Gwarancja spakowania w ciągu 24h

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Owrzodzenia

Znalezione produkty: 32
1

1 - 24 z 32 produktów

1
...
2

Owrzodzenia i stany zapalne skóry

Niegroźne przerwanie ciągłości naskórka zwykle wymaga jedynie zdezynfekowania i zaklejenia plastra. Co robić natomiast w przypadku trudno gojących się, szczególnie zainfekowanych ran? Wówczas musimy zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty o działaniu przeciwbakteryjnym i ułatwiającym gojenie. W kategorii Owrzodzenia znajdą Państwo szeroki wybór leków bez recepty, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz specjalistycznych opatrunków medycznych, które z pewnością okażą się skuteczne w leczeniu wrzodziejących ran.

Owrzodzenia: kiedy powstają?

Problem ten dotyczy głównie osób starszych, których procesy regeneracyjne skóry są silnie zaburzone. Często wiąże się to z towarzyszącymi schorzeniami, takimi jak cukrzyca, osłabiona odporność czy problemy z krążeniem. Odleżyny powstają w wyniku długotrwałego ucisku, natomiast owrzodzenia powstają w wyniku powikłań choroby żylnej kończyn dolnych. W każdym przypadku wymagana jest długotrwała i systematyczna pielęgnacja trudno gojących się zmian.

Jakie są rodzaje owrzodzeń?

Wyróżniamy sześć podstawowych rodzai owrzodzeń i są to:

  • żylne – spowodowane długotrwałym działaniem nadciśnienia żylnego w przebiegu przewlekłej niewydolności żylnej;
  • tętnicze – powstaje w wyniku zmniejszonego zaopatrzenia kończyn dolnych w krew tętniczą;
  • cukrzycowe – owrzodzenie stóp powstaje najczęściej z powodu neuropatii obwodowej i autonomicznej, a także makro- i mikroangiopatii;
  • hematologiczne;
  • zakaźne, pasożytnicze;
  • urazowe, nowotworowe.

Środki regenerująca na owrzodzenia i trudno gojące się rany

Trudno gojące się rany, owrzodzenia żylne, zmiany ropne na skórze i blizny – w leczeniu takich stanów najlepiej sprawdzają się specjalistyczne preparaty regeneracyjne, które przyspieszają odnowę uszkodzonych komórek. Najczęściej żele i maści zawierają bezbiałkowy dializat z krwi cielęcej lub nadmanganian potasu o właściwościach antyseptycznych, ściągających i przeciwbakteryjnych, które skutecznie przyspieszają ziarninowanie i gojenie ran. Preparaty te mogą być również stosowane do leczenia oparzeń u pacjentów z oparzeniami I i II stopnia, odmrożeniami, popromiennym uszkodzeniem skóry i chorobą zarostową tętnic.

Oprócz stosowania dostępnych leków bez recepty warto pomyśleć o pielęgnacji skóry ciała. W tym celu warto przejrzeć ofertę kremów i maści na bazie lanoliny, wody oczyszczonej, czy witaminy A, D i E, które wykazują działanie łagodzące, ochronne i antybakteryjne. Już teraz sprawdź ofertę kosmetyków na owrzodzenia!.

Co robić gdy rana nie chce się goić?

Drobne obrażenia można spryskać sprayem zawierającym oktenidynę i unieruchomić plastrem, opatrunkiem w sprayu lub antybakteryjnym żelem hydrokoloidowym na bazie srebra. Trudno gojące się rany wymagają odpowiedniego zdiagnozowania i doboru specjalistycznych opatrunków, które powinny być zmieniane z odpowiednią częstotliwością. Niekiedy w przypadku infekcji lub trudno gojącej się rany pooperacyjnej stosuje się maści zawierające antybiotyk w celu usunięcia bakterii blokujących proces gojenia.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.