Spakujemy zamówienie w ciągu 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Poprawa koncentracji

Znalezione produkty: 5
1

1 - 5 z 5 produktów

1

Twoja pociecha ma trudności z zapamiętywaniem i nauką? Trudno jest jej też skupić się na konkretnych zadaniach? Może to świadczyć np. o niedoborach witaminowych, ale nie tylko. Jak poprawić koncentrację dziecka? W tym celu warto zachęcić dziecko do podejmowania aktywności fizycznej, regularnego snu, serwować mu zdrowe posiłki. Poprawa koncentracji u dzieci może nastąpić również dzięki uzupełnieniu np. deficytów witaminowych czy suplementacji preparatów na koncentrację dla dzieci z substancjami wspierającymi układ nerwowy. Znajdziesz je w tej kategorii w naszej Aptece Codziennej.

Problemy z koncentracją dziecka - z czego wynikają?

Koncentracja to inaczej umiejętność skupienia się na jednej rzeczy. Opiekunowie i rodzice często mają zbyt wygórowane oczekiwania wobec maluchów i martwią się ich poziomem koncentracji. Tymczasem umiejętność skupienia się przychodzi z czasem. Przykładowo przedszkolak potrafi skupić się na jakimś konkretnym zadaniu jedynie 3-5 minut. Poza tym, dzieci nie poświęcają dłuższej uwagi rzeczom, które ich po prostu nie interesują. Czasem właśnie to brak motywacji wewnętrznej lub prawdziwego zainteresowania przyczynia się do problemów z koncentracją i pamięcią u dziecka. Niekiedy jednak problem ma inne podłoże, które może wynikać z czynników niezwiązanych z preferencjami małego człowieka.

Zauważasz, że dziecko od jakiegoś czasu znacznie gorzej radzi sobie z zadaniami pamięciowymi? Nie może skupić się na nauce, co przekłada się na otrzymywane przez niego stopnie? Może to świadczyć o zaburzeniach koncentracji. Zanim zaczniesz działać, poznaj czynniki, od których zależy koncentracja dziecka. Wpływ na to ma:

  • nadmierne korzystanie ze smartfonów – częsty kontakt z ekranami różnych urządzeń przyczynia się do pojawienia się problemów z utrzymywaniem uwagi. W przypadku dzieci odbierane przez nich intensywne bodźce wzrokowe sprawiają, że ich mózg nie rozwija się prawidłowo. Do jego mózgu dociera zbyt dużo informacji, których nie jest w stanie przetworzyć, dlatego chcąc załagodzić problemy z koncentracją, należy dawkować korzystanie z komórek czy komputera;
  • dieta uboga w witaminy i mikroelementy - brak koncentracji u dziecka może być też skutkiem niewłaściwego odżywiania. Jeżeli w diecie brakuje witamin z grupy B, kwasów omega-3 i omega-6, a także magnezu, dziecko może zacząć borykać się z trudnościami z koncentracją. Wsparciem mogą okazać się tu różnorodne posiłki, jednak w niektórych wypadkach niezbędne może okazać się stosowanie suplementów diety zawierających tego typu substancje;
  • stres - przyczyną trudności z koncentracją mogą być również doświadczane emocje i ogólne napięcie, jakie przeżywa dziecko. Lęk związany z możliwością otrzymania słabej oceny albo obawy na przykład dotyczące ośmieszenia podczas wystąpienia publicznego, mogą nasilać trudności z koncentracją. Dziecko, zamiast skupiać się na konkretnym zadaniu i nauce, ucieka myślami do sytuacji, których się obawia. Warto popracować z dzieckiem w tym obszarze i wyjaśnić mu, że stres pojawia się zawsze wtedy, kiedy nam na czymś zależy, a jednocześnie wymaga od nas zaangażowania. Zatem, jeżeli maluch się stresuje, to chce osiągnąć sukces, a jednocześnie jest w sytuacji, w której ma szansę na rozwój. Warto wytłumaczyć dziecku tę zależność;
  • niedostateczny wysiłek fizyczny - brak aktywności fizycznej może sprawiać, że dziecko czuje się zmęczone i ma trudności na przykład z przyswajaniem wiedzy. Zresztą tego typu objawy pojawiają się również u osób dorosłych. Zachęć dziecko do regularnych ćwiczeń. Przewietrzenie głowy i skupienie się na aktywności fizycznej może odwrócić jego uwagę na przykład od czynników stresowych, przez co dziecko często z większą ochotą podejmie kolejne wyzwania, np. związane z nauką.

To mniej poważne przyczyny pojawiania się trudności z koncentracją u dzieci. Trzeba mieć też świadomość, że stale utrzymujące się kłopoty ze skupieniem mogą mieć również podłoże chorobowe i wynikać np. z zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego. Jeżeli zauważysz, że pomimo różnych działań podjętych w celu poprawy koncentracji u dziecka, maluch nadal nie radzi sobie, a jego problemy się pogłębiają, skonsultuj się z lekarzem, np. z pediatrą lub neurologiem. Pamiętaj o tym, by nie zakładać najprostszego i starać się wspierać dziecko różnymi dostępnymi metodami.

Preparaty na koncentrację dla dzieci - co stosować?

Trudności w skupieniu mogą wynikać z różnych deficytów witaminowych czy odżywczych w organizmie dziecka. W naszej aptece internetowej znajdziesz szereg środków na pamięć i koncentrację, które sprawdzą się u Twojej pociechy. Mają one różną formę, która jest dostosowana do preferencji i wieku dziecka. Najmłodszym, ale również tym, którzy nie lubią przełykać tabletek, warto podać syropy na pamięć. Natomiast starsze dzieci poradzą sobie z kapsułkami.

Jakie składniki zwykle znajdują się w takich preparatach? Oto zestawienie najważniejszych substancji, które mogą wesprzeć możliwości intelektualne dziecka. Są to:

  • kwasy omega-3 - takie substancje budują komórki układu nerwowego. Mają też działanie przeciwzapalne. Tym samym, w istotny sposób wpływają na rozwój psychoruchowy dziecka, a także na jego funkcje poznawcze, takie jak: pamięć, spostrzeganie oraz myślenie. Jeżeli decydujesz się podawać dziecku preparaty zawierające kwasy omega-3, zwróć uwagę na to, by zawierały podstawowe dwa kwasy typu omega 3, takie jak kwas DHA i kwas EPA. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż, okazuje się, że kwas EPA chroni przed ucieczką kwasu dHA z organizmu, a w razie jego niedoborów przejmuje jego rolę, ponieważ jest w niego przekształcany. Kwas DHA wspiera również prawidłowy rozwój siatkówki oka i wspomaga odpowiednie widzenie;
  • żelazo - to jeden z najważniejszych pierwiastków w organizmie człowieka. Żelazo wspiera funkcje poznawcze, a także oddziałuje na koncentrację oraz zmniejsza uczucie zmęczenia, które również może utrudniać na przykład naukę czy wykonywanie określonych zadań.
  • magnez - tego typu pierwiastek ma znaczenie w aktywacji większej ilości połączeń nerwowych mózgu. W ten sposób sprzyja on polepszeniu pamięci krótko- oraz długotrwałej. Jest też istotny w zwiększaniu koncentracji. Znajdziesz go nie tylko w orzechach, ale również w suplementach diety i preparatach stworzonych z myślą o poprawie koncentracji u dzieci;
  • witaminy - wśród witamin, które mają wpływ na koncentrację dziecka, wymienić można m.in. witaminy z grupy B oraz witaminę D3. Szukaj ich w preparatach przeznaczonych dla najmłodszych. Przykładowo, witamina B6 wspiera produkcję neuroprzekaźników, a także ma znaczenie dla produkcji serotoniny odpowiedzialnej za nastrój oraz koncentrację. Jeżeli więc chcesz zadbać o dobry humor Twojego dziecka, który również jest istotny do tego, by łatwiej było mu się skoncentrować, szukaj preparatów zawierających witaminy z grupy B. Te substancje mają podwójnie korzystne działanie, ponieważ wpływają też w pozytywny sposób na inne funkcje organizmu. Jeżeli zależy Ci, na lepszej koncentracji Twojego dziecka, możesz też sięgać po preparaty, które zawierają w swoim składzie witaminę E. Ten składnik to bezpośrednie wsparcie dla mózgu, ponieważ pomaga w transporcie tlenu do tego organu. W ten sposób zwiększa on jego efektywność i poprawia jego pracę.

To tylko przykładowe substancje, które są zawarte w preparatach na poprawę funkcji poznawczych dziecka. Wiele innych znajdziesz w konkretnych środkach dostępnych w naszej aptece internetowej, w formie tabletek na koncentrację i pamięć dla dzieci.

Od kiedy podawać preparaty na koncentrację dzieciom?

Istnieje granica wiekowa, od której można podawać preparaty na koncentrację dzieciom? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przede wszystkim przyjrzeć się konkretnym produktom i przeanalizować opisy znajdujące się na opakowaniach. Producenci wprost wskazują wiek, od którego można suplementować różne preparaty. Decydując się na takie środki, należy stosować się do tych wytycznych.

Wiele takich środków, jak np. Vibovit Junior, można stosować już od 4. roku życia. Poza tym preparaty mają owocowy smak, co zachęca dzieci do ich przyjmowania. Co ciekawe, wiele takich preparatów dostępnych jest nie tylko np. w formie proszku czy kapsułek, ale też w postaci żelek. Żelki na koncentrację dla dzieci wprost kojarzą się dzieciom w sposób pozytywny, przez co maluchy bardzo chętnie po nie sięgają. Nie będziesz więc musieć nadmiernie zachęcać dziecka do przyjęcia substancji wspierających jego pamięć i koncentrację, ponieważ samo chętnie je zażyje.

Kiedy należy sięgnąć po preparat na koncentrację?

Wskazaniem są nie tylko pojawiające się już zaburzenia związane z uwagą i innymi funkcjami poznawczymi, ale również po prostu chęć prawidłowego rozwoju dziecka. Po suplementy diety zawierające substancje wspierające rozwój umysłowy dziecka można sięgać profilaktycznie.

Rozwój umysłowy dziecka jest równie istotny, jak ten fizyczny. Dlatego warto dbać o dobrą kondycję psychiczną, a także stan układu nerwowego pociechy. To wszystko wpływa na pamięć i koncentrację dziecka, czyli kluczowe kwestie niezbędne w procesie nauki i przyswajania wiedzy, nie tylko tej szkolnej, ale takiej codziennej, np. związanej z domowymi obowiązkami czy uczeniem się np. jeździć na rowerze.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.