Gwarancja spakowania zamówienia tego samego dnia  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Kategorie produktów


Filtry

Dermatologia

Znalezione produkty: 531
1

1 - 24 z 531 produktów

1
2 3 4
...
23

Problemy skórne mogą wystąpić w każdym wieku jako efekt działań zarówno czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Tego typu schodzenia wywoływane są najczęściej przez bakterie oraz grzyby, mogąc dotyczyć zarówno skóry właściwej, jak i powierzchni naskórka. Do najczęstszych problemów skórnych zaliczamy przede wszystkim: łupież, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, rozszerzone naczynka lub grzybicę. Całe szczęście w leczeniu tego typu dolegliwości bardzo dobrze sprawdzają się preparaty dermatologiczne dostępne bez recepty, które posiadamy w ofercie tej kategorii.

Produkty te służą do nawilżenia, ujędrnienia oraz oczyszczenia naskórka. Dzięki starannie dobranych składnikom aktywnym preparaty te przeciwdziałają namnażaniu się chorobotwórczych drobnoustrojów, likwidując zaczerwienienie naskórka, podrażnienie oraz uporczywy świąd. Oprócz tego w ofercie naszej apteki znajdą państwo także preparaty przeciwdziałające nadmiernej potliwości i łagodzące podrażnienia powstałe poprzez ukąszenie owadów.  

Co w środkach dermatologiczny wyjątkowego i czy warto je używać?

Po pierwsze, ze względu na ich przeznaczenie, ich składniki zostały opracowane ze szczególną starannością, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii u osób z problemami skórnymi. Tak więc na etykiecie nie będzie długiej listy konserwantów, barwników i substancji zapachowych. Ponadto produkty te podlegają surowszym przepisom produkcyjnym. Skonsultuj się z dermatologiem lub farmaceutą, jeśli nie masz pewności, która linia kosmetyków do skóry jest najlepsza dla Twoich potrzeb. W tym celu zapraszamy również do kontaktu bezpośredniego ze specjalistami pracującymi w naszej aptece.

Środki dermatologiczne - czy są bezpieczne?

Nasza apteka posiada szeroką gamę specjalistycznych kosmetyków, farmaceutyków, suplementów diety, preparatów i innych rozwiązań na problemy skórne, których celem jest wspomaganie klasycznego leczenia. Ponadto posiadamy wysokiej jakości produkty, które zapobiegają występowaniu lub nawrotom określonych chorób, w tym całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia. Mnogość rozwiązań sprawia, że ​​każdy znajdzie rozwiązanie problemu skórnego, którego szuka.

Najczęstsze choroby dermatologiczne

Schorzenia dermatologiczne dotyczą niemal 80% całej populacji. Do najpopularniejszych i najczęściej diagnozowanych przez dermatologię chorób należą: trądzik, łupież, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry (AZS), grzybica lub opryszczka. Pomimo licznych, zróżnicowanych objawów tych chorób, środki dostępne w naszej aptece pomogą Ci uporać się z przykrymi dolegliwościami, by móc na nowo cieszyć się zdrową skórą.

Trądzik

Najczęstszą chorobą skóry o przewlekłym charakterze są różne odmiany trądziku, w tym najpopularniejszy wśród młodzieży trądzik pospolity (acne vulgaris). Dotyka on głównie osoby młode – w przedziale między 12. a 19. rokiem życia szacuje się, że cierpiało na niego ponad 85% osób w wieku dorastania. Przyczyną powstania tej dolegliwości skórnych są szalejące hormony, które powodują wykwity ropnych zmian na skórze twarzy. Objawy te nasilają się zwykle pod wpływem diety bogatej w cukry, stresu, zanieczyszczeń i zbyt agresywnej, wysuszającej pielęgnacji skóry. W silnych postaciach trądziku konieczne jest wprowadzenie leczenia miejscowego lekami na bazie retinoidów, nadtlenku benzoilu (Benzacne) i kwas azerlainowego (Acne-derm lub Skinoren).

Warto wiedzieć, że sam trądzik nie dotyczy wyłącznie młodych. Jeśli pojawia się on u osób w wieku 30-50 lat, mówimy wówczas o trądziku różowatym, którego leczenie powinno być zupełnie inne, ponieważ inne są również przyczyny powstania tej choroby. Choroby skóry, choćby jak trądzik, wymagają odpowiedniego leczenia. W leczeniu ostrego stanu zapalnego skóry w trądziku różowatym stosuje się leki na bazie metronidazolu.

Atopowe zapalenie skóry (AZS)

Objawem atopowego zapalenia skóry jest najczęściej przesuszenie i zaczerwienie skóry, a także, drobne krostki pojawiające się na zgięciach stawów. Co ważne, dzieci chore na AZS należą do grupy dużego ryzyka wystąpienia chorób, takich jak astma alergiczna lub alergiczny nieżyt nosa. Atopowe zapalenie skóry to choroba ciągle postępująca, a jej leczenie w zaawansowanym studium może być trudne i uciążliwe, dlatego warto sięgnąć po odpowiednie maści ze sterydami. W łagodniejszych fazach, jeśli można stwierdzić jakie czynniki uczulają pacjenta z AZS, leczenie polega na usunięciu alergenów z jego otoczenia lub z pokarmu chorego.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.