Gwarancja spakowania zamówienia tego samego dnia  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Spokojny sen

Znalezione produkty: 4
1

1 - 4 z 4 produktów

1

Spokojny sen małego dziecka

Twoja pociecha miewa problemy ze snem? Zobacz, co może wpłynąć na jej samopoczucie i niemożność zaśnięcia. Jakie działania podjąć, by dziecko spało spokojniej i zdrowiej? Kiedy niespokojny sen u malucha powinien niepokoić? Co na sen dla dzieci można stosować z naszej apteki internetowej?

Zdrowy sen dziecka - co na niego wpływa?

Sen to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych każdego człowieka. Dzieci mają większe zapotrzebowanie na sen niż dorośli z racji tego, że ich organizm intensywnie się rozwija. Szybki wzrost organizmu wymaga tego, by dziecko spało dłużej niż osoba dorosła. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że sen musi też być dobrej jakości, by organizm dziecka rzeczywiście wypoczął i się zregenerował.

Dzieci, które śpią zbyt mało lub ich sen nie jest dobrej jakości, miewają mnóstwo problemów, w tym z koncentracją oraz z zapamiętywaniem. Mogą również nie radzić sobie z różnorodnymi nastrojami, co przekłada się na ich płaczliwość, marudzenie, a także poczucie zmęczenia. Dziecko, które jest niewyspane, może również odczuwać agresję.

Zapotrzebowanie dziecka na sen a wiek

Dziecko, które dopiero pojawiło się na świecie, śpi około 20 godzin na dobę. Z kolei niemowlę mające od 4 do 12 miesięcy śpi 12 do 16 godzin. Gorsze zasypianie może mieć związek z tzw. lękiem separacyjnym, który pojawia się u dziecka około 7. miesiąca życia i ma związek z tym że malec nie widzi mamy.

Roczne dziecko potrzebuje około 14 godzin snu, a już dwulatek śpi około 11 godzin dziennie. Nie można tu również zapominać o drzemkach w ciągu dnia. Zapotrzebowanie na sen maleje i już u przedszkolaka w wieku 3-5 lat wynosi od 10 do 13 godzin na dobę. Przedszkolak może wymagać także jednej drzemki w ciągu dnia.

Sen niemowlaka - co na niego oddziałuje?

W szczególności małe dzieci potrzebują zdrowej dawki snu. Poczucie bezpieczeństwa i bliskość rodzica to czynniki, które mają wpływ na spokojny sen niemowlaka. Aby malec mógł poczuć się jak w łonie matki, można uspokajać go poprzez kołysanie i wprowadzenie tzw. białego szumu, czyli jednostajnego dźwięku, który jest wytworzony przez odkurzacz, pralkę, okap kuchenny. Na jakość snu nocą u tak małych dzieci wpływ ma również sen w trakcie dnia.

Aby uspokoić noworodka, dbaj o to, by przytulać go, a także delikatnie otulać bawełnianym kocykiem. Bardzo ważne jest również usypianie z wykorzystaniem rytmicznego ruchu, który kojarzy się dziecku z usypianiem w łonie matki. Chcąc uregulować sen noworodka, naucz go odróżniać dzień od nocy. W nocy nie dostarczaj mu dodatkowych bodźców, a więc dbaj np. o to, by karmić go przy przyciemnionym świetle, zachowuj się cicho i nie mów do niego. Natomiast w trakcie dnia zatroszcz się o to, aby dziecko przebywało w pomieszczeniach jasno oświetlonych i wypełnionych domowymi odgłosami.

Problemy ze snem u dzieci - o czym świadczą?

Jeżeli dziecko nie może zasnąć, zawsze warto szukać przyczyny takiego stanu. Sporadyczne przypadki problemów ze snem mogą wynikać np. z podekscytowania różnymi wydarzeniami albo całodziennym stresem. Co ciekawe, nawet nadmierne zmęczenie może paradoksalnie prowadzić do trudności z zasypianiem.

Czynniki, które mają wpływ na problemy z zasypianiem, są różne w zależności od wieku dziecka. Mogą być to zarówno lęki i niepokoje natury psychicznej, jak i emocjonalnej bądź różnego rodzaju choroby somatyczne, np. pasożyty, choroby układu pokarmowego czy dolegliwości bólowe, np. bóle brzucha. Dzieci nierzadko mają też problemy z zasypianiem, gdy borykają się np. z przeziębieniem i zatkanym nosem albo męczącym kaszlem. To właśnie różnego rodzaju objawy infekcji mogą utrudniać pójście spać.

Syropy i preparaty na spokojny sen dziecka

Apteka Codzienna to apteka internetowa, w której znajdziesz mnóstwo środków dostępnych bez recepty, które wspomogą spokojny sen u Twojej pociechy. W naszej ofercie dostępne są zarówno suplementy diety, jak i lek na sen dla dzieci w płynie, np. w formie kropli na spokojny sen albo syropu na uspokojenie dla dzieci. Formę konkretnego preparatu dostosuj do indywidualnych potrzeb oraz wieku dziecka. W przypadku młodszych dzieci postaw na płynne wsparcie, np. na kropelki na sen dla niemowląt. Natomiast starszym, na przykład dzieciom w wieku szkolnym, możesz już podać kapsułki na sen.

Co więcej, na opakowaniu każdego z preparatów znajdziesz informacje związane z tym, od jakiego wieku można podawać konkretne środki. Przy wyborze produktu stosuj  wskazania na opakowaniu. Zwróć też uwagę na substancje czynne zawarte w wybranych preparatach. To właśnie one odpowiadają za poszczególne właściwości leków i środków na uspokojenie dla dzieci.

Co znajduje się w środkach na sen dla dzieci?

Przyjrzyjmy się teraz, jakie substancje czynne mogą zawierać tabletki na sen dla dzieci, a także inne preparaty jak np. kropelki na sen dla dzieci bez recepty. W naszej Aptece Codziennej dostępne są m.in. środki homeopatyczne, które można stosować wspomagająco, nie tylko wtedy, gdy pociecha ma problemy z zasypianiem, ale również w stanach niepokoju. W takich preparatach znajdziesz m.in.: rumianek pospolity, bromek potasu, męczennicę cielistą, lulka czarnego czy jaśmin żółty.

Wiele środków do kupienia w naszej aptece, bazuje więc na składnikach roślinnych. Szczegółowe informacje o składzie poszczególnych produktów znajdziesz na opakowaniu lub w ulotce dołączonej przez producenta preparatu.

Podstawą syropów w naszej ofercie jest również melatonina. Melatonina ma za zadanie regulować procesy zasypiania, a także łagodzić subiektywne uczucie nagłej zmiany czasowej. Jeżeli wyjeżdżasz ze swoim dzieckiem w inną strefę czasową i wiesz, że malec może mieć problem z „przestawieniem się” i dostosowaniem się do odmiennych godzin, możesz pomóc mu, podając środek z melatoniną prosto z naszej apteki internetowej.

Niepokoje dnia codziennego występujące u dziecka można też załagodzić tabletkami. Niektóre z naszych preparatów stosuje się doustnie, podjęzykowo. Pamiętaj jednak, że jeżeli Twoje dziecko ma problem z połykaniem, najlepiej taką tabletkę rozdrobnić i podać rozpuszczoną w niewielkiej ilości wody. Wśród substancji czynnych tego typu  środków wymienić można np. Aconitum napellus 6CH, Viburnum opulus 6CH.

Jak dawkować preparaty na sen dla dzieci?

Na czym opiera się dawkowanie leków i innych środków na sen dla dzieci? Szczegółowe wskazania w tym zakresie znajdziesz w ulotce lub w opisie producenta. Musisz mieć świadomość, że oprócz odpowiedniej ilości preparatu np. dostosowanej do wieku lub wagi dziecka, bardzo istotna jest też częstotliwość. Dziecko powinno przyjmować np. konkretne kapsułki albo krople lub syrop nie tylko tuż przed zaśnięciem, ale również rano, by czuć się dobrze przez cały dzień.

To właśnie to, co dzieje się w ciągu dnia, może w istotny sposób wpływać na samopoczucie młodego człowieka. Jednocześnie - jak w przypadku innych preparatów - nigdy nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki konkretnego środka, ponieważ może to doprowadzić do ewentualnych skutków ubocznych lub działań niepożądanych. Te zdarzają się rzadko, ale to na osobie dorosłej podającej środek na uspokojenie dziecku spoczywa odpowiedzialność co do pilnowania ich dawkowania i częstotliwości podawania.

Leki i inne środki apteczne na uspokojenie i dobry sen dla dziecka mają za zadanie wyciszyć i wyregulować procesy snu u malucha. Nie działają jednak odurzająco, otępiennie czy uzależniająco. Dodatkowo takie preparaty to sposób na to, by dziecko odzyskało np. dawny rytm snu i budzenia się, a nie środki nasenne w klasycznym rozumieniu tego słowa.

Przyjmowanie środków dla dzieci przez dorosłych

Czy środki na spokojny sen dla dzieci mogą być stosowane przez dorosłych? Czujesz się niespokojny i doświadczasz chwilowych niepokojów? Możesz sięgnąć po środki, które podajesz swojemu dziecku. Ograniczenia wiekowe zwykle dotyczą niemowląt i małych dzieci. Natomiast takie preparaty mogą być stosowane przez osoby dorosłe zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. Dawkowanie takich preparatów powinno być dokładnie opisane przez producenta.

Aby leki i inne produkty działały na osobę dorosłą w pełni, należy zadbać o to, by dawka była adekwatna do wieku albo masy ciała. Istotna jest tu też częstotliwość podawania takich środków.

Jak często podawać dziecku środki na uspokojenie?

Pamiętaj o tym, żeby środki wyciszające i uspokajające podawać dziecku doraźnie.  Zazwyczaj takich preparatów nie należy przyjmować dłużej niż kilka dni. Każdy z nich może wywoływać nadwrażliwość lub działania niepożądane, dlatego nim podasz dziecku konkretny środek, sprawdź, czy nie zawiera on substancji na przykład uczulających Twoją pociechę.

Jednocześnie, takie preparaty są dostępne w naszej Aptece Codziennej bez recepty. Oznacza to, że uznano odgórnie, że takie środki są bezpieczne i nie wywołują bardzo poważnych działań niepożądanych, dlatego właśnie nie trzeba mieć wskazań i recepty od lekarza na ich stosowanie. Jeżeli problemy z zasypianiem u Twojego dziecka nawracają, skonsultuj się z pediatrą lub innym specjalistą, który dobierze odpowiednią diagnostykę i leczenie dla Twojej pociechy.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.