Gwarancja spakowania w ciągu 24h

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Plastry z olejkami eterycznymi

Znalezione produkty: 3
1

1 - 3 z 3 produktów

1

Zmagasz się z problemem zatkanego noska u malucha? A może zastanawiasz się, jak leczyć katar u dziecka i przynieść mu ukojenie po nieprzespanych nocach? Wypróbuj plastry aromatyczne dla dzieci, które dzięki bogactwu naturalnych olejków eterycznych przywrócą spokojny sen i ulgę dla dziecka. Plastry na katar dla niemowlaka czy starszego dziecka to rozwiązanie, które odmieni Wasze noce. Poznaj działanie i zastosowanie plastrów z olejkami eterycznymi i pomóż dziecku odetchnąć pełną piersią.

Katar u dziecka – rodzaje i przyczyny

Katar to częsta dolegliwość u dzieci, a jego przyczyny mogą mieć różne pochodzenie. Rozpoznanie źródła kataru u dziecka, pozwoli Ci podjąć odpowiednie kroki, które mogą rozwojowi tego nieprzyjemnego stanu. Do najczęstszych rodzajów kataru, należą:

  • Katar wirusowy – najczęściej pojawia się w sezonach przeziębieniowych, często spowodowany jest zakażeniem wirusowym, takim jak rinowirusy. Kontakt z kichającą lub kaszlącą osobą zwiększa ryzyko przeniesienia chorobotwórczych mikroorganizmów drogą powietrzno-kropelkową, co prowadzi do stanu zapalnego błony śluzowej nosa.
  • Katar bakteryjny – występuje po nadkażeniu bakteryjnym uszkodzonej już przez wirusy błony śluzowej nosa. Charakteryzuje się obecnością ropy i zmianą koloru wydzieliny z bezbarwnej na żółtą lub zielonkawą.
  • Katar alergiczny – znany jako katar sienny, nie jest zaraźliwy. Jest efektem reakcji alergicznej na alergeny, takie jak pyłki, kurz, sierść zwierząt czy dym, prowadząc do obfitej, wodnistej i bezbarwnej wydzieliny.
  • Katar naczynioruchowy – nie jest spowodowany ani zakażeniem, ani nadwrażliwością. Może wystąpić w wyniku gwałtownej zmiany warunków środowiskowych, np. po wejściu z zimnego do ciepłego pomieszczenia, spożyciu ostrej potrawy, lub intensywnym wysiłku fizycznym.

Jak objawia się katar u dzieci?

Katar, czyli nieżyt nosa, jest zapaleniem błony śluzowej nosa, któremu nierzadko towarzyszą inne objawy, niż tylko wydzielina. Może pojawić się także obrzęk i przekrwienie błon śluzowych nosa oraz częste kichanie. Ponadto katar u dziecka może wywoływać świąd. To jednak nie wszystko. Katar często prowadzi do utraty lub osłabienia węchu i smaku.

Jak rozpoznać zatkany nos i katar u niemowlaka?

Jeśli Twoje dziecko jest w wieku niemowlęcym, naturalnie nie jest w stanie zakomunikować, że coś mu dolega. Jesteś pierwszą i być może jedyną osobą, która będzie w stanie rozpoznać zatkany nos i katar u niemowlaka. Na jakie sygnały alarmowe warto więc zwrócić uwagę?

  • Trudności w oddychaniu – usłyszysz nieregularne oddechy lub trudności w oddychaniu przez nos.
  • Zachowanie podczas karmienia – niemowlę może mieć trudności ze ssaniem podczas karmienia.
  • Niepokój i drażliwość – zatkany nos może sprawić, że dziecko stanie się bardziej drażliwe lub niepokojone.
  • Wydzielina z nosa – nawet jeśli katar jest subtelny, obecność wydzieliny nosowej u niemowląt może wskazywać na zatkanie nosa.

Sposób na spokojny sen – plastry na katar dla niemowląt

Plastry aromatyczne dla dzieci od 1. dnia życia to subtelne rozwiązanie, które oferuje delikatną kompozycję zapachową o działaniu odświeżającym. Stworzone z myślą o najmłodszych, uwalniają stopniowo swoje aromatyczne właściwości, trwając nawet do 8 godzin. Przykleja się je do ubranka dziecka na poziomie klatki piersiowej. Nie mają więc bezpośredniego kontaktu z ciałem, co zapewnia bezpieczeństwo dla wrażliwej i delikatnej skóry maluszka. Te plastry na katar dla niemowlaka są odpowiednie zarówno na noc, jak i w ciągu dnia, zapewniając odświeżenie przez długi czas.

Plastry inhalacyjne dla dzieci od 18. miesiąca życia

Plastry inhalacyjne dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia to rozwiązanie wspomagające oddychanie i zmniejszające dyskomfort związany z zatkaniem nosa. Zawierają naturalne olejki eteryczne, które pomagają udrożnić drogi oddechowe i zmniejszają produkcję kataru. Można je stosować zarówno w ciągu dnia, jak i na noc. Działają nieprzerwanie przez 6-8 godzin, by zapewnić ulgę podczas zatkanego nosa i kataru u dzieci.

Jakie olejki eteryczne znajdują się w plastrach?

Składniki zawarte w plastrach inhalacyjnych dla dzieci działają kojąco, łagodząco, a ich połączenie potęguje skuteczność działania. Udrażniają drogi oddechowe, wspomagając oddychanie i zmniejszając uczucie zatkanego nosa u dzieci. Co zatem możesz znaleźć w składzie plastrów? Oto kilka z najczęściej spotykanych substancji:

  • Olejek miętowy – działa odświeżająco i kojąco na błonę śluzową nosa, ułatwia oddychanie, łagodzi uczucie zatkanego nosa;
  • Olejek sosnowy – wykazuje właściwości łagodzące i kojące, wspomaga udrażnianie dróg oddechowych, zmniejsza produkcję kataru;
  • Olejek eukaliptusowy – charakteryzuje się działaniem udrażniającym, pomaga w łagodzeniu zatkanego nosa, ułatwia oddychanie.
  • Ekstrakt ze skórki pomarańczy – ma działanie odświeżające i łagodzące, przyczynia się do zmniejszenia dyskomfortu związanego z zatkanym nosem;
  • Olejek rozmarynowy – charakteryzuje się właściwościami kojącymi i relaksującymi, pomaga w łagodzeniu podrażnień dróg oddechowych.

Plastry aromatyczne dla dzieci powyżej 3 lat

Plastry aromatyczne dla dzieci powyżej 3 roku życia to doskonałe wsparcie dla zatkanych nosków dzięki zawartym naturalnym olejkom eterycznym, takim jak mięta pieprzowa, sosna zwyczajna, liście eukaliptusa czy rozmaryn lekarski. Plastry aromatyczne stopniowo uwalniają korzystne składniki, działając nawet przez 8 godzin. Ich zastosowanie przy klatce piersiowej dziecka zapewnia udrażnianie nosa oraz ułatwienie oddychania. W produktach przeznaczonych dla dzieci powyżej 3 lat znajdziesz również składniki takie jak limonen, linalol, cytral czy isoeugenol. Kompozycja tych składników sprawia, że maluch odczuwa ulgę już od pierwszych chwil po aplikacji plastra.

Jak stosować plastry z olejkami u dzieci krok po kroku?

Jeśli masz wątpliwości, jak stosować plastry z olejkami u dzieci, zapoznaj się z poniższą ogólną instrukcją:

  1. Najlepiej jest zastosować plastry na noc dla dzieci. Dzięki temu mogą działać nieprzerwanie przez 6-8 godzin, jednocześnie ułatwiając dziecku zasypianie.
  2. Otwórz opakowanie z plastrem aromatycznym.
  3. Wybierz miejsce na ubraniu dziecka, w którym chcesz przykleić plaster. Upewnij się, że plaster zostanie przyklejony w odległości około 30 cm od twarzy dziecka.
  4. Odklej plaster od osłony i delikatnie przyłóż do wybranej części ubrania, np. na wysokości klatki piersiowej.
  5. Po przyklejeniu plastra sprawdź ponownie, czy nie ma on bezpośredniego kontaktu ze skórą – w szczególności z twarzą – dziecka.
  6. Po wykorzystaniu jednorazowego plastra, usuń go i wyrzuć.
  7. Opakowanie z pozostałymi plastrami przechowuj w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza.

Pamiętaj, że plastry na noc dla dzieci w wieku niemowlęcym możesz przykleić także na ramę łóżeczka. Ich działanie po upływie 1-2 godzin jest bardziej intensywne, więc będzie równie skuteczne.

Czy stosowanie plastrów na katar dla dziecka jest bezpieczne?

Plastry na katar dla niemowląt i starszych dzieci dostępne w aptece Codziennej są bezpieczne, ale ich stosowanie wymaga ostrożności i przestrzegania pewnych przeciwwskazań oraz zaleceń. Pamiętaj, aby uważnie sprawdzić wiek, dla którego przeznaczony jest produkt. Niektóre olejki i ich stężenia mogą niekorzystnie działać na mniejsze dzieci. Zabezpiecz opakowanie przed dostępem dzieci i niemowląt. Pamiętaj, aby unikać kontaktu plastrów ze skórą, szczególnie z oczami, błonami śluzowymi oraz ranami na skórze.

Przeciwwskazania do stosowania plastrów na katar u dziecka

Przeciwwskazania do stosowania plastrów na katar u dziecka obejmują przede wszystkim alergię na olejki eteryczne. Niezależnie od wieku – osoby, które są uczulone na te substancje, które zawierają plastry na katar z olejkami eterycznymi dla dzieci, powinny unikać tych produktów. Co więcej, w przypadku astmy, zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed zastosowaniem plastra. Dzieci cierpiące na astmę mogą być wrażliwe na pewne składniki olejków eterycznych.

Inne sposoby na zatkany nos u dziecka

Inne sposoby na zatkany nos u dziecka obejmują płukanie nosa i zatok, inhalacje parowe, zwłaszcza z dodatkiem olejków eterycznych oraz kąpiele z zastosowaniem specjalistycznych olejków przeznaczonych dla dzieci. Te skuteczne metody łagodzenia zatkanego nosa dostępne w aptece internetowej działają nie tylko odświeżająco, ale także wspomagają udrażnianie nosa i łagodzą dyskomfort.

Jak leczyć katar u dziecka?

Leczenie kataru u dzieci i niemowląt opiera się na bezpiecznych metodach, wymagających zaangażowania rodziców. Podstawową rzeczą jest oczyszczanie nosa. Niemowlę i małe dziecko nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie. Aby oczyścić nos malucha, możesz użyć aspiratora do nosa. Możesz zastosować także hipertoniczny roztwór wody morskiej, który rozrzedza wydzielinę. Równie ważne jest dbanie o higienę i nawilżanie błony śluzowej nosa. W tym celu sprawdzi się użycie bezpiecznej izotonicznej wody morskiej lub soli fizjologicznej.

Pomocne jest także dbanie o odpowiednie warunki otoczenia i utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności powietrza. W przypadku dzieci powyżej 3. miesiąca życia możesz sięgnąć po aerozol do nosa z substancją leczniczą, zmniejszającą obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Wskazane jest udrożnienie dróg oddechowych poprzez umieszczanie dziecka z główką wyżej podczas snu i układanie go na brzuszku w ciągu dnia. Ułatwia to oddychanie i wypływ wydzieliny z nosa. Te sposoby przyniosą ulgę maluszkowi. Pamiętaj jednak, że w przypadku utrzymującego się lub przewlekłego problemu, o tym jak leczyć katar u dziecka powinien zadecydować lekarz pediatra.

Powikłania wynikające z nieleczonego kataru

Katar może pojawiać się często zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nie należy jednak go bagatelizować, szczególnie jeśli występuje u niemowląt. Noworodki mają wąskie drogie oddechowe, które są jednocześnie jedyną drogą dla powietrza aż do ukończenia pierwszego roku życia. Dzieci w tym wieku oddychają bowiem tylko przez nos. Nieleczony nieżyt nosa może prowadzić do powikłań i chorób, takich jak zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, a także podrażnienie oczu i zapalenie spojówek. Ponadto katar może sprzyjać rozprzestrzenieniu się infekcji na inne części układu oddechowego. Może to skutkować zapaleniem gardła, krtani, oskrzeli, a nawet płuc.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.