Spakujemy zamówienie w ciągu 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Układ moczowy

Znalezione produkty: 4
1

1 - 4 z 4 produktów

1

Choroby układu moczowego to popularna grupa infekcja u dzieci. Ze względu na niespecyficzne objawy, często przysparzają one problemów z postawieniem prawidłowej diagnozy. Jako że nieleczone zakażenia układu moczowego u maluchów mogą prowadzić do uszkodzenia nerek, kluczowe jest szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Z pomocą przychodzą tu leki bez recepty dostępne w asortymencie naszej apteki internetowej.

Zakażenia układu moczowego - co to takiego?

Zakażenia układu moczowego u dzieci mogą przybierać rozmaite postacie. Wyróżnia się następujące ich rodzaje: ostre oraz przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek, urosepsa, objawowe zakażenie dolnego odcinka układu moczowego, bezobjawowy bakteriomocz i bezobjawowe zakażenie układu moczowego. ZUM wywołują przeważnie bakterie E. coli. Przyczyną infekcji dróg moczowych mogą być również inne, takie jak: Proteus, Klebsiella, Morganella morgani, Enterobacter, Pseudomonas aeruginosa oraz Staphylococcus. Powstawaniu zakażeń układu moczowego sprzyjają: kamica nerkowa, wady budowy układu moczowego, cewnikowanie oraz antybiotykoterapia. Najpopularniejszymi ich objawami są: ból, pieczenie  i szczypanie podczas oddawania moczu, częste oddawanie moczu, parcie na pęcherz, mimowolne oddawanie moczu, zmiana zapachu i koloru moczu, tkliwość i ból w okolicy pępka lub lędźwi, utrata apetytu oraz gorączka.      

Jak leczyć zakażenia układu moczowego u dzieci?

Leczenie zakażeń układu moczowego u dzieci opiera się przeważnie o stosowanie antybiotyków z grupy penicylin, aminoglikozydów oraz cefalosporyn II i III generacji. Najczęściej przepisywanymi małym pacjentom lekami są: amoksycylina z kwasem klawulanowym, trimetoprim z sulfametoksazolem, cefaleksyna, cefiksym i nitrofurantoina. Podawane są one doustnie, a w przypadku niemowląt do 3 miesiąca życia lub w ciężkim przebiegu choroby - dożylnie.

Lżejsze postaci infekcji dróg moczowych można leczyć przy pomocy dostępnych w aptekach leków bez recepty. W ich składzie może znajdować się między innymi:

Żurawina

Żurawina to owoc bogaty w witaminę A, C, E, K1 oraz witaminy z grupy B. Zawiera on również antocyjany, potas, magnez, jod, fosfor, żelazo, sód, błonnik oraz mangan. Żurawina korzystnie wpływa na kondycję dróg moczowych, skutecznie redukując ryzyko infekcji. Wynika to z tego, iż jej owoce mają kwaśny odczyn. Dzięki temu obniżają pH moczu, hamując proces namnażania się bakterii. Dodatkowo, upośledzają przyleganie bakterii E. coli do ścian nabłonka pęcherza moczowego, co wynika z wysokiego poziomu przeciwutleniaczy proantocyjanidyn.

Furagina

Furagina jest pochodną nitrofuranu i działa bakteriostatycznie na drobnoustroje, takie jak bakterie Gram-dodatnie oraz Gram-ujemne. Furgaina wykazuje również właściwości przeciwpierwotniakowe. Najsilniej działa ona w środowisku kwaśnym. Leki na układ moczowy z furaginą mają postać tabletek. Zalecane ich dawkowanie to 5-7 mg na 1 kg masy ciała, 2-3 razy na dobę. Preparat należy zażywać przez około 7-8 dni.

Zioła

W leczeniu zakażeń układu moczowego u dzieci z powodzeniem stosować można również zioła o właściwościach moczopędnych oraz bakteryjnych, które wspierają proces usuwania drobnoustrojów z organizmu. Do grupy tej zaliczają się: liść brzozy, liść mącznicy lekarskiej, lubczyk ogrodowy, ziele skrzypu, ziele nawłoci pospolitej oraz korzeń i liść pokrzywy.

Ranking preparatów na choroby układu moczowego u dzieci

Oferta naszej apteki internetowej obejmuje rozmaite leki na choroby układu moczowego u dzieci. Mogą one mieć postać syropu, saszetek do rozpuszczania w wodzie, płynu doustnego lub ziół przeznaczonych do zaparzania. Największą popularnością wśród naszych Klientów cieszą się poniższe produkty.

Żuravit Junior Plus, syrop, dla dzieci powyżej 3 roku, smak owoców leśnych, 100 ml

Żuravit Junior Plus to suplement diety pomagający w zachowaniu prawidłowych funkcji układu moczowego. Zawiera ekstrakt z owoców żurawiny wielkoowocowej ułatwiający eliminację bakterii E. coli i wspomagający naturalne mechanizmy obronne, oczyszczając i ochraniając w ten sposób drogi moczowe. W składzie produktu znajduje się także ekstrakt z ziela pokrzywy wspierający funkcje wydalnicze układu moczowego oraz nerek, a także witaminy B6 oraz B12 gwarantujące prawidłowe działanie układu moczowego. Zalecane dawkowanie syropu u dzieci powyżej 3 roku życia to 5 ml, 1 raz dziennie. Do opakowania została dołączona miarka ułatwiająca jego aplikację.

UroLact, 2 g x 10 saszetek

UroLact jest suplementem diety wskazanym w zaburzeniach flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego, w trakcie oraz po stosowaniu preparatów przeciwgrzybiczych, przeciwbakteryjnych lub przeciwrzęsistkowych, podczas oraz po menstruacji, w trakcie ciąży i połogu, w okresie okołomenopauzalnym, a także przed oraz po zabiegach w obrębie układu moczowo-płciowego. Dedykowany jest on również osobom często podróżującym i regularnie uczęszczającym na basen lub jacuzzi. UroLact zawiera kompozycję dwóch żywych szczepów bakterii probiotycznych: Lactobacillus rhamnosus PL1 oraz Lactobacillus plantarum PM1. Korzystnie wpływają one na mikroflorę układu moczowo-płciowego oraz pochwy, hamując wzrost bakterii chorobotwórczych i grzybów drożdżopodobnych z rodzaju Candida, które są najczęstszą przyczyną infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych dróg moczowo-płciowych. Lek ma postać saszetek, które należy rozpuścić w około 100 ml letniej wody, odczekać kilka minut, dokładnie wymieszać i wypić. Zaleca się spożywanie go w trakcie posiłku - gwarantuje to bowiem wyższą przeżywalność zawartych w preparacie bakterii. Sugerowane dawkowanie w przypadku dzieci powyżej 3 roku życia to 1 saszetka, 1 raz dziennie. Dzieci powyżej 12 roku życia oraz osoby dorosłe mogą spożywać 1 saszetkę, 1-2 razy dziennie. W celu przywrócenia równowagi mikroflory układu moczowo-płciowego oraz odbytu, preparat powinien być stosowany przez co najmniej 10 dni.

Urinal Junior, płyn doustny, smak truskawkowy, 120 ml

Urinal w kompleksowy sposób dba o układ moczowy najmłodszych. W jego składzie znajduje się między innymi ekstrakt z owoców żurawiny wielkoowocowej, który chroni przed powstawaniem bakterii. Ekstrakt z liści brzozy brodawkowatej wspiera funkcję wydalniczą nerek, wspomagając w ten sposób prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. D-mannoza skutecznie eliminuje bakterie, cynk dba o kondycję układu odpornościowego, a biotyna - błon śluzowych. Płyn jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zalecane dzienne spożycie to 10 ml. Rekomenduje się stosowanie go  nieprzerwanie przez 12 dni - w ten sposób wspomóc można fizjologiczne funkcjonowanie układu moczowego.

Aby skutecznie wyleczyć choroby układu moczowego u dzieci, warto sięgnąć po jeden preparatów z naszej apteki internetowej zawierający składniki, takie jak ekstrakt z owoców żurawiny, liści brzozy czy ziela pokrzywy. Do wyboru są tutaj łatwe w aplikacji syropy, saszetki oraz płyny doustne.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.