Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Spirulina

Znalezione produkty: 1
1

1 - 1 z 1 produktów

1

Spirulina

Spirulina to określenie niewielkich rozmiarów zielono-niebieskich alg, posiadających intensywny, specyficzny smak i zapach oraz wykazujących wiele właściwości, który pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Znane od setek lat rdzennym mieszkańcom Ameryki Południowej oraz Afryki, dzisiaj traktowane są jako źródłu unikalnych wartości odżywczych, a jej suplementacja wpływa na poprawę funkcjonowania ludzkiego organizmu. W powszechnym użyciu suplementy diety na bazie spiruliny są szczególnie popularne wśród sportowców, osób prowadzących aktywny i wyczerpujący tryb życia, a także tych dbających o zdrowie oraz chcących zachować smukłą sylwetkę.

W tej kategorii znajdziemy szeroki wybór preparatów na bazie spiruliny ukrytych pod przeróżnymi formami podania, od tabletek czy kapsułek, kończąc na płynach, sokach czy proszku. Wszystkie preparaty oferowane w naszej aptece pochodzą wyłącznie od sprawdzonych, cenionych na rynku farmaceutycznym producentów, co dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo stosowania.

Spirulina: właściwości

Spirulina to przede wszystkim składnik niezwykle bogaty w białko. Produkt ten zawiera najwięcej białka spośród wszystkich produktów żywnościowych, w tym także od mięsa – spirulina zawiera cztery razy więcej białka co w tej samej ilości mięsa. Z tego powodu suplementy diety zawierające spirulinę mogą być stosowane przez wegan i wegetarian, a także osoby chcące zlikwidować tkankę tłuszczową – metabolizm białka wspomaga odchudzanie.

Charakteryzuje się także wysoką zawartością żelaza i beta-karotenu. Algi pozyskiwane do produkcji spiruliny stanowią cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, a zwłaszcza kwasu gamma-linolenowego. To właśnie między innymi te składniki odpowiadają za prawidłową budowę błon komórkowych, chronią organizm przed chorobami autoimmunologicznymi oraz dbają o prawidłowe funkcjonowanie układu krążeniowego. Poza tym w składzie spiruliny znajdziemy także węglowodany, osiem aminokwasów egzogennych, witaminę B1, B2 oraz B12. Poza beta-karotenem wpływającym na stan naszej skóry w spirulinie znajdziemy także witaminę E, niezbędną do prawidłowej produkcji plemników u mężczyzn, zaś w połączeniu z wit. A i C odpowiadają za ochronę błon mięśniowych przed wolnymi rodnikami, które przyśpieszają proces starzenia się skóry oraz rozwoju chorób, takich jak choroba Alzheimera, nadciśnienie czy jaskra.

Spirulina: na co pomaga?

Przez wielu spirulina uważana jest za cenne źródło wielu wartości odżywczych, w tym witamin i minerałów, które posiadają liczne działanie prozdrowotne:

  • zapobiega miażdżycy i udarowi mózgu – wyniki badań pokazały, że suplementacja w spirulinę może zredukować powierzchnię błony wytworzonej przez cholesterol wewnątrz aorty co zwiększa przepustowość naczyń, i tym samym zapobiega powstaniu miażdżycy czy udaru mózgu.
  • obniża ciśnienie – dzięki zawartej w spirulinie fikocyjaninie japońscy naukowcy stwierdzili, że dzięki zażywaniu alg może dochodzić do odwrócenia dysfunkcji śródbłonka w zespole metabolicznym, co ogranicza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, jak również cukrzycy.
  • wspomaga odchudzanie – duża zawartość fenyloalaniny wpływa na zmniejszenie apetytu, zaś błonnik znajdujący się w wodorostach pomaga ograniczyć wchłanianie tłuszczów i nadmiaru cukrów oraz wspomaga normalizowanie poziomu glukozy we krwi.
  • zmniejsza ryzyko nowotworu – spirulina zwiększa produkcję przeciwciał (białek) zwalczających infekcje oraz inne komórki odpowiedzialne m.in. za rozwój chorób nowotworowych.

Spirulina: jaką stosować?

Algi są wykorzystywane nie tylko w medycynie, ale także w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i rolniczym. Spirulinę można znaleźć w aptekach, a także sklepach ze zdrową żywnością jako suplement diety – w postaci proszku (można np. dodawać ją do koktajli), kapsułek czy tabletek. Bardzo ważne jest tutaj źródło użytego preparatu, dlatego warto przed planowaniem suplementacji upewnić się, że stosujemy sprawdzony produkt.

Przeciwwskazania do zażywania spiruliny

Należy pamiętać, że stosowanie suplementów diety zawierających spirulinę nie zastępuje prawidłowego odżywiania i prawidłowych nawyków życiowych. Ponadto każda taka interwencja, zwłaszcza z wyjątkiem współistniejących jednostek chorobowych, powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym, który oceni zasadność jej stosowania oraz ewentualne interakcje z innymi przyjmowanymi lekami.

Przed rozpoczęciem leczenia należy zdawać sobie sprawę z możliwych skutków ubocznych przyjmowania tych preparatów, nawet u osób zdrowych. Przyjmuje się, że pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi nie powinni przyjmować spiruliny ze względu na niepotrzebną stymulację układu odpornościowego. Preparatów zawierających tę substancję nie należy podawać osobom z fenyloketonurią lub przyjmującym leki immunosupresyjne.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.