Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Iniekcje dostawowe

Znalezione produkty: 17
1

1 - 17 z 17 produktów

1

Iniekcje dostawowe stosowane są w niechirurgicznym leczeniu artrozy oraz chorób chrząstki stawowej. Wiskosuplementacja dotyczy przeważnie stawu kolanowego i biodrowego. W naszej aptece internetowej dostępne są rozmaite preparaty służące do przeprowadzania iniekcji dostawowej kwasu hialuronowego.              

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wiskosuplementacji - jakie ma właściwości?

Kwas hialuronowy to naturalny polimer zaliczany do polisacharydów. W naszym organizmie występuje on pod postacią soli sodowej kwasu hialuronowego, tworząc tkankę łączną. Spotkać można go między innymi w skórze, mazi stawowej, chrząstkach, płucach, rogówce, ciele szklistym oraz płynach ustrojowych. Cechą charakterystyczną kwasu hialuronowego jest jego wysoka higroskopijność, czyli zdolność wiązania wody. Wykazuje on także miejscowe działanie hemostatyczne, chroni śródbłonek rogówki przed uszkodzeniami mechanicznymi w przebiegu operacji wewnątrz gałki ocznej, przyspiesza gojenie ran i jest kluczowym elementem płynu stawowego. Gwarantuje on jego odpowiednią lepkość i sprężystość chrząstek stawowych, zapewniając ich prawidłowe funkcjonowanie.

Iniekcje dostawowe z kwasem hialuronowym - co to takiego?

Wspomniana powyżej wiskosuplementacja, czyli dostawowa suplementacja kwasu hialuronowego, znajduje zastosowanie między innymi w niechirurgicznym leczeniu artrozy oraz chorób chrząstki stawowej. Terapia tego typu ma na celu zwiększyć elastyczność i lepkość płynu stawowego oraz poprawić śliskość chrząstki stawowej. Jak pokazują wyniki badań, kwas hialuronowy jest również w stanie zredukować symptomy choroby zwyrodnieniowej, a to ze względu na fakt, iż po jego podaniu uzyskiwana jest modyfikacja struktury chrząstki stawowej, efekt przeciwbólowy oraz poprawa ruchomości stawu. Iniekcje dostawowe dotyczą najczęściej stawu kolanowego oraz biodrowego, rzadziej skokowego oraz ramiennego. By taka terapia była skuteczna, należy przeprowadzić 3-5 iniekcji, w około tygodniowych odstępach. Kolejną dawkę przypominającą można podać po upływie 6 miesięcy.

Wskazania do stosowania iniekcji dostawowych kwasu hialuronowego

Iniekcje dostawowe z wykorzystaniem kwasu hialuronowego stosuje się: w miejscowym stanie zapalnym, wysięku oraz obrzęku w okolicy stawu, po leczeniu artroskopowym, przy zwiększonej wrażliwości na dotyk w rejonie torebki stawowej oraz przyczepów mięśniowych, w przypadku zaobserwowania objawów klinicznych w osteoartrozie, której towarzyszą dolegliwości bólowe, w sytuacji, w której wykonywanym ruchom towarzyszy trzeszczenie, w przypadku występowania poważnych działań niepożądanych po zastosowanej farmakoterapii, w celu zredukowania bólu występującego u pacjenta oczekującego na operację, gdy leczenie farmakologiczne lub zachowawcze nie przyniosło pożądanych efektów oraz by opóźnić termin przeprowadzenia endoprotezoplastyki.

Przeciwwskazania do stosowania iniekcji dostawowych kwasu hialuronowego

Mimo że iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego są uznawane za skuteczne i bezpieczne, istnieją pewne przeciwwskazania do ich stosowania. Są to: przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, septyczne zapalenie stawów lub skóry, infekcja, zmiany skórne, uszkodzenie skóry lub choroba dermatologiczna w miejscu planowanej iniekcji oraz nadwrażliwość na którykolwiek składników preparatu.

Ranking iniekcji dostawowych kwasu hialuronowego z oferty naszej apteki internetowej

W asortymencie naszej apteki internetowej można znaleźć bogaty wybór preparatów służących do wykonania iniekcji dostawowej z użyciem kwasu hialuronowego. Różnią się one od siebie usieciowaniem oraz masą cząsteczkową HA. Oto ranking produktów wybieranych najchętniej przez Klientów.

Suplasyn 20 mg/ 2 ml, roztwór do wstrzyknięć, 2 ml x 1 ampułkostrzykawka

Suplasyn 20 mg/ 2 ml, roztwór do wstrzyknięć, 2 ml x 1 ampułkostrzykawka jest produktem leczniczym stosowanym w objawowym leczeniu zapalenia kości i stawów oraz choroby zwyrodnieniowej stawów. Zawiera on sól sodową kwasu hialuronowego pod postacią płynu w ampułko-strzykawce. Tym, co go wyróżnia jest określona długość łańcucha cząsteczek oraz wysoki stopień oczyszczenia. Jeżeli chodzi o dawkowanie produktu, w zależności od wielkości stawu, dawki do 6 ml mogą być podawane dostawowo. Zalecany schemat przyjmowania roztworu w strzykawce 2 ml to 1 wstrzyknięcie na tydzień przez okres 3 tygodni. W zależności od stanu pacjenta, podawać można mu do 6 zastrzyków.

Biolevox HA 2,2%, 2 ml x 1 ampułkostrzykawka

Biolevox HA 2,2%, 2 ml x 1 ampułkostrzykawka to produkt składający się z hialuronianu sodu, chlorku sodu 0,9%, dwusodowego wodorofosforanu, sodowego wodofosforanu oraz wody do iniekcji. Zaleceniami do jego stosowania są dolegliwości bólowe oraz ograniczenia ruchomości stawów wynikające ze zmian zwyrodnieniowych lub pourazowych. Preparat zawiera hialuronian sodu o wysokiej masie cząsteczkowej, który uzyskany został na drodze fermentacji bakteryjnej, pochodzenia niezwierzęcego, Jest on apirogenny i poddano go sterylizacji. Przeznaczony jest do wykonywania iniekcji dostawowej, w celu zwiększenia lepkości mazi dostawowej. Już po pierwszej aplikacji, zwiększa się ruchomość stawu oraz zmniejsza się poziom bólu będącego skutkiem degeneracji chrząstki stawowej. Jako nieliczny produkt na polskim rynku, Biolevox HA 2,2% posiada wysokie stężenie kwasu hialuronowego w dawce. Sprawia to, że w kuracji z użyciem trzech dawek, jego ilość jest nawet 2 razy większa w porównaniu do innych podobnych preparatów. Terapia z użyciem roztworu składa się z 3 iniekcji dostawowych podawanych w tygodniowych odstępach. Efekty jej stosowania utrzymują się przez minimum 6 miesięcy. W razie konieczności cykl można powtórzyć.

Synvisc One Hylan G-F 20 48 mg/ 6 ml, 6 ml x 1 ampułkostrzykawka

Synvisc One Hylan G-F 20 48 mg/ 6 ml, 6 ml x 1 ampułkostrzykawka jest wyrobem medycznym w postaci roztworu przeznaczonym do iniekcji dostawowych w warunkach ambulatoryjnych. To sterylna, apirogenna, elastyczno-lepka ciecz, która zawiera polimery hylanowe A i B w buforowanym, fizjologicznym roztworze chlorku sodu. Hylany są pochodnymi soli sodowej kwasu hialuronowego. Hylan A to substancja chemiczna o średniej masie cząsteczkowej rzędu 6 000 000 Daltonów. Hylan B jest natomiast uwodnionym żelem. W preparacie zastosowane zostały hylany wyprodukowane na bazie wysoko oczyszczonego wyciągu pochodzenia ptasiego. Synvisc One Hylan G-F 20 stosuje się w leczeniu zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawów. Pozwala on okresowo zastępować i uzupełniać płyn maziowy niezbędny do prawidłowej pracy i odpowiedniej ruchomości stawów. Wyrób medyczny skutecznie ogranicza ból i dyskomfort, nie powodując efektów na poziomie ogólnoustrojowym. Wartości terapeutyczne iniekcji utrzymują się do 26 tygodni, co zostało potwierdzone przeprowadzonymi badaniami klinicznymi.

Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego z oferty naszej apteki internetowej skutecznie uzupełnią jego ubytki, przyczyniając się do poprawy sprężystości stawu i wzrostu elastyczności płynu stawowego.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.