Gwarancja spakowania zamówienia tego samego dnia  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Reumatyzm

Znalezione produkty: 55
1

1 - 24 z 55 produktów

1
2
...
3

Reumatyzm to grupa schorzeń o podłożu zapalnym, która obejmuje choroby mięśni, kości oraz stawów. Najpopularniejszymi ich objawami są ból, obrzęk i sztywność stawów, a także ograniczenie ich ruchomości. W leczeniu reumatyzmu najczęściej stosuje się specjalne tabletki oraz maści.

Co powinny zawierać tabletki na reumatyzm?

Na rynku dostępne są rozmaite tabletki na reumatyzm. Dzieli się je na dwie główne grupy. Pierwsza z nich to leki przeciwbólowe. W przypadku omawianej dolegliwości najlepszym rozwiązaniem będą niesteroidowe leki przeciwzapalne. Tym, co je łączy jest mechanizm działania. Preparaty z tej kategorii oddziałują hamująco na cyklooksygenazę, która jest enzymem wpływającym na przemianę kwasy arachidonowego w komórkach. Jednym z najczęściej stosowanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych na reumatyzm jest ibuprofen. Zalecany jest on w dolegliwościach bólowych o umiarkowanym nasileniu. Zawierające go preparaty zaczynają działać po około 20-45 minutach. Ich działanie utrzymuje się około 4-8 godzin. W aptekach spotkać można się również z lekami na reumatyzm zawierającymi diklofenak, który sprawdza się w ostrych stanach bólowych. Zaczynają one działać po 30-40 minutach od zażycia, a efekty ich działania utrzymują się przez 3-4 godziny. Osoby borykające się z reumatyzmem, sięgnąć mogą również po preparaty na bazie naproxenu, cechą charakterystyczną, których jest wydłużone działanie sięgające nawet 12 godzin. W przypadku silnych dolegliwości bólowych warto zaopatrzyć się w leki z ketoprofenem.

Tabletki na reumatyzm regenerujące chrząstkę stawową

By zniwelować dolegliwości towarzyszące reumatyzmowi, stosować można również leki regenerujące chrząstkę stawową w postaci suplementów diety. Mogą one zawierać między innymi chondroitynę, która jest składnikiem chrząstki stawowej. Podana doustnie, wykazuje działanie przeciwzapalne w obrębie stawu. Co więcej, ma wypływ na syntezę substancji, których obecność jest niezbędna do jego prawidłowej pracy. Preparaty z chondroityną hamują aktywność komórek uszkadzających chrząstkę stawową.

W walce z reumatyzmem dobrze sprawdzają się także preparaty z glukozaminą będącą składnikiem mazi stawowej. Organizm ludzki wykorzystuje ją do produkcji chrząstki. W aptece mogą państwo zaopatrzyć się również w preparaty z dodatkiem kolagenu będącego składnikiem budulcowym stawów. Wszystkie te produkty dostarczają do organizmu substratów niezbędnych do jego produkcji.

Jak wybrać maść na reumatyzm?

Dobrą alternatywą dla opisanych powyżej tabletek na reumatyzm są działające miejscowo maści. W przeciwieństwie do przyjmowanych doustnie leków nie podrażniają one błony śluzowej żołądka, a co za tym idzie - są bezpieczne w stosowaniu. Maści na reumatyzm dzielą się na kilka kategorii. Poniżej opisujemy każdą z nich.

Przeciwbólowe i przeciwzapalne maści bez recepty

Osoby borykające się z reumatyzmem stosować mogą między innymi maści bez recepty zawierające substancje czynne należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Mają one właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, a także hamują syntezę czynnika reumatoidalnego. Maści tego typu mogą zawierać ibuprofen, naproxen, diklofenak lub salicylany.

Maści z kolagenem, glukozaminą i chondroityną

Kolejną kategorią maści na reumatyzm są te, które działają regenerująco na chrząstkę stawową i wzmacniają układ stawów wraz z tkanką chrzęstną. Mogą one zawierać kolagen niezbędny do zachowania prawidłowej elastyczności stawów, siarczan glukozaminy stymulujący syntezę kolagenu i ułatwiający odbudowę chrząstki stawowej czy siarczan chondroityny chroniący chrząstkę stawową. Tym, co je wyróżnia jest to, że nie wywołują one skutków ubocznych, a co za tym idzie - można je stosować przewlekle.

Rozgrzewające maści na reumatyzm

Osoby cierpiące na reumatyzm, zaopatrzyć mogą się także maści o działaniu rozgrzewającym. W ich składzie znajduje się najczęściej mentol, kamfora lub kapsaicyna pozyskiwana z owoców pieprzowca. Środki tego typu należy stosować z umiarem, a to ze względu na ich silne działanie i drażniący wpływ na skórę.

Ranking leków na reumatyzm z oferty naszej apteki internetowej

W naszej aptece internetowej znajdziesz duży wybór leków o starannie skomponowanym składzie, które skutecznie redukują dolegliwości bólowe towarzyszące chorobom reumatycznym. Oto produkty, które cieszą się największą popularnością wśród naszych Klientów.

Ketonal Active 50 mg, 30 kapsułek

Ketonal Active 50 mg, 30 kapsułek to lek, który stosuje się w przypadku chorób reumatycznych układu kostnego oraz dolegliwości bólowych o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego. Zawarta w nim substancja aktywna - ketoprofen, wykazuje właściwości zarówno przeciwbólowe, jak i przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Lek zawiera także substancje pomocnicze, takie jak laktoza jednowodna, stearynian magnezu oraz krzemionka koloidalna bezwodna. Zalecane dawkowanie Ketonalu Active zależy od dolegliwości, z jaką boryka się pacjent. W przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów oraz chorób zwyrodnieniowych stawów jest to 1 kapsułka na 6 godzin. Maksymalna dzienna dawka leku to 4 kapsułki.

Opokan 7,5 mg, 30 tabletek

Opokan 7,5 mg, 30 tabletek jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Stosuje się go w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów, a także w bólach kostno-stawowych i mięśniowych, między innymi pleców, kręgosłupa oraz kolan. Substancją czynną preparatu jest meloksykam. Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, cytrynian sodu, krzemionka koloidalna bezwodna oraz stearynian magnezu. Zalecana dawka Opokanu to 1 tabletka na dobę. Należy go przyjmować podczas posiłku, popijając wodą.

Piascledine 100 mg + 200 mg, 30 kapsułek twardych

Piascledine 100 mg + 200 mg, 30 kapsułek twardych należy do grupy powoli działających leków służących do zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Tym, co je wyróżnia jest opóźnione występowanie działania. Lek ten zalicza się także do grupy innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwreumatycznych. Jego substancją czynną są niezmydlane frakcje z oleju awokado i sojowego. Preparat stosuje się w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych i towarzyszących jej dolegliwości bólowych. Zalecane dawkowanie to 1 kapsułka na dobę, przyjmowana w czasie posiłku.

By zmniejszyć dolegliwości bólowe towarzyszące reumatyzmowi, spowolnić rozwój choroby oraz poprawić jakość życia, warto sięgnąć po tabletki lub maści dostępne w ofercie naszej apteki internetowej.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.