Szukaj
1 - 20 z 20 produktów
Alergia, inaczej uczulenie jest nadwrażliwością organizmu na alergeny, czyli obce dla organizmu substancje. W normalnych warunkach organizm powinien je ignorować, a substancje te nie powinny wywoływać żadnych reakcji. U osób uczulonych mogą wywoływać szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak kichanie, nadmierne łzawienie i pieczenie oczu, świąd czy obrzęk powiek. W internetowej aptece Codzienna znajdziesz krople do oczu, które pomogą uporać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami związanymi z alergią.
Objawy alergii oczu mogą mieć charakter ostry lub przewlekły. Objawy ostre pojawiają się najczęściej w sezonie wiosenno-zimowym i są reakcją na pyłki roślin wiatropylnych (m. in dębu, sosny, topoli czy pyłków traw). Przewlekłe objawy alergii ocznej występują wtedy, gdy człowiek ma styczność z alergenami przez cały rok i są to na przykład roztocza kurzu, grzyby oraz sierść zwierząt domowych.
Najczęstszymi objawami towarzyszącymi alergii sezonowej są:
W celu łagodzenia alergii warto pamiętać o unikaniu czynników wywołujących alergię. Reakcja na alergeny jest indywidualna dla każdego pacjenta. W celu zidentyfikowania alergenu powodującego objawy alergicznego zapalenia należy obserwować reakcję organizmu, lub wykonać specjalistyczne testy, aby określić jaki czynnik wywołuje reakcję alergiczną.
Najczęstszą sezonową alergią oczu jest alergiczne zapalenie spojówek. Stosowanie kropli przeciwalergicznych przynosi ulgę dla podrażnionego uczuleniem oka i łagodzi objawy alergii.
Sezonowe zapalenie spojówek to najczęstsza choroba alergiczna oczu. Powoduje ona stan zapalny w obrębie spojówki. Objawy pojawiają się po kontakcie z alergenem. Alergicznemu zapaleniu spojówek często towarzyszy nieżyt nosa. Występuje wtedy świąd oczu, przekrwienie oczu, łzawieniem. Może dojść również do obrzęku oka.
W leczeniu alergicznego zapalenia spojówek warto sięgnąć po leki w postaci kropli do oczu dostępne bez recepty. Najlepiej sprawdzają się krople, gdzie substancją czynną jest nafazolina, ketotfien, olopatadyna, azelastyna lub ektoina. Stosowanie kropli, tzw. sztucznych łez również działa łagodząco na dolegliwości oczu, takie jak swędzenie i pieczenie.
Na rynku znaleźć można wiele kropli redukujących objawy alergii oczu, a ich główne składniki to:
Krople działające przeciwhistaminowo - najczęściej stosowane w przypadku alergicznego zapalenia spojówek. Zapobiegają i łagodzą objawy, takie jak swędzenie, pieczenie oraz łzawienie. Krople swoim działaniem blokują wrażliwość komórek na histaminę. Ich długie stosowanie może przyczyniać się do suchości oczu. Najczęściej w swoim składzie zawierają azelastynę lub ketotifen.
Krople zmniejszające wydzielanie histaminy - hamują one wydzielanie histaminy przez komórki odpornościowe. Spadek ilości histaminy łagodzi objawy alergii oczu. Stosowanie ich przez wiele miesięcy jest bezpieczne dla zdrowia. Krople wieloskładnikowe - składniki zawierające oprócz substancji przeciwhistaminowej również składnik nawilżający.
Przeciwwskazaniem do stosowania kropli na alergię są objawy infekcji oka. W takim przypadku stosowanie ich należy skonsultować z lekarzem specjalistą. Również powinniśmy wstrzymać się od stosowania przeciwalergicznych kropli w trakcie noszenia soczewek kontaktowych. Lekarz może zalecić stosowanie ich po uprzednim zdjęciu soczewki oraz założenia soczewki dopiero po upłynięciu określonego czasu po aplikacji kropli lub zrezygnowaniu ich w trakcie stosowania preparatu.