Gwarancja spakowania zamówienia tego samego dnia  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Higiena intymna

Znalezione produkty: 1
1

1 - 1 z 1 produktów

1

Higiena intymna to bardzo ważny aspekt funkcjonowania nie tylko dorosłych, ale też dzieci. Dbałości o tę sferę życia należy uczyć malucha już od początku. Dzięki temu troska o okolice intymne będzie dla niego ważna. Zobacz, jakie preparaty do higieny intymnej dla najmłodszych są dostępne w naszej aptece internetowej. Jak znaleźć idealny środek dla swojej pociechy? Na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja okolic intymnych dziecka - dlaczego jest istotna?

Aby wyeliminować podrażnienia okolic intymnych u dzieci wywołujące ból, pieczenie, zaczerwienienie czy dyskomfort, niezbędna jest nauka dbania o te sfery już od najmłodszych lat. Infekcje intymne dotyczą nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci.

To doświadczenie nieprzyjemne i uciążliwe, które może być również niebezpieczne dla ogólnego stanu zdrowia. Infekcje intymne zazwyczaj są wywołane przez bakterie Escherichia coli. Taka bakteria może przedostać się do układu moczowego lub płciowego. Tego typu dolegliwości pojawiają się zazwyczaj u dzieci, które są odpieluchwywane. Są one narażone na infekcje układu moczowo-płciowego z uwagi na to, że nie w pełni kontrolują proces oddawania moczu lub wypróżniania, co prowadzi do zwiększonego ryzyka przedostawania się wskazanej bakterii oraz innych drobnoustrojów w obszarze okolic intymnych.

Chcąc zapobiec infekcjom tej części ciała, dzieci muszą być uczone już od najmłodszych lat odpowiedniej higieny intymnej, nie tylko kąpieli i mycia pozostałych części ciała. Warto wskazywać dziecku, by po wypróżnieniu albo oddaniu moczu dokładnie oczyściło swoje okolice intymne. Starsze dziecko w tym celu może samodzielnie używać chusteczek na nawilżanych. Ich niewielki rozmiar pozwala na wygodne zebranie ich w dowolne miejsce. Takie chusteczki są na tyle dyskretne, że można przenieść je w plecaku lub torbie.

Oczywiście, niedostateczna higiena to nie jedyny powód infekcji intymnych. Ich przyczyną mogą być również:

 • wilgotna oraz źle dobrana bielizna,
 • długotrwałe stosowanie antybiotyków niszczących dobroczynny mikrobiom bakteryjny,
 • korzystanie z publicznych basenów,
 • noszenie zbyt obcisłej i nieprzewiewnej bielizny,
 • stosowanie kosmetyków do pielęgnacji sfer intymnych o silnie zasadowym pH,
 • mycie sfer intymnych zbyt silnie działającymi kosmetykami - dzieje się tak np. przy zastosowaniu u dziecka preparatów przeznaczonych dla osób dorosłych.

Z tych też powodów niezbędne jest sięganie po bezpieczne kosmetyki wykazujące łagodne działanie na narządy płciowe dziecka i nienarażające go na dodatkowe podrażnienia czy reakcje alergiczne. W naszej Aptece Codziennej znajdziesz szereg preparatów oraz innych środków, np. chusteczek, stworzonych z myślą o najmłodszych.

Produkty do pielęgnacji sfer intymnych dziecka

Higiena intymna dzieci opiera się na tych samych zasadach, co dbałość o sfer intymne osób dorosłych. Różnica jednak polega na doborze innych preparatów, przeznaczonych dla dzieci, a nie dla osób dorosłych. Tego typu środki mają w swoim składzie łagodniejsze lub nieco rozcieńczone substancje. Nierzadko preparaty mogą mieć też nieco inny zestaw substancji niż te  do pielęgnacji okolic intymnych osób dorosłych.

Powszechnie polecane produkty przeznaczone do dbałości o transferę życia to m.in.:

Higiena intymna dla dzieci dzięki zastosowaniu takich produktów stała się obecnie znacznie łatwiejsza niż w przeszłości.

Chusteczki do higieny intymnej dla dzieci - szybkie rozwiązanie w trudnych warunkach

Wybieracie się właśnie na wycieczkę, gdzie nie będzie łatwego dostępu do toalety? W takich sytuacjach najlepiej mieć pod ręką chusteczki nawilżane dla dzieci przeznaczone do higieny intymnej. Ich materiał jest niezwykle miękki oraz delikatny, przez co pozwala sprawnie oczyścić okolice intymne bez ryzyka ich podrażnień.

W składzie tego rodzaju produktów znaleźć można ekstrakty ziołowe, na przykład ekstrakt z rumianku albo żurawiny. Takie substancje wykazują działanie kojące oraz łagodzące podrażnienia. Chusteczki do higieny intymnej można wykorzystać również do podcierania się i oczyszczania skóry z potu.

Żel do higieny intymnej dla dzieci - oczyszczenie i łagodzenie

Aby na co dzień znacznie łatwiej pielęgnować sfery intymne dziecka, warto zalecić mu stosowanie żelu do higieny tych okolic. Z uwagi na to, że skóra w tym obrębie należy do miejsc na ciele najbardziej podatnych na podrażnienia, żel musi być w sposób szczególny dopasowany do tej części ciała. Taki żel powinien nie tylko myć i pielęgnować, ale także zapewnić kompleksową ochronę okolic intymnych w przypadkach, które wymagają dodatkowego wsparcia. Powinien więc łagodzić podrażnienia i pomagać utrzymywać odpowiednie pH narządów - tego typu środek powinien być też hipoalergiczny, by zmniejszyć ryzyko reakcji alergicznych, na które dzieci są w sposób szczególny narażone, z uwagi na dopiero rozwijający się organizm.

Dobierając żel do higieny intymnej dla dziecka, zwróć uwagę na ograniczenia wiekowe związane ze stosowaniem tego rodzaju produktu. Zazwyczaj producenci wskazują, od jakiego wieku można bez przeszkód stosować taki preparat. Kieruj się tymi wskazaniami, ponieważ nieprzestrzeganie takiej zasady może doprowadzić do podrażnień skóry albo uszkodzenia naskórka. Zazwyczaj  żele do higieny intymnej nadają się  do stosowania już u kilkulatków. W przypadku noworodków i niemowląt zastosowanie znajdą chusteczki nawilżane. W pierwszych dniach życia można też bazować na wodzie do mycia.

Płyn do higieny intymnej dla dzieci - czym się charakteryzuje?

Odpowiednio dobrany preparat do pielęgnacji intymnych części ciała dziecka Powinien nie tylko skutecznie działać na potencjalne drobnoustroje, ale również zapewniać bezpieczeństwo wrażliwych okolic oraz nie powodować podrażnień czy też reakcji alergicznych związanych z zaczerwienieniem bólem albo  swędzeniem.

Dlatego nim sięgniesz bo jakikolwiek preparat, w pierwszej kolejności sprawdź jego skład. W przypadku dzieci najlepsze okażą się produkty niezawierające w swoim składzie:

 • barwników,
 • sztucznych substancji zapachowych,
 • syntetycznych konserwantów.

Jednocześnie nie przekreślaj od razu kosmetyków, które zawierają substancje konserwujące. Ich obecność może okazać się niezbędna, aby konkretny środek zachował dłuższą trwałość. Zwróć uwagę na to, by konkretne żele i płyny do higieny intymnej dla dzieci miały pH dostosowane do tego występującego w okolicach narządów płciowych. Fizjologiczne pH pozwala na zapewnienie dziecku komfortu i uniknięcie działań niepożądanych kosmetyków.

Żel do higieny intymnej dla dziewczynek i dla chłopców - co powinien zawierać?

Potrzeby chłopców i dziewczynek w zakresie pielęgnacji narządów płciowych są nieco inne. Ta różnorodność została również dostrzeżona przez producentów tego rodzaju preparatów. Takie kosmetyki odpowiadają na ich różne potrzeby związane z nieco inną budową anatomiczną ciała. Zachęcanie do ich używania od najmłodszych lat może wytworzyć w dziecku potrzebę dbania o tę sferę życia.

Choć produkty dla chłopców i dziewczynek mogą się różnić, wiele z nich zawiera takie same substancje, które niezależnie od płci mają korzystny wpływ na okolice intymne. Wymienić tu można takie składniki jak:

 • gliceryna – odpowiednio nawadnia skórę dzięki właściwościom higroskopijnym;
 • kwas mlekowy – Jego zadaniem jest wygładzanie oraz nawilżanie skóry, a także wsparcie przy zachowaniu jej odpowiedniego pH;
 • alantoina – wykazuje właściwości łagodzące, a także protekcyjne i regenerujące. alantoina zmiękcza skórę i zabezpiecza ją przed działaniem czynników zewnętrznych;
 • pantenol – tego typu substancja wykazuje działanie łagodzące i niwelujące świąd oraz podrażnienia, silnie nawilża oraz regeneruje skórę.

Innym składnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze płynów do higieny intymnej niezależnie od płci dziecka jest betaina. Tego typu składnik jest naturalnie obecny w skórze. Jego głównym zadaniem jest odpowiednie nawilżenie skóry.

Warto też szukać w preparatach do pielęgnacji sfer intymnych ekstraktów roślinnych. Dlaczego? Otóż to cenne źródło minerałów, kwasów tłuszczowych, witamin. Wszystkie te substancje wykazują działanie korzystne dla kondycji skóry. Oczywiście sam fakt, że tego typu substancje mają naturalne pochodzenie wcale nie oznacza, że są one w pełni bezpieczne dla skóry dziecka. Najlepiej więc wybierać produkty hipoalergiczne, a dla dodatkowej ochrony przeprowadzać testy na małym skrawku skóry. Jeżeli nie pojawi się w ciągu kilkunastu godzin reakcja alergiczna, najprawdopodobniej preparat jest bezpieczny dla wrażliwej skóry dziecka.

Produkty do pielęgnacji okolic intymnych - kiedy je wybierać?

W jakich sytuacjach zdecydować się na zakup produktów do pielęgnacji sfer intymnych dziecka? Czy motywacją powinna być tu już czynna infekcja intymna? Okazuje się, że po tego typu preparaty można sięgać już prewencyjnie zanim u malucha pojawi się infekcja intymna.

Takie środki bez obaw można stosować u dziecka zdrowego, które nie boryka się z żadnymi dolegliwościami. To po prostu kosmetyki, które wspierają naturalną barierę ochronną tych części ciała, a także pomagają w utrzymaniu ich w zdrowiu.

Hiperdelikatna formuła tych produktów zapewnia dziecku nie tylko oczyszczenie, ale także ukojenie. Już teraz zapoznaj się szerzej z ofertą preparatów przeznaczonych do pielęgnacji sfer intymnych dziecka.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.