Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Zdrowe kości

Znalezione produkty: 48
1

1 - 24 z 48 produktów

1
...
2

Kości odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym organizmie. Są one podporą mechaniczną ciała, magazynem soli wapniowych i fosforanowych oraz pełnią funkcję ochronną dla narządów wewnętrznych. Aby zadbać o ich kondycję, warto sięgnąć po preparaty na zdrowe kości oferowane przez naszą aptekę internetową.

Co powinny zawierać tabletki na zdrowe kości?

Leki na zdrowe kości wspomagają utrzymanie prawidłowej kondycji kośćca oraz pozostałych elementów układu ruchowego, takich jak chociażby stawy. Mogą być one stosowane zarówno u pacjentów cierpiących na osteoporozę czy zaburzenia wchłaniania wapnia, jak i przez osoby po przebytych złamaniach czy urazach. W składzie tego typu preparatów powinny znajdować się między innymi:

  • wapń - aż do 99% procent tego pierwiastka jest zlokalizowanych w kościach, zębach oraz naczyniach krwionośnych. Oprócz tego odpowiada on za proces krzepnięcia krwi i regulację hormonalną. Wszystko to sprawia, że wapń jest niezbędny do zachowania równowagi wewnętrznej organizmu. Jego niedobór prowadzi do rozwoju osteoporozy, czyli zwiększonej podatności na złamania. Wywoływać może on także alergię, astmę, zaburzenia rytmu serca i problemy z krzepnięciem krwi.
  • fosfor - pierwiastek chemiczny należący do grupy makroelementów. Ponad 85% fosforu znajduje się w kościach oraz zębach. Wpływa on na układ kostny i mięśniowy oraz uczestniczy w procesach wytwarzania energii, metabolicznych oraz zachodzących w układzie nerwowym. Dodatkowo buduje kwasy nukleinowe DNA i RNA oraz pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.
  • witamina D3 - należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Ma ona ogromny wpływ na funkcjonowanie układu kostnego, a to dzięki temu, iż reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową. Witamina D3 zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w jelitach, wpływa na ilość wapnia we krwi, przyczynia się do wzrostu wchłaniania zwrotnego wapnia w nerkach, zapobiegając jego utracie wraz z moczem, odgrywa znaczącą rolę w odpowiedniej mineralizacji kości, partycypuje w rozwoju i dojrzewaniu układu kostno-szkieletowego oraz chroni układ kostny seniorów przed złamaniami, pełniąc istotną funkcję w profilaktyce oraz leczeniu osteoporozy.
  • witamina K - odpowiada za prawidłowe wiązanie się wapnia, a dokładnie za aktywację hormonu białkowego - osteokalcyny. Jej niedobór lub złe przyswajanie przez organizm przyczynia się do spadku gęstości kości i wzrostu ryzyka wystąpienia osteoporozy. Witamina K2 odgrywa szczególną rolę u kobiet w okresie klimakterium, kiedy to ich kości są podane na demineralizację.
  • lizyna - aminokwas egzogenny, czyli taki, który jest niezbędny dla zdrowia człowieka, lecz którego organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć. Lizyna partycypuje we wchłanianiu wapnia oraz tworzeniu kolagenu.
  • glukozamina - substancja wytwarzana w organizmie, która należy do grupy amino-monosacharydów. Największa jej ilość znajduje się w stawach oraz tkance łącznej. Razem z chondroityną jest ona najważniejszym budulcem chrząstki stawowej. Glukozamina jest dobrze przyswajalna przez tkankę chrzęstną. Zawierające ją suplementy diety są dedykowane pacjentom zagrożonym osteoporozą, narażonym na przeciążenia i urazy stawów, borykającym się z chorobami reumatycznymi i zwyrodnieniowymi, seniorom chcącym wzmocnić stawy, osobom uprawiającym intensywnie sport oraz tym, których dieta jest uboga w wapń.

Najlepsze preparaty na zdrowe kości

Szukając produktów na zdrowe kości, warto nieco bliżej zapoznać się z ofertą naszej apteki internetowej. Znaleźć można tu bogaty wybór preparatów o starannie skomponowanym składzie. Mogą one mieć postać kapsułek twardych i miękkich, ampułek, tabletek lub płynu. Oto zestawienie preparatów na zdrowe kości, po które najchętniej sięgają nasi Klienci.

Calperos 1000 400 mg, 100 kapsułek twardych

Calperos 1000 400 mg, 100 kapsułek twardych to preparat, substancją czynną, którego jest węglan wapnia. Jest on źródłem najlepiej przyswajalnego wapnia w formie zjonizowanej. Lek stosuje się: w stanach zwiększonego zapotrzebowania na wapń, u seniorów, kobiet w okresie okołoo- i postmenopauzalnym, przy zaburzeniach wchłaniania zwrotnego wapnia z kanalików nerwowych, profilaktycznie - w zapobieganiu i uzupełniająco - w kompleksowym leczeniu osteoporozy, w stanach po długotrwałym unieruchomieniu i w okresie rekonwalescencji po złamaniach kości, u pacjentów ze zmniejszonym stężeniem wapnia we krwi z jednoczesnym podwyższonym stężeniem fosforu, z przewlekłą niewydolnością nerek, poddawanych dializom, w celu zapobiegania wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej oraz wspomagająco, w leczeniu przeziębień i chorób alergicznych. Zalecane dawkowanie preparatu na zdrowe kości to 1 kapsułka 1-3 razy na dobę.

Doppelherz system Kollagen 11000 Plus, 25 ml x 30 ampułek

Doppelherz system Kollagen 11000 Plus, 25 ml x 30 ampułek zawiera między innymi witaminę D, która wspiera prawidłowe funkcjonowanie kości oraz mięśni. W jego składzie znajduje się także miedź odpowiedzialna za stan tkanek łącznych, witamina C gwarantująca optymalną produkcję kolagenu. Kolejny z cennych składników preparatu to wysokiej jakości peptydy kolagenowe o niskiej masie cząsteczkowej, które cechują się wysoką biodostępnością i bioaktywnością. Sprawia to, że niezwykle szybko docierają do tych części ciała, gdzie są najbardziej potrzebne. Jak pokazują wyniki badań, aż 90% kolagenu zawartego w ampułkach Doppelherz zostaje strawionych i po upływie zaledwie kilku godzin trafia do tkanek łącznych, wspomagając produkcję kolagenu i zapewniając prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego. Produkt dedykowany jest osobom chcącym zadbać o swoje kości i stawy. W szczególności sięgnąć po niego powinni seniorzy, w celu uzupełnienia naturalnych niedoborów kollagenu. Sprawdzi się on także u pacjentów z nadwagą, a to ze względu na bardziej obciążony układ kostny. Preparat stosować mogą również sportowcy oraz osoby prowadzące siedzący tryb życia. Ma on postać praktycznych ampułek pozwalających na wygodne jego przyjęcie lub rozpuszczenie ich zawartości w wodzie. Zalecane spożycie to 1 ampułka raz dziennie.

Olimp Gold Omega 3 D3 + K2, 30 kapsułek miękkich

Olimp Gold Omega 3 D3 + K2, 30 kapsułek miękkich to suplement diety, w składzie którego znajduje się między innymi wysokiej jakości, skoncentrowany olej rybi pozwalający uzupełnić dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, w tym kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczyniające się do prawidłowego funkcjonowania serca i układu krążenia. Witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i odpowiada za zdrowe kości, a witamina D - pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wapnia we krwi i wpływa na właściwe działanie układu odpornościowego. Suplement diety na zdrowe kości ma postać wysoko przyswajalnych, łatwych do połknięcia kapsułek. Jego zalecane dawkowanie to 1 kapsułka raz dziennie, zażywana po posiłku.

Sprawdzonym sposobem na zdrowe kości są leki z naszej apteki, w składzie których może znajdować się między innymi wapń, fosfor, witamina D3, witamina K, lizyna lub glukozamina.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.