Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Spokój

Znalezione produkty: 1
1

1 - 1 z 1 produktów

1

Twoje dziecko jest zestresowane i niespokojne? Ma problemy z zasypianiem i nocą jest pobudzone? Nie wiesz, co zrobić, by zadbać o jego wyciszenie? Oprócz zapewnienia mu dobrej atmosfery w domu oraz codziennego wsparcia możesz podać mu środki z naszej Apteki Codziennej. Są one dostępne w tej kategorii i specjalnie dedykowane maluchom.

Dlaczego dziecko jest niespokojne?

Spokojne, radosne dziecko to cel każdego rodzica i opiekuna. Niestety, zdarzają się sytuacje, gdy już noworodki nie mogą spać, mają zły nastrój czy po prostu płaczą. W starszych grupach wiekowych również to się zdarza. Co ma wpływ na taki stan emocjonalny dziecka? Przyczyn jest naprawdę bardzo sporo i trzeba uważnie obserwować pociechę, by ustalić, co stoi za jej odczuciami.

Maluch może źle się czuć i objawy fizyczne, na przykład ból czy gorączka, mogą prowadzić do wystąpienia u niego niepokoju oraz drażliwości. Przykładowo noworodek, który boryka się z kolką, np. z powodu nietolerancji mleka, nie będzie mógł zasnąć i zacznie płakać. Niepokój towarzyszy niemowlętom, u których pojawiają się zęby, wówczas warto sięgnąć po żele łagodzące dolegliwości bólowe podczas ząbkowania.

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym również doświadczają różnego typu niepokojów, które mogą być związane nie tylko z chorobami fizycznymi, ale też z  lękiem, stresem i strachem, mającymi związek np. z różnorodnymi przeżyciami. Niepokój u dziecka może się nasilić również wtedy, gdy rodzina i najbliższe mu osoby same przeżywają trudne chwile. Dziecko to doskonały obserwator i bez trudu może wyczuć tego typu sytuacje i emocje.

Co stosować na uspokojenie dla maluszka?

Sposób radzenia sobie z niepokojem u dziecka trzeba dostosować do jego wieku, a przede wszystkim rodzaju problemu. Jeżeli takie uczucia są wynikiem np. kolki czy bólów brzuszka, należy sprawdzić, jaki składnik pokarmowy wywołuje te dolegliwości, a dodatkowo podać mu preparaty łagodzące.

Istotnym czynnikiem, który ma wpływ na wyciszenie i uspokojenie dziecka, jest również regularny rytm dnia. Zadbaj o to, by dziecko wstawało o podobnych porach i zasypiało o zbliżonych godzinach. Warto też zadbać, by określone posiłki zjadało regularnie. Taki rytm pozwoli mu uniknąć uczucia niepokoju.

Dziecko możesz wesprzeć również różnymi preparatami i suplementami diety, które mają działanie uspokajające. Musisz mieć świadomość, że nie wszystkie środki o działaniu uspokajającym są bezpieczne dla małego organizmu. Z tego względu nigdy nie podawaj maluchowi bez porozumienia z lekarzem środków, które są dedykowane jedynie osobom dorosłym, np. tych zawierających neospasminę. Tego typu informacje oczywiście znajdziesz w opisach od producenta umieszczonych na opakowaniu konkretnego środka. Ponadto, preparaty uspokajające przeznaczone dla dzieci mają zazwyczaj formułę znacznie ładniejszą niż te dla dorosłych.

Pamiętaj, że środki na uspokojenie dla dzieci łagodzą objawy napięcia nerwowego, ale należy korzystać z nich doraźnie. Jeżeli dziecko doświadcza przewlekłych stanów niepokoju i lęku, należy skorzystać ze wsparcia lekarza, który znajdzie i ustali co jest źródłem takiego problemu.

Jakich substancji szukać preparatach na uspokojenie dla dziecka w lekach? Oto kilka przykładów, które są zwykle dostępne na receptę:

  • hydroksyzyna – taka substancja wycisza organizm, łagodzi lęk oraz ból, a także sprzyja zasypianiu;
  • prometazyna – taka substancja ma działanie antyalergiczne, uspokajające, a także łagodzi objawy uczulenia. Przeciwwskazaniem jest tu wiek poniżej 2 lat.

Preparaty, leki i zioła na uspokojenie dla dzieci bez recepty

Jeżeli zależy Ci na tym, by Twoje dziecko poczuło się lepiej, może też wspomóc je suplementami diety i lekami na uspokojenie dla dzieci bez recepty. Ważne, by były to środki przeznaczone dla tej grupy wiekowej, a nie dla dorosłych. Sprawdzaj zawsze, od jakiego wieku można podawać konkretny środek. Potrzeby organizmu osób dorosłych i dzieci są różnorodne. Ponadto, dziecięce organizmy inaczej radzą sobie z przetwarzaniem konkretnych substancji niż organizmy osób dorosłych. To, co pomaga dorosłemu, wcale nie musi korzystnie wpływać na dziecko. Jednocześnie, jeżeli konkretny wyrób dla dzieci jest dostępny bez recepty, to oznacza, że jego stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta jest bezpieczne i nie powinno wywoływać poważnych skutków ubocznych. Tego typu środki możesz również zamówić przez Internet.

Z tego też powodu zebraliśmy różne środki stworzone z myślą o dziecięcym spokoju i umieściliśmy je w tej kategorii na stronie internetowej Apteki Codziennej. Różnorodne preparaty na uspokojenie dla dzieci znajdziesz w naszej aptece internetowej. Zobacz, w jakiej formie są dostępne. Oto ich krótki przegląd. Takie środki zwykle podaje się na noc z racji ich właściwości wspomagających zasypianie.

Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, dlatego nim podasz mu jakikolwiek środek, Sprawdź czy nie cierpi z powodu alergii lub nadwrażliwości na składnik wybranego produktu. w ten sposób unikniesz niepożądanej reakcji alergicznej, na przykład bólu brzucha czy wysypki.

Zioła na uspokojenie dla dzieci

Wśród popularnych produktów na uspokojenie dla dziecka wymienia się przede wszystkim zioła. W grupie tych bezpiecznych i wykazujących działanie wyciszające ziół wskazać można:

Pamiętaj, by sporządzone napary miały delikatną formułę. Nie przesadzaj również z  częstotliwością podawania tego środka. Zazwyczaj ziołowe preparaty można podawać maksymalnie raz dziennie dziecku. Szczegóły związane ze stosowaniem wybranych ziół, znajdziesz na opakowaniu lub w ulotce dołączonej przez producenta.

Jeżeli planujesz podać dziecku zioła, pamiętaj, że nie wszystkie są bezpieczne dla tej grupy wiekowej. Zanim więc zaparzysz dziecku herbatkę ziołową, sprawdź w informacjach od producenta, czy konkretne zioło jest odpowiednie dla wieku Twojego dziecka.

Ziół nie należy łączyć z lekami uspokajającymi, nasennymi albo środkami farmakologicznymi, które mogą wchodzić z nimi w interakcje. Dlatego nim zdecydujesz się na podanie takiego środka swojej pociesze, sprawdź, czy na przykład leki, które przyjmuje na stałe, mogą reagować z wybranymi mieszankami roślin.

Herbatka na uspokojenie dziecka powinna nie tylko uśmierzać niepokojące objawy, redukować lęk i niepokój, ułatwiać zasypianie, ale również mieć odpowiedni smak, który będzie odpowiadać dziecku. Dlatego szukaj takich produktów, które nie mają gorzkiego lub nadmiernie kwaśnego posmaku.

Syropy i krople uspakajające dla dzieci

Jeżeli nie chcesz podawać dziecku herbaty na uspokojenie przygotowanej na bazie ziół, możesz też postawić na syropy oraz krople uspokajające. Z uwagi na bardziej skoncentrowaną formę składników aktywnych, jednorazowa dawka będzie oczywiście znacznie mniejsza niż w przypadku naparów ziołowych.

To dla wielu osób ułatwienie, ponieważ dzieci mogłyby nie być zainteresowane wypiciem na przykład szklanki wywaru naparu. Natomiast znacznie łatwiej poradzą sobie z połknięciem łyżeczki syropu czy kropli uspokajających. W składzie takich produktów zazwyczaj można znaleźć substancje pochodzenia roślinnego, np. lipę czy rumianek.

W wielu syropach i kroplach można znaleźć także składniki sprzyjające zasypianiu. Przykładem syropu, który jest dostępny w ofercie naszej apteki, jest m.in. płyn Tulleo dla dzieci, który pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój i zapewnić relaks dziecku. Wspiera także procesy zasypiania.

Tabletki uspokajające dla dzieci

Bardzo tradycyjną formą o działaniu uspokajającym są tabletki. Taki produkt jest przeznaczony przede wszystkim dla starszych dzieci, które nie mają problemów z połykaniem kapsułek.

Szczegóły związane z ich stosowaniem są dostępne w opisie na opakowaniu lub w ulotce od producenta. Pamiętaj, by nigdy nie przekraczać zalecanej dziennej dawki, gdyż może prowadzić to do wystąpienia ewentualnych działań niepożądanych, na przykład nadmiernego osłabienia albo zmęczenia czy senności.

Żelki na uspokojenie

Jeżeli zależy Ci na tym, by Twoje dziecko przyjęło środek na uspokojenie, jednak masz świadomość, że nie lubi ono jakichkolwiek preparatów leczniczych czy farmakologicznych w jakiejkolwiek formie, postaw na wersję przypominającą mu słodycze.

Substancje uspokajające można przemycić w formie żelek na uspokojenie, co może stać się ciekawą alternatywą dla tabletek czy syropów, a nawet herbatek ziołowych, a przy tym wywołać uśmiech na twarzy dziecka.

Jakie właściwości mają preparaty na uspokojenie dla dzieci?

Aby określić, w jaki sposób konkretny środek będzie oddziaływać na organizm dziecka, trzeba przede wszystkim przyjrzeć się lepiej jego składowi. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak preparat oddziałuje na dziecko. Co do zasady tego typu preparaty:

  • łagodzą stany napięcia nerwowego,
  • ułatwiają zasypianie,
  • zmniejszają lęk,
  • działają przeciwbólowo,
  • pomagają na wyciszenie organizmu.

Spokój i wyciszenie u dziecka osiągniesz, łącząc preparaty i suplementy diety z substancjami o takim działaniu z odpowiednim podejściem do Twojej pociechy. Zrozumienie, cierpliwość i miłość to coś, co ma równie istotny wpływ na stan Twojego dziecka.

Preparat uspokajający można podać po ciężkim dniu, gdy dziecko jest nadpobudliwe i nie może się uspokoić, a przy tym ma trudności z zasypianiem. To doraźne rozwiązanie, które jednak nierzadko przynosi ulgę najmłodszym.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.