Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Maści rozgrzewające

Znalezione produkty: 6
1

1 - 6 z 6 produktów

1

Katar u dziecka nie daje Ci spokoju? To dolegliwość, która powoduje dyskomfort zarówno u malucha, jak i u rodzica, który przecież chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania na katar dziecięcy, szczególnie w przebiegu infekcji, której towarzyszą inne objawy – mamy dla Ciebie rozwiązanie. Dowiedz się, jakie działanie wykazują maści rozgrzewające na przeziębienie i grypę oraz w jaki sposób pomogą Ci w walce o zdrowie Twojej pociechy.

Kiedy może pojawić się katar u dzieci i niemowląt?

Katar u dzieci i niemowląt może pojawić się z różnych powodów. U niemowląt i starszych dzieci może być spowodowany infekcją wirusową lub bakteryjną, a także alergią. Częste kontakty z innymi dziećmi w przedszkolu lub szkole mogą zwiększać ryzyko zachorowania. Ważne jest zapewnienie dziecku odpowiedniej higieny, szczególnie w okresach zwiększonej zachorowalności.

Przeziębienie i grypa u dzieci – objawy i różnice

Przeziębienie i grypa u dzieci mogą wykazywać podobne objawy, takie jak katar, kaszel, ból gardła czy gorączka. Jednak grypa często objawia się nagłym pojawieniem się silniejszych objawów, takich jak wysoka gorączka, bóle mięśniowe i zmęczenie. Przeziębienie zazwyczaj przebiega łagodniej. U dzieci może być trudno odróżnić te dwa stany, dlatego jeśli masz wątpliwości, skonsultuj je z lekarzem. W obu przypadkach istotne jest zapewnienie odpoczynku, nawodnienie i stosowanie odpowiednich środków łagodzących objawy.

Leki na katar dostępne bez recepty

Leki na katar dla dzieci dostępne w aptece internetowej bez recepty, najczęściej mają w składzie oksymetazolinę lub ksylometazolinę. W zależności od dawki przeznaczone są dla dzieci już od 3. miesiąca życia. Te substancje lecznicze zmniejszają przekrwienie błony śluzowej, redukując jej obrzęk. W niektórych wersjach, leki te wzbogacone są o składniki o działaniu nawilżającym i regenerującym na błonę śluzową nosa. Wśród leków na katar znajdują się także preparaty przeciwalergiczne do nosa, które można stosować od 6. roku życia.

Preparaty na katar u dzieci dostępne w aptece

W aptece Codziennej znajdziesz wiele rozwiązań i liczne preparaty na katar u dzieci, które przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, rodzaju dolegliwości i towarzyszących jej objawów, takich jak np. suchość i podrażnienie błony śluzowej. Dostępne są krople i spraye do nosa z naturalnymi składnikami, a także leki na katar o silniejszym działaniu. Wśród preparatów na katar u dzieci znajdują się także produkty do płukania nosa i zatok, plastry i maści rozgrzewające.

Jak działa maść na przeziębienie?

Maści na przeziębienie działają głównie poprzez składniki, które pomagają złagodzić objawy związane z infekcjami górnych dróg oddechowych. Zawierają substancje takie jak mentol, eukaliptus, kamfora czy olejki eteryczne, które wykazują właściwości rozgrzewające i łagodzące. Główny mechanizm działania polega na stymulacji receptorów zimna w skórze, co prowadzi do uczucia chłodu lub ciepła, zależnie od składu maści. To odczucie pomaga w złagodzeniu uczucia zatkanego nosa, ułatwiając oddychanie poprzez rozszerzenie dróg oddechowych. Co więcej, składniki aktywne mogą mieć działanie przeciwbakteryjne lub przeciwwirusowe, choć nie jest to ich głównym zadaniem.

Kiedy warto stosować maści rozgrzewające dla dzieci?

Maści rozgrzewające dla dzieci stosuje się w przypadku łagodzenia objawów przeziębienia lub grypy, takich jak katar, kaszel, bóle mięśniowe czy zatkanie nosa. Jednak warto zachować ostrożność i przestrzegać zaleceń dotyczących wieku oraz składu maści.

Choć maść rozgrzewająca dla dzieci jest zbawienna w swych skutkach, niektóre składniki mogą być drażniące dla delikatnej skóry maluszka. Z uwagi na charakter zawartych w maściach składników, w przypadku alergii, podrażnień skóry lub innych chorób skórnych, pamiętaj o wcześniejszej konsultacji z lekarzem przed zastosowaniem maści.

Maści na przeziębienie i spokojny sen dla noworodków

Żele i maści dla dzieci od pierwszego dnia życia, stanowią bezpieczne rozwiązanie w pielęgnacji i łagodzeniu dolegliwości, takich jak katar czy przeziębienie. Formuła tych produktów jest bezpieczna dla noworodków. Została stworzona z uwzględnieniem delikatności oraz potrzeb wrażliwej skóry niemowląt. Maści na katar i żele dla najmłodszych zawierają olejki eteryczne, takie jak sosna, mięta i eukaliptus, które działają łagodząco, wspierając spokojny sen dziecka. Ich skład zawiera odżywcze olejki, które nawilżają skórę, wzmacniając jej naturalną barierę ochronną.

Co istotne, produkty te są wolne od terpenów, takich jak kamfora, mentol czy eukaliptol, co czyni je bezpiecznymi w stosowaniu od pierwszych dni życia dziecka. Te specjalistyczne preparaty są opracowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie najmłodszych, oferując delikatną pielęgnację oraz pomoc w łagodzeniu dolegliwości zgodnie z potrzebami najmniejszych pacjentów.

Maść rozgrzewająca dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia

Żele i maści rozgrzewające dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia skomponowane są z olejów, takich jak eukaliptusowy czy rozmarynowy oraz zawierają w składzie balsam peruwiański.

 • Olejek eukaliptusowy – jest znany z właściwości wykrztuśnych, które pomagają rozrzedzić wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych, ułatwiając odkrztuszanie. Olejek eukaliptusowy wykazuje także działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Dzięki temu wspomaga walkę z infekcjami górnych dróg oddechowych.
 • Olejek rozmarynowy – działa rozgrzewająco na skórę, co jest szczególnie pomocne w złagodzeniu bólu mięśni i ułatwieniu oddychania poprzez rozszerzenie dróg oddechowych. Podobnie jak eukaliptus, rozmaryn wykazuje pewne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe i wspiera leczenie infekcji.
 • Balsam peruwiański – balsam peruwiański ma właściwości łagodzące podrażnienia skórne, wspomaga regenerację skóry, działa kojąco i nawilżająco. Co więcej, pobudza podskórne i skórne krążenie krwi.

Preparaty zawierające powyższe składniki,  zapewniają ulgę podczas przeziębienia i ułatwiają odkrztuszanie. Tego rodzaju produkty skupiają się na redukcji objawów, rozgrzewaniu oraz wspieraniu naturalnych procesów oczyszczania dróg oddechowych. Dzięki lekkiej formule i składnikom o udowodnionym działaniu stanowią skuteczne wsparcie w leczeniu przeziębienia, przynosząc ulgę i poprawiając komfort malucha podczas walki z infekcją.

Maści rozgrzewające dla dzieci starszych

Maści rozgrzewające są stosowane u dzieci starszych w celu łagodzenia dolegliwości związanych z przeziębieniem, i grypą. Zawierają składniki, które działają rozgrzewająco na skórę, stymulując receptory zimna. To pomaga w ułatwieniu oddychania poprzez rozszerzenie dróg oddechowych i udrożnienie nosa. Maści rozgrzewające przynoszą ulgę w przypadku bólów mięśniowych, co jest szczególnie pomocne w przypadku łagodzenia objawów grypy.

Maść na przeziębienie – popularne składniki i ich działanie

Maści na przeziębienie, choć mają taki sam cel, mogą różnić się pod względem zawartych w nich składników. Skład tych maści jest głównym czynnikiem determinującym wiek, dla którego są przeznaczone. Popularne składniki w maściach rozgrzewających to:

 • Mentol – działa chłodząco na skórę, pomaga w rozszerzeniu dróg oddechowych, łagodzi zatkanie nosa.
 • Eukaliptus – wykazuje właściwości wykrztuśne, pomaga w rozrzedzeniu wydzieliny i ułatwia odkrztuszanie.
 • Kamfora – działa rozgrzewająco na skórę, przynosi ulgę w bólach mięśniowych, wspiera łagodzenie kaszlu.
 • Olejki eteryczne – charakteryzują się różnorodnymi właściwościami terapeutycznymi. Mogą działać rozgrzewająco, łagodząco lub wykrztuśnie. Najczęściej występujące w maściach na przeziębienie olejki eteryczne to tymol, eukaliptol, olejek terpentynowy i cedrowy.

Jak stosować maści rozgrzewające dla dzieci?

Pamiętaj, że maści rozgrzewające dla dzieci nie są preparatami do pielęgnacji ciała, dlatego ich stosowanie wiąże się z przestrzeganiem kilku zasad:

 • Upewnij się, że maść jest odpowiednia dla wieku dziecka. Niektóre produkty mogą być przeznaczone dla dzieci powyżej określonego wieku, dlatego zawsze sprawdź instrukcje dotyczące wieku zalecanego do stosowania.
 • Warto skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem maści, szczególnie jeśli dziecko ma skłonności do reakcji alergicznych lub ma wrażliwą skórę. Pediatra może zalecić odpowiedni produkt dla konkretnych dolegliwości.
 • Prawidłowa aplikacja – nałóż cienką warstwę maści na skórę dziecka, unikając obszarów wrażliwych, takich jak oczy czy błony śluzowe. Starannie rozprowadź preparat, stosując go w miejscach, gdzie występują objawy, takie jak klatka piersiowa czy plecy.
 • Stosuj maść zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi częstotliwości i dawkowania. Nie przekraczaj zalecanych ilości ani częstotliwości aplikacji.

Maści na katar – tradycyjne i bezpiecznie rozwiązania

Do tradycyjnych rozwiązań na katar u dziecka, które stosowane są zewnętrznie, bez wątpienia należy maść majerankowa. Majeranek wykazuje działanie przeciwzapalne i wspomaga trawienie. Olejek majerankowy działa antyseptycznie, przeciwzapalnie. Dla niemowląt maść majerankowa przynosi ulgę w katarze i niedrożności nosa. W zależności od zaleceń producenta można ją stosować już u najmłodszych.

Pamiętaj jednak, że niektóre wersje produktu są przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia. Maść majerankową aplikuje się delikatnie na skórę pod nosem 2-3 razy dziennie. Ważne jest jednak, aby unikać wprowadzenia preparatu do dziurek nosa, aby nie osłabić pracy rzęsek błony śluzowej.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.