Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Ból i gorączka

Znalezione produkty: 48
1

1 - 24 z 48 produktów

1
...
2

Ból i gorączka to popularne dolegliwości występujące u dzieci. Chcąc skutecznie się ich pozbyć, warto sięgnąć po jeden z leków bez recepty z oferty naszej apteki internetowej.

Leki na ból i gorączkę dla dzieci z paracetamolem i ibuprofenem

By zniwelować ból i gorączkę u dziecka, podać można mu jeden z dostępnych na rynku leków zawierających w składzie paracetamol lub ibuprofen. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na ich temat.

Leki na ból i gorączkę dla dzieci z paracetamolem

Paracetamol to organiczny związek chemiczny o właściwościach przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych. Działa on w układzie nerwowym, blokując cyklooksygenazę COX-3, chroniąc przed syntezą prostaglandyn, czyli hormonów wywołujących reakcję przeciwzapalną. Zawierające go leki mogą mieć postać tabletek, kapsułek, drażetek, zawiesiny, granulatu, czopków doodbytniczych lub roztworu do wstrzykiwań dożylnych. Po podaniu doustnym, paracetamol zaczyna działać w przeciągu kilkunastu minut.           

Leki na ból i gorączkę dla dzieci z ibuprofenem

Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny będący pochodną kwasu propionowego. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Mechanizm jego działania opiera się o blokadę enzymów cyklooksygenazy COX-1 i COX-2 odpowiadających za produkcję prostaglandyn w miejscu zapalenia oraz w przewodzie pokarmowym. W ten sposób chroni on przed występowaniem objawów stanu zapalnego, takich jak gorączka, ból, obrzęk czy zaczerwienienie. Leki dla dzieci z ibuprofenem mogą mieć postać tabletek, kapsułek, aerozolu, zawiesiny, czopków doodbytniczych lub żelu. Po podaniu doustnym, są bardzo szybko wchłaniane w żołądku i jelicie cienkim, dzięki czemu pierwsze efekty ich działania obserwuje się już po upływie kilkunastu minut. Maksymalne stężenie osiągają one po 1-2 godzinach.

Jak dawkować leki na ból i gorączkę dla dzieci z paracetamolem i ibuprofenem?

Leki na ból i gorączkę dla dzieci z paracetamolem i ibuprofenem należy podawać w odpowiedniej dawce zależnej od masy ciała. Jeżeli chodzi o pierwsze z nich, zalecane dawkowanie w przypadku preparatów doustnych to 10-15 mg na 1 kg masy ciała, co 4-6 godzin, doodbytniczych - 20-25 mg na 1 kg masy ciała, co 6-8 godzin. Maksymalna dobowa dawka paracetamolu to 60 mg na 1 kg masy ciała.

Co do leków dla dzieci z ibuprofenem, środki zarówno doustne, jak i doodbytnicze podaje się w takiej samej dawce, która wynosi 5-10 mg na 1 kg masy ciała, co 6-8 godzin. Maksymalna dobowa dawka tego typu preparatów to 30-40 mg na 1 kg masy ciała.

Roślinne leki na ból i gorączkę dla dzieci

Alternatywą dla opisanych powyżej leków na ból i gorączkę dla dzieci z paracetamolem i ibuprofenem mogą być produkty w formie syropów bazujące na składnikach roślinnych o właściwościach przeciwgorączkowych. Są one przeznaczone do stosowania przez dzieci powyżej 6 roku życia. Preparaty tego typu mogą zawierać w składzie wyciąg z:

  • Kwiatu bzu - działa przeciwgorączkowo i napotnie. Najczęściej jest składnikiem produktów zalecanych do podawania przy podwyższonej temperaturze ciała towarzyszącej przeziębieniom.
  • Kwiatostanu lipy - skutecznie zwiększa wydzielanie potu, uwrażliwiając zlokalizowane na ciele gruczoły potowe. Działa przeciwgorączkowo i napotnie. Skutecznie obniża gorączkę u dzieci powyżej 1 roku życia.
  • Kory wierzby - zawiera substancje o właściwościach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, przeciwzapalnych oraz antybakteryjnych.

Ranking leków na ból i gorączkę u dzieci

Jeżeli szukasz sprawdzonych leków na ból i gorączkę u dzieci, zapoznaj się z asortymentem naszej apteki internetowej! Znajdziesz tu bogaty wybór sprawdzonych, rekomendowanych przez pediatrów preparatów w różnej postaci. Do wyboru masz zawiesiny i roztwory doustne, czopki doodbytnicze, kapsułki miękkie oraz granulaty do rozpuszczania w wodzie. Oto ranking środków leczniczych, po które najczęściej sięgają nasi Klienci.

Ibum Forte 200 mg/ 5 ml, zawiesina doustna dla dzieci od 3 miesiąca, smak malinowy, 100 g

Ibum Forte jest lekiem w postaci zawiesiny doustnej o lubianym przez maluchów, malinowym smaku. Jego substancją czynną jest ibuprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Wskazaniami do stosowania Ibum Forte są: stany gorączkowe różnego pochodzenia, w tym w przebiegu grypy, przeziębienia czy odczynu poszczepiennego oraz bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym bóle głowy, gardła i mięśni występujące między innymi w przebiegu zakażeń wirusowych, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości będące efektem urazów narządu ruchu, bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne oraz bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Lek na gorączkę i ból u dzieci może być stosowany u niemowląt od 3 miesiąca życia. Jego dawkowanie jest ściśle związane z masą ciała. Do opakowania preparatu została dołączona specjalna miarka ułatwiająca odmierzenie odpowiedniej ilości zawiesiny i jej wygodne podanie małemu pacjentowi. Lek należy aplikować w odstępach co najmniej 6-godzinnych. Nie powinno się go stosować dłużej niż 3 dni, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Pedicetamol 100 mg/ ml, roztwór doustny dla dzieci i niemowląt od urodzenia, 30 ml

Pedicetamol 100 mg/ ml, roztwór doustny dla dzieci i niemowląt od urodzenia, 30 ml to produkt należący do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Stosuje się go w celu obniżenia gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni i w celu uśmierzenia bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego. Substancją czynną preparatu jest paracetamol. Lek jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała od 32 kg. Zalecana dawka to 60 mg na 1 kg masy ciała. Pedicetamol należy podawać 4-6 razy na dobę.

Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy 40 mg/ ml, zawiesina doustna, od 3 miesiąca do 12 lat, 100 ml

Nurofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwbólowy oraz przeciwgorączkowy. Przeznaczony jest on do stosowania między innymi w przebiegu gorączki różnego pochodzenia, w tym w przebiegu infekcji wirusowych. Lek ten dobrze sprawdza się również w przypadku bóli słabych oraz umiarkowanych, pourazowych, wynikających z przeciążenia, nadwyrężenia czy skręcenia, pooperacyjnych, ząbkowania oraz stanu zapalnego ucha środkowego. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen. Działa on do 8 godzin. Maksymalne stężenie leku we krwi występuje po 1-2 godzin po zastosowaniu. W zestawie znajduje się strzykawka ułatwiająca podanie zawiesiny doustnej. Zalecana dawka dobowa to 20-30 mg na 1 kg masy ciała.

Gdy Twoje dziecko boryka się z gorączką lub bólami różnego pochodzenia, podaj mu jeden z preparatów z oferty naszej apteki, w składzie którego znajduje się paracetamol, ibuprofen lub naturalne wyciągi roślinne.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.