Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Skaleczenia, stłuczenia i blizny

Znalezione produkty: 16
1

1 - 16 z 16 produktów

1

Skaleczenia, stłuczenia i blizny u dzieci

Codzienna zabawa, ale też ćwiczenia fizyczne czy obowiązki domowe mogą wiązać się z ryzykiem różnego rodzaju skaleczeń i stłuczeń. Po tego typu uszkodzeniach naskórka lub większych ranach mogą pozostać blizny. Zobacz, jak zatroszczyć się o swoją pociechę, gdy dojdzie do drobnego wypadku, skaleczenia czy stłuczenia. Dowiedz się, kiedy najlepiej sięgnąć po preparaty z naszej apteki internetowej.

Twoja domowa apteczka – co powinno się w niej znaleźć?

Pierwsza pomoc związana z opatrywaniem drobnych skaleczeń powinna opierać się w pierwszej kolejności na odkażaniu rany, a także jej zabezpieczeniu. Aby oczyścić skaleczenie, można zastosować płyn dezynfekujący do odkażania albo wodę utlenioną. Tego typu preparaty znajdziesz w ofercie naszej apteki. Wystarczy dokładniej zapoznać się z produktami zgromadzonymi w tym miejscu.

Nieco innym problemem jest stłuczenie. W przeciwieństwie do zranień i skaleczeń, przy stłuczeniu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Stłuczenie to więc obrażenie zamknięte, które polega na uszkodzeniu tkanek miękkich bez wpływu na ciągłość skóry. Gdy pojawia się stłuczenie, nierzadko towarzyszą mu uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych, co przekłada się np. na wystąpienie krwiaków podskórnych, czyli siniaków. Do tego typu urazów dochodzi zwykle w przypadku upadku albo uderzenia czy też zderzenia.

Jeżeli konkretne stłuczenie wywołuje ból, warto nałożyć preparat łagodzący, na przykład w formie maści albo środek w sprayu. W celu zabezpieczenia rany przed zanieczyszczeniami należy nałożyć na nią plaster. Tego typu materiały dobrze mieć nie tylko w domu, ale także w samochodzie czy w podręcznym plecaku albo torebce. To ostatnie rozwiązanie sprawdzi się doskonale wówczas, gdy wybierasz się ze swoją pociechą na spacer.

Preparaty na urazy i stłuczenia dla dzieci - jak działają?

Skaleczenia po odkażeniu możesz również dodatkowo posmarować odpowiednimi żelami i maściami o działaniu nawilżającym i antybakteryjnym. Oczywiście, nie zawsze taka ingerencja jest potrzebna, jednak w wielu przypadkach warto na nią postawić. To polecane rozwiązanie, np. w przypadku trudno gojących się ran. Aby wspomóc regenerację skóry dziecka, można w takich sytuacjach zastosować preparaty zawierające substancje o działaniu antyseptycznym. Mogą to być np. żele z wyciągiem z kłącza pięciornika, czteroboranu sodu albo tlenku cynku. Jeżeli zależy Ci na tym, by konkretny środek dodatkowo zmniejszył również stan zapalny, wybierz ten z pantenolem. Taka substancja jest polecana do stosowania wśród najmłodszych już od 3 roku życia.

Co natomiast stosować na stłuczenia? W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo różnorodnych produktów, które mogą pomóc w regeneracji delikatnej skóry dziecka, bez jej podrażniania. Będą to zarówno żele, jak i kremy czy też maści na stłuczenia dla dzieci. Jaki skład mają takie produkty? W tego typu preparatach na stłuczenia u dzieci dostępne są substancje o działaniu łagodząco-odbudowującym, zarówno w formie dermokosmetyków, jak i leków bez recepty. Przykładem substancji czynnej zawartej w leku na urazy jest na przykład siarczan neomycyny, a także bacytracyna cynkowa.

Tego typu substancje to antybiotyki, które nawzajem się uzupełniają, a przy tym wykazują działanie przeciwbakteryjne wobec bakterii będących przyczyną większości zakażeń skóry. Tym samym, decydując się na tego typu rozwiązania, można nie tylko wesprzeć regenerację naskórka, ale również zapobiec ewentualnym powikłaniom w postaci nadkażeń bakteryjnych, które nieestetycznie wyglądają, lecz przede wszystkim mogą być przyczyną wielu innych dolegliwości, np. świądu, zaczerwienienia czy bólu.

Preparaty na stłuczenia i urazy - dobrze się wchłaniają

Tego typu środki na stłuczenia i urazy dla dzieci mają wieloaspektowe działanie. Nie tylko chłodzą i koją ból, ale też są łatwo wchłaniane. To sprawia, że aplikacja takich preparatów jest niezwykle łatwa, a przy tym nie wiąże się z większym ryzykiem zabrudzenia odzieży u dziecka.

Maluch tuż po aplikacji konkretnego preparatu może już wracać do zabawy. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci wyjątkowo ruchliwych i spragnionych aktywności fizycznej.

Jeżeli Twoja pociecha szybko się „regeneruje” i po chwilach płaczu, chce czym prędzej wracać do zabawy, do opatrywania oraz minimalizowania skutków skaleczeń, oraz stłuczeń, stosuj te środki, które są w charakterystyce producenta opisywane jako szybko wchłanialne.

Co zawierają maści na stłuczenia? Składniki żeli i kremów

Jakie składniki znajdują się w maściach na blizny? Wszystko zależy od konkretnego preparatu. Wśród klasycznych substancji czynnych obecnych w tego typu środkach wymienić można m.in.:

  • bacytracynę, wykazującą aktywność przeciwko bakteriom Gram (+), np. na gronkowce,
  • neomycynę - przeciw bakteriom Gram (-), w tym na pałeczki gruźlicy,
  • polimyksynę B, która działa bakteriobójczo, z reguły na Gram (-).

Tego typu środki mają więc profilaktyczne zastosowanie w przypadku pojawienia się oparzeń, drobnych ran oraz zadrapań.

Zanim więc podejmiesz decyzję odnośnie tego, co na stłuczenia zastosować u swojej pociechy, przyjrzyj się lepiej składnikom aktywnym dostępnym w formie różnych preparatów.

Skaleczenia i blizny u dzieci chodzą ze sobą parami

Pamiętaj, że faktycznie każde skaleczenie może wiązać się z ryzykiem powstania blizny u twojej pociechy. Dlatego, aby zminimalizować możliwość wystąpienia tego typu zmian, dbaj o odpowiednie gojenie się rany. Już na etapie bliznowacenia sięgaj po plastry oraz maści na blizny, by zmniejszać wizualne zmiany, jakie nastąpiły po skaleczeniu.

Jak powstaje blizna? Przyjrzyjmy się teraz procesowi powstawania blizny u dziecka. Do jej powstania dochodzi w efekcie połączenia się rozerwanych brzegów skóry. Ten etap nazywamy rychłozrostem. Blizna może też powstać w konsekwencji pojawienia się nowych tkanek w miejscu, gdzie doszło do ubytków w warstwach skóry lub naskórka. Taki mechanizm określany jest mianem ziarninowania. Trzeba podkreślić, że tworzenie blizny to naturalny proces gojenia się ciała.

Czy zatem można zapobiec powstawaniu blizny? Jeżeli uszkodzenie skóry nastąpiło w płytkich obszarach, blizna może nie powstać. Po wygojeniu się rany najczęściej drobnego draśnięcia, na skórze nie pozostają zwykle żadne ślady. Niestety, im głębsze uszkodzenie skóry, tym ryzyko powstania i utrwalenia blizny wyższe.

Oczywiście, jeżeli już pojawi się blizna, to żaden preparat jej nie usunie. Jednak po to właśnie stosuje się różne środki, np. plastry na blizny, by je zmniejszać lub ukrywać. Co więcej, np. niektóre kremy na blizny dla dzieci posiadają właściwości rozjaśniające, przez co blizna zaczyna mieć kolor zbliżony do nieuszkodzonej skóry.

Co zawierają maści na blizny dla dzieci?

Jakich składników można spodziewać się w maściach i innych preparatach na blizny? W takich środkach znajdują się np. kompozycje roślinne, płynne wyciągi z cebuli, rumianku, ale też środki typu alantoina czy też heparyna sodowa. Takie połączenie wpływa korzystnie na uszkodzony naskórek oraz na stan blizn.

Jak konkretnie działają maści i żele na blizny? Regularne stosowanie preparatów na tego typu zmiany to wsparcie w procesie terapeutycznym - pozwala na zmniejszenie, rozjaśnienie i wygładzenie blizn. To szansa na pielęgnację blizn i zmniejszenie ryzyka powstawania bliznowców oraz blizn przerostowych.

Alantoina regeneruje i nawilża przesuszoną skórę. Do tego łagodzi pieczenie i pobudza produkcję komórek. Naskórek w kontakcie z alantoiną staje się bardziej gładki oraz miękki. Z kolei wyciągi roślinne redukują ból, przynoszą ulgę, jednocześnie działając łagodząco na skórę. Z kolei rumianek ma silnie łagodzące działanie, a przy tym jest wyjątkowo bezpieczny również dla tej najmłodszej grupy pacjentów, jaką są dzieci.

Kremy, maści na skaleczenia i blizny - nie tylko dla dzieci

Choć zgromadzone tu preparaty świetnie nadają się do ogólnej pielęgnacji dziecięcej skóry uszkodzonej czy stłuczonej, znajdą też zastosowanie w przypadku osób dorosłych. Wystarczy dokładniej zapoznać się ze wskazaniami producenta, by dostrzec, że środki sprawdzą się również u starszych. Zmianie ulegnie natomiast dawka konkretnego preparatu stosowanego do pielęgnacji uszkodzonej skóry. Decydując się więc na zakup maści i kremów na skaleczenia dla dzieci, stawiasz również na środki, które może wykorzystać cała rodzina - w tym także starsi jej członkowie. Warto więc zaopatrzyć się np. w większe opakowania lub większą liczbę produktów, by móc w razie czego po nie sięgnąć.

Apteka Codzienna to Twoja przestrzeń w Internecie, gdzie zakupisz wybrane preparaty oraz inne wyroby do zabezpieczenia skaleczeń i stłuczeń u dzieci. Tego typu produkty z powodzeniem można stosować również w starszych grupach wiekowych - u młodzieży i osób dorosłych.

To środki dostępne bez recepty na skaleczenia i stłuczenia, a więc w założeniu są bezpieczne i nie powodują poważnych skutków ubocznych, choć - jak każdy produkt - mogą u niektórych osób działania niepożądane wywołać. Szczegóły związane z ich wpływem na organizm znajdziesz w ulotce dołączonej przez producenta lub bezpośrednio na opakowaniu konkretnego produktu.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.