Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Choroby

Znalezione produkty: 278
1

1 - 24 z 278 produktów

1
2 3 4
...
12

Choroby dermatologiczne

Lista chorób i dolegliwości skórnych wydaje się nie mieć końca. Choroby dermatologiczne stanowią poważny problem XXI wieku, ponieważ powodują dyskomfort nie tylko fizyczny, ale tylko psychiczny, a co gorsze obserwuje się ich zdecydowanie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Trądzik, grzybica, owrzodzenia, łuszczyca, wszawica czy atopowe zapalenie skóry to wierzchołek góry lodowej, z jaką przychodzi nam się mierzyć każdego dnia. Właściwie leczenie farmakologiczne polega na wsparciu suplementami czy lekami dostępnymi bez recepty. Ich działanie polega na łagodzeniu objawów, przeciwdziałaniu nawrotom choroby oraz profilaktyce. Ponadto oferowane przez naszą aptekę specyfiki świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Mnogość rozwiązań i szeroki asortyment sprawia, że każdy z nas bez problemu znajdzie lek na problemy skórne, którego szuka.

Rodzaje chorób dermatologicznych

Schorzenia dermatologiczne mogą być spowodowane szkodliwym działaniem środowiska lub czynnikami zewnętrznymi, takimi jak problemy hormonalne, immunologiczne, pokarmowe lub genetyczne. Dermatozy, czyli schorzenia skóry, są grupą chorób o różnym podłożu. Ze względu na przyczyny, wyróżnia się następujące choroby dermatologiczne:

  • wirusowe: brodawka, półpasiec, opryszczka
  • grzybicze: grzybica skóry, paznokci, skóry owłosionej głowy, pachwin
  • alergiczne: atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, łojotokowe zapalenie skóry
  • genetyczne: bielactwo, łuszczyca
  • wywołane czynnikami zewnętrznymi: oparzenia, odmrożenia, fotodermatozy
  • toczeń rumieniowaty
  • choroba Duhringa
  • trądzik i zmiany hormonalne, łojotok.

Leczenie chorób dermatologicznych

W przypadku chorób dermatologicznych o podłożu alergicznym zwykle stosuje się leki przeciwhistaminowe oraz glikokortykosteroidy miejscowo na skórę. Wszelkie zakażenia grzybicze, wirusowe lub bakteryjne wymagają zastosowania odpowiednio przygotowanej terapii np. antybiotykami, środkami przeciwwirusowymi lub przeciwgrzybiczymi. Zawsze w przypadku wątpliwości możesz skontaktować się z naszym działem farmaceutycznym, gdzie wyspecjalizowany personel pomoże Ci dobrać odpowiedni preparat na twój problem. Pamiętaj także, że leczenie dermatoz zależne jest w głównej mierze od przyczyny i zazwyczaj prowadzone jest pod okiem lekarza dermatologa.

Dermatologia: leki bez recepty, suplementy diety, kosmetyki

Zdiagnozowanie przyczyny choroby oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia zazwyczaj wymaga konsultacji z dermatologiem. Zaproponowane leczenie warto jednak wspierać dostępnymi bez recepty suplementami lub innymi środkami higieny, które nie tylko pomogą utrzymać właściwą kondycję skóry, ale także złagodzą uciążliwe objawy.

Kremy dermatologiczne

W zależności od zastosowanych składników, bezpośrednie działanie kremu na skórę może być bardzo zróżnicowane. Kremy dostępne w ofercie naszej apteki mogą służyć do:

  • nawilżenia – chcąc intensywnie nawilżyć podrażnioną lub wysuszoną skórę należy zaopatrzyć się w krem zawierający olejki pochodzenia roślinnego, lub kwas hialuronowy. Składniki te zapobiegają nadmiernemu wysuszeniu skóry oraz łagodzą zmiany wynikające z przesuszenia czyli braku odpowiedniej ilości wody w skórze.
  • łagodzenia stanów zapalnych – kremy zawierające w swoim składzie klotrymazol (działanie przeciwgrzybicze), dekspantenol (działanie łagodzące podrażnienia) lub hydrokoryzon (działanie przeciwzapalne oraz przeciwświądowe).

Szampony

Problemy dermatologiczne mogą wynikać również z chorób skóry głowy, takich jak: łupież, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry. W ich leczeniu skuteczne okazują się być szampony, które dzięki sprawdzonemu składu (np. ketokonazol) hamując syntezę ergosterolu – ważnego składnika błony komórkowej grzybów, redukując ich objawy. Maja działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwświądowe oraz przeciwzapalne.

Płyny i maści

Obszar działania płynów i maści w leczeniu chorób dermatologicznych jest bardzo szeroki i zależy głównie od zastosowanych składników. Mogą być przeznaczone np. do wspomaga leczenia trądziku (działanie antybakteryjne, substancja czynna np. benzoilu nadtlenek), pozbywania się wszy (składniki niwelujące wszy i gnidy), pobudzające porost włosów (substancja czynna minoksydyl np. w leku Loxon 5%, Alocutan) czy usuwania kurzajek i brodawek.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.