Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Bolesne ząbkowanie

Znalezione produkty: 11
1

1 - 11 z 11 produktów

1

Nieodłącznym elementem rozwoju każdego niemowlaka jest wyrzynanie się zębów mlecznych nazywane potocznie ząbkowaniem. Nasza apteka internetowa oferuje szereg środków, które skutecznie łagodzą towarzyszące temu nieprzyjemne objawy. Różnią się one od siebie zarówno formą podania, jak i składem.

Kiedy zaczyna się ząbkowanie

Moment rozpoczęcia się ząbkowania jest kwestią mocno indywidualną, uwarunkowaną w dużej mierze genetycznie. Najczęściej pierwsze ząbki pojawiają się około 5-8 miesiąca życia. Wyróżnia się następujące grupy ząbkowania: przedwczesne (zęby wrodzone oraz noworodkowe), wczesne (2-4 miesiąc), o czasie (5-8 miesiąc), opóźnione (9-12 miesiąc) oraz późne (powyżej 12 miesiąca życia).

Jakie są objawy ząbkowania?

Jak rozpoznać, że nasze dziecko zaczyna ząbkować? Najbardziej charakterystycznymi tego objawami są zaczerwienienie, opuchnięcie i swędzenie dziąseł oraz wzmożone wydzielanie śliny. Maluch staje się wówczas rozdrażniony i płaczliwy. Zmniejsza się jego apetyt i odmawia on przyjmowania posiłków stałych. Podczas ząbkowania, niemowlę ma także problemy ze snem i zaczyna wkładać do ust rączki i inne przedmioty. Może ono również gorączkować, wymiotować i mieć biegunkę. Objawy ząbkowania mogą się naprzemiennie nasilać i słabnąć podczas wyrzynania się pojedynczego ząbka oraz w momencie pojawiania się kolejnych zębów.

Jakie leki stosuje się na bolesne ząbkowanie u dzieci?

Na rynku dostępne są rozmaite środki redukujące nieprzyjemne objawy ząbkowania. Najczęściej przyjmują one postać żelów znieczulających miejscowo z likodainą. Aplikuje się je doraźnie, wmasowując niewielką ilość produktu w bolesne miejsce - czy to palcem, czy wacikiem kosmetycznym. Należy je stosować nie częściej niż 6 razy na dobę. W aptekach spotkać można się także z preparatami pomagającymi utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. W ich składzie znajduje się przeważnie oktenidyna, która zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Nierzadko są one wzbogacone o mentol oraz olejek miętowy działające chłodząco i lekko znieczulająco. Kolejna kategoria środków na ząbkowanie to produkty osłaniające, które tworzą warstwę ochronną na powierzchni dziąseł, zabezpieczając przed otarciami i niwelując uczucie dyskomfortu. Ich skład może być wzbogacony o wyciągi roślinne o właściwościach łagodzących, na przykład z aloesu.

Maluchowi borykającymi się z ząbkowaniem podać można także lek przeciwbólowy w formie zawiesiny doustnej lub czopków doodbytniczych z ibuprofenem lub paracetamolem. Ich dawkę dobiera się na podstawie masy ciała dziecka. Ostatnie z dostępnych rozwiązań to preparaty homeopatyczne pod postacią roztworów czy czopków. Homeopatia jest jednak dziedziną medycyny niekonwencjonalnej, a co za tym idzie - rzekoma skuteczność tego typu środków nie została potwierdzona badaniami klinicznymi i brak jest dowodów na ich działanie terapeutyczne.

Niefarmakologiczne sposoby na bolesne ząbkowanie u maluchów

Dobrym uzupełnieniem wymienionych powyżej leków na ząbkowanie u maluchów mogą być metody niefarmakologiczne mające na celu uśmierzenie bólu i uporczywego swędzenia. Jedną z nich są okłady na dziąsła przygotowane ze schłodzonej przez chwilę w lodówce tetrowej pieluszki nasączonej w naparze z rumianku, który posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Ząbkującemu maluchowi podać można także chłodny gryzak - czy to gumowy, czy silikonowy. Najlepiej sprawdzi się taki wypełniony płynem, który po włożeniu do lodówki utrzymuje długą temperaturę na długi czas. Warto, aby gryzak posiadał wypustki masujące dziąsła, potęgujące w ten sposób działanie przeciwświądowe i przeciwbólowe. Uwaga! Nie należy go chłodzić przez zbyt długi czas lub umieszczać w zamrażarce. Za niska temperatura może wywołać bowiem skurcz naczyń krwionośnych dziąseł. Bolące dziąsła niemowlaka można również masować specjalną silikonową szczoteczką z wypustkami nakładaną na palec.

Ranking preparatów na bolesne ząbkowanie u dzieci

By uśmierzyć ból towarzyszący ząbkowaniu malucha, warto sięgnąć po jeden z produktów dostępnych w ofercie naszej apteki internetowej. Do wyboru są preparaty w formie żelu, roztworu, zawiesiny doustnej oraz czopków doodbytniczych. Poniżej prezentujemy zestawienie środków na bolesne ząbkowanie, po które najchętniej sięganą nasi Klienci.

Dentinox N (150 mg + 3,4 mg + 3,2 mg)/ g, żel do stosowania na dziąsła, 10 g

Dentinox N (150 mg + 3,4 mg + 3,2 mg)/ g, żel do stosowania na dziąsła, 10 g to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w podrażnieniach dziąseł oraz dolegliwościach bólowych związanych z ząbkowaniem i wyrzynaniem się zębów mlecznych. Substancjami aktywnymi preparatu są: nalewka z rumianku, lidokaina oraz makrogol, a substancjami pomocniczymi: arbomer, lewomentol, wersenian dwusodowy, sodu wodorotlenek 10%, polisorbat 20, glikol propylenowy, sól sodowa sacharyny, sorbitol ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona oraz ksylitol. Należy go stosować 2-3 razy dziennie, wmasowując niewielką ilość żelu w dziąsła przy pomocy palca lub bawełnianego patyczka. Aplikować powinno się go w szczególności po zabiegach higienicznych w obrębie jamy ustnej, po posiłku oraz przed pójściem spać.

Ibum Forte 200 mg/ 5 ml, zawiesina doustna dla dzieci od 3 miesiąca, smak truskawkowy, 100 g

Ibum Forte 200 mg/ 5 ml, zawiesina doustna dla dzieci od 3 miesiąca, smak truskawkowy, 100 g. Jego substancją czynną jest ibuprofen należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Charakteryzuje się on działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Wskazaniem do podania preparatu jest ból zębów występujący na skutek ząbkowania lub po zabiegu stomatologicznym, ból głowy, gardła lub mięśni, ból stawów i kości wywołany urazami narządu ruchu, ból wynikający z urazów tkanek miękkich, ból uszu towarzyszący stanom zapalnym ucha środkowego oraz ból pooperacyjny. Zalecana dawka dobowa zawiesiny doustnej jest uzależniona od masy ciała dziecka. Dołączona do opakowania strzykawka pozwala na precyzyjne odmierzenie i podanie produktu.

Boiron Camilia, roztwór doustny, 10 dawek

Boiron Camilia, roztwór doustny, 10 dawek to lek homeopatyczny o naturalnym składzie, który pomaga łagodzić dolegliwości związane z bolesnym ząbkowaniem. Bazuje on na naturalnych wyciągach z roślin. W skład preparatu wchodzi między innymi rumianek pospolity, który działa uspokajająco, ułatwia zasypianie i gwarantuje spokojny sen bez wybudzeń. Zawiera on również szkarłatkę łagodzącą stany zapalne i zapobiegającą infekcjom oraz rabarbar lekarski działający przeciwbiegunkowo i poprawiający perystaltykę jelit. Roztwór doustny Boiron Camilia skutecznie redukuje opuchliznę i bolesność dziąseł, a także pozwala zredukować nadmierne ślinienie się oraz wyeliminować problemy ze snem. Każda dawka leku znajduje się w wygodnym pojemniku umożliwiającym szybką, wygodną aplikację w dowolnym momencie.

Aby ułatwić nieco dziecku przetrwanie niewątpliwie trudnego okresu, jakim jest ząbkowanie, warto podać mu sprawdzone preparaty oferowane przez naszą aptekę internetową. Mogą mieć one formę żelu, zawiesiny czy roztworu doustnego.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.