Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Choroba lokomocyjna

Znalezione produkty: 10
1

1 - 10 z 10 produktów

1

Choroba lokomocyjna (inaczej kinetoza) to zespół zaburzeń pojawiających się podczas podróży, występowanie której jest związane ze sposobem rejestrowania ruchu przez ciało. W czasie jazdy samochodem czy innym środkiem lokomocji, oczy odbierają sygnał, że znajduje się ono w ruchu, błędnik nie rejestruje natomiast zmian położenia ciała. Mózg musi się wówczas przystosować do sprzecznych komunikatów, skutkiem czego są charakterystyczne dla wspomnianej powyżej dolegliwości objawy, takie jak nudności czy wymioty. Z chorobą lokomocyjną najczęściej borykają się dzieci. W naszej aptece dostępne są rozmaite preparaty dla małych pacjentów, które skutecznie łagodzą nieprzyjemne symptomy kinetozy.

Przyczyny choroby lokomocyjnej u dzieci

Z czym związane jest występowanie choroby lokomocyjnej u dzieci? Bodźce związane z ruchem i spoczynkiem są rejestrowane przez błędnik, który to jest narządem równowagi. To właśnie on w pierwszej kolejności odbiera informacje o zmianie położenia, przesyłając je do mózgu. Podczas podróżowania rozmaitymi środkami transportu, błędnik często nie nadąża w przekazywaniu danych do układu autonomicznego. Na skutek tego, mózg odbiera sprzeczne komunikaty na temat położenia ciała, w konsekwencji czego organizm uruchamia szereg procesów obronnych wywołujących objawy omawianej choroby.

Objawy choroby lokomocyjnej u dzieci

Do najpopularniejszych objawów choroby lokomocyjnej u dzieci zalicza się: nudności, wymioty, ból brzucha, zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie, uczucie rozbicia, senność, nadwrażliwość na zapachy, ślinotok lub suchość w ustach, bladość skóry w okolicy nosa i ust, wzmożoną potliwość oraz brak apetytu. W skrajnych przypadkach, kinetoza może wywoływać stan letargu czy odrętwienia, uczucie ucisku w klatce piersiowej, spowolnienie rytmu serca oraz trudności w oddychaniu.

Jakie czynniki nasilają symptomy choroby lokomocyjnej u dzieci?

Symptomy choroby lokomocyjnej u najmłodszych mogą występować w różnym stopniu. Wyróżnia się kilka czynników, które mogą je nasilać. Zalicza się do nich między innymi: spożycie przed podróżą ciężkostrawnego posiłku, ostra, dynamiczna, mało płynna jazda, intensywne zapachy jedzenia, perfum czy odświeżacza powietrza, czytanie książek i oglądanie bajek podczas podróży, poruszanie się po krętej, wyboistej drodze, zbyt wysoka temperatura oraz brak dopływu świeżego powietrza.

Jak skutecznie zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej u dzieci?

By zlikwidować wymienione powyżej objawy choroby lokomocyjnej, dziecko należy posadzić jak najdalej od osi kół, lekko opuszczając oparcie fotela i umożliwiając mu przyjęcie półleżącej pozycji i stabilne podparcie głowy. Najlepiej, by w czasie jazdy samochodem patrzyło ono do przodu, skupiając wzrok na jednym punkcie na horyzoncie. Podróż warto zaplanować na godziny nocne, tak by maluch przespał większość drogi. Powinna ona uwzględniać przerwy, w czasie których pociecha będzie mogła odpocząć, rozprostować nogi i pobiegać.

Co powinny zawierać leki na chorobę lokomocyjną u dzieci?

By skutecznie zlikwidować symptomy choroby lokomocyjnej u dzieci, warto sięgnąć po jeden z aptecznych preparatów bez recepty. W ich składzie może się znajdować między innymi dimenhydramina. To substancja lecznicza o działaniu przeciwwymiotnym, antycholinergicznym, przeciwhistaminowym i miejscowo znieczulającym. Jej działanie polega na hamowaniu odruchów błędnikowych, czynności ślinianek i ośrodka wymiotnego w rdzeniu przedłużonym, osłabieniu czynności wydzielniczej żołądka oraz redukcji napięcia mięśni gładkich oraz perystaltyki przewodu pokarmowego. Leki na chorobę lokomocyjną z dimenhydraminą przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 roku życia oraz osób dorosłych. Mogą one wywoływać działania niepożądane, takie jak senność czy zmęczenie.

W leczeniu choroby lokomocyjnej dobrze sprawdzają się także suplementy diety z dodatkiem wyciągu z kłącza imbiru. Składnik ten skutecznie hamuje nudności i wymioty, zmniejsza złe samopoczucie i przeciwdziała uczuciu dyskomfortu w czasie podróży.

Jak działają opaski na chorobę lokomocyjną u dzieci?

Chcąc zniwelować nieprzyjemne kinetozy u najmłodszych, zastosować można również specjalne opaski na chorobę lokomocyjną, których działanie opiera się na akupresurze, która jest jedną z dziedzin medycyny niekonwencjonalnej wywodzącej się z medycyny naturalnej. Uciskają one znajdujący się na nadgarstku punkt P6 (inaczej punkt Neiguan), który jest umiejscowiony na meridianie osierdzia. Odpowiada za zapobieganie występowania oraz hamowanie mdłości i wymiotów. Taką opaskę nakłada się przed rozpoczęciem podróży. Nie wywołuje ona skutków ubocznych.

Ranking produktów na chorobę lokomocyjną u dzieci

Nasza apteka internetowa oferuje rozmaite preparaty na chorobę lokomocyjną u dzieci. Dostępne tu produkty mogą się różnić od siebie zarówno składem, jak i postacią. Do wyboru są tabletki, pastylki do ssania, lizaki, syropy, drażetki, opaski akupresurowe oraz krople dla najmłodszych, które skutecznie zwalczają nieprzyjemne dolegliwości pojawiające się podczas podróżowania środkami transportu. Poniżej prezentujemy wyroby, po które najczęściej sięgają nasi Klienci.

Aviomarin 50 mg, 10 tabletek

Aviomarin to lek stosowany w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej i leczeniu nudności oraz wymiotów innego pochodzenia. Zawiera substancję czynną - dimenhydraminę, która działania przeciwwymiotnie, przeciwuczuleniowo i uspokajająco. W składzie aviomarinu znajdują się również substancje czynne, takie jak celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna oraz stearynian magnezu. Zalecana dawka w przypadku dzieci w wieku od 6 do 14 lat to 50 mg, a młodzieży powyżej 14 roku życia i dorosłych - 50 - 100 mg. Tabletkę należy przyjąć na co najmniej 30 minut przed planowaną podróżą. Lek zaczyna działać po około 20 minutach. Efekty lecznicze są obserwowane przez 3 - 6 godzin po podaniu preparatu. W razie konieczności, aplikację Aviomarinu można powtórzyć po około 6 godzinach.

Lokomotiv, 6 pastylek do ssania

Lokomotiv to jedyny na rynku środek przeciw nudnościom i wymiotom w takiej postaci. Zawiera on między innymi ekstrakt z korzenia imbiru będący naturalnym środkiem wspomagającym łagodzenie objawów choroby lokomocyjnej. W składzie produktu znajduje się również cukier, syrop skrobiowy, kwas cytrynowy, aromat cytrynowy identyczny z naturalnym oraz żółcień chinolinowa. Cytrynowy smak sprawia, że pastylki są chętnie stosowane przez dzieci. Zalecana dawka to 2 tabletki bezpośrednio przed podróżą oraz kolejne 2 w czasie jej trwania.

Lily Lizak na dolegliwości lokomocyjne, smak pomarańczowy, 1 sztuka

Lily Lizak na dolegliwości lokomocyjne, smak pomarańczowy, 1 sztuka to produkt stworzony na bazie wyciągu z imbiru, który skutecznie eliminuje nudności i poczucie dyskomfortu w czasie podróży. W jego składzie znajduje się także erytrol, izomalt, witaminy z grupy B, witamina C oraz witamina E. Jest to bezglutenowy suplement diety, który nie zawiera cukru i laktozy. Nadaje się dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zalecana dawka to 1-3 lizaki dziennie.

Aby wyeliminować przykre objawy choroby lokomocyjnej u dzieci, warto zaopatrzyć się w jeden z preparatów z asortymentu naszej apteki internetowej - czy to w formie tabletek, czy pastylek, lizaków lub specjalnych opasek.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.