, że stosowanie wybranych ziół należy zawsze skonsultować z lekarzem, ponieważ ich długotrwałe picie może zaburzać pracę innych narządów.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.