Spakujemy zamówienie w ciągu 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & Żabka

0

Kategorie


Ulubione


Kategorie produktów


Filtry

Ukąszenia owadów

Znalezione produkty: 23
1

1 - 23 z 23 produktów

1

Ukąszenia owadów - aerozole i płyny ochronne przeciw owadom

Dostępne w ofercie naszej apteki spraye i balsamy ochronne, plastry odstraszające, opaski i kremy o zapachu nietolerującym przez owady zostały stworzone z myślą o zapewnieniu skutecznej i długotrwałej ochrony przed ukąszeniami kleszczy, komarów, pszczół oraz innych owadów. Zawarte w preparatach składniki aktywne zapewniają ochronę skóry, intensywnie nawilżają naskórek oraz ograniczają agresywność uciążliwych insektów.

Popularne ukąszenia i ich objawy

Do najczęściej spotykanych ukąszeń ludzi należą z pewnością komary. Choć bardzo często ukąszenie komara lekceważymy, skutki ich użądleń nie są tak błahe jak mogłoby się wydawać. Intensywny świąd w miejscu ukąszenia powoduje niekontrolowane przez nas drapanie, które nie tylko jeszcze bardziej intensyfikuje uczucie swędzenia, ale również prowadzi do wtórnych zakażeń bakteryjnych. Co więcej, irytujący świąd skutecznie pogarsza samopoczucie, a często prowadzi również do problemów ze snem.

Oprócz ukąszenia komarów, szczególnie w okresie wiosenno-letnim mamy do czynienia z ryzykiem ukąszenia kleszcza – zdecydowanie bardziej groźniejsze. Jeśli dojdzie do ukąszenia należy przede wszystkim jak najszybciej usunąć go z powierzchni skóry, a następnie odkazić miejsce wkłucia. Co ważne, w trakcie usunięcia, a właściwie wykręcenia kleszcza ze skóry musimy zwrócić szczególną uwagę, czy jego odwłok nie pozostał w dalszym ciągu w skórze. Z tego powodu właśnie tak istotne jest uzupełnienie domowej apteczki o preparaty po ukąszeniach owadów, a także urządzenia do bezpiecznego usunięcia kleszcza.

Skuteczna ochrona przed ukąszeniami owadów

Aerozole, spraye, płyny, repelenty, kremy czy plastry ochronne są przeznaczone do ochrony skóry przed ukąszeniami owadów, kleszczy, meszek, os, pszczół, a przede wszystkim komarów. Formuły produktów oparte są głównie na kompozycji starannie dobranych olejów roślinnych, dzięki czemu oferowane wyroby mogą być stosowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Kremy, spraye oraz aerozole należy nanosić na szczególnie narażone części ciała, do których owady mają bezpośredni dostęp i są najbardziej narażone na użądlenia lub ukąszenia. Ponadto w naszym asortymencie znajdziemy także suplementy diety w postaci tabletek, przeznaczone do stosowania w okresie wzmożonej aktywności komarów, meszek oraz kleszczy.

Co stosować po ukąszeniu owadów?

Substancją czynną dedykowanych kremów do stosowania po wszelkiego rodzaju ukąszeniu owadów jest hydrokortyzon octanu, który jak żaden inny składnik uśmierza świąd i przynosi ukojenie w miejscu ugryzienia. Oprócz specjalnych leków dostępnych bez recepty, takich jak Fenistil, Foxill czy Maxicortan doskonale sprawdzą się również kremy na odparzenia popieluszkowe dla dzieci, które dzięki wysokiej zawartości prowitaminy B5 stanowią świetny wybór dla problemów podrażnień i zapaleń skóry. W przypadku silnego bólu oraz stanu zapalnego warto szukać specjalistycznych leków z anestyzyną, które wykazują działanie miejscowo znieczulające. Na rynku aptecznym jest wiele formuł preparatów na użądlenia i ukąszenia, w zależności od składników oraz stopnia objawów możemy wybrać odpowiedni dla nas środek w formie żelu, kremu lub maści.

Środek na komary - skład, sposób działania, forma

O skutecznym środku na komary mówimy dopiero wtedy kiedy przebywając na rodzinnym grillu, spacerze w lesie czy pracach w ogrodzie naszym ostatnim zmartwieniem jest walka z komarami. Co ciekawe, preparaty te oprócz działania odstraszającego często dodatkowo nawilżają skórę. Dobre środki na komary mają w swoim składzie DEET (N,N-dietylo-m-toluamid), czyli repelent otrzymywany syntetycznie od ponad 50 lat w dwuetapowym procesie z kwasu m-toluilowego, chlorku tionylu i dietyloaminy. Sposób działania DEET-u polega na zaburzeniu węchu owada i nie jest w stanie odebrać i zakodować zapachu kwasu mlekowego, będącego składnikiem potu potencjalnego żywiciela. W przypadku stosowania preparatu u dzieci pomiędzy 2. a 12. rokiem życia, środek taki nie powinien zawierać więcej niż 10% związku. Przekroczenie tej dawki mogłoby spowodować objawy neurologiczne, chociaż większość takich przypadków wystąpiła dopiero po spożyciu związku.

Jak prawidłowo stosować spraye zawierające DEET?

Stosowanie środka według zaleceń pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Zawsze przed spryskaniem, zapoznaj się z zaleceniami producenta. Zwykle aerozole na komary i kleszcze z DEET należy nanosić na skórę lub odzież w odległości 15-20 cm, chroniąc oczy, nos i usta. Po zastosowaniu repelentu należy dokładnie umyć ręce.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.