Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Rany i podrażnienia

Znalezione produkty: 111
1

1 - 24 z 111 produktów

1
2 3 4
...
5

Preparaty na rany i podrażnienia skóry

Bez wątpienia nietrudno o podrażnienie. Wystarczy dosłownie chwila, aby naruszyć delikatną warstwę skóry i sprawić sobie sporo bólu. Co gorsze, leczenie ran, szczególnie tych przewlekłych, bywa trudne i uciążliwe. Zarówno oczyszczenie, jak i codzienna pielęgnacja podrażnionej skóry wymaga sporego zaangażowania i ma ogromne znaczenie w zachowaniu prawidłowych procesów regeneracyjnych. W ofercie naszej apteki znajdziecie maści, spraye, roztwory oraz żele przeznaczone do dezynfekcji ran, zwłaszcza tych powierzchniowych i po zabiegach.

Spraye antybakteryjne zapewnią czystość mikrobiologiczną zranionych tkanek, zadaniem żeli hydrokoloidowych będzie stworzenie specjalnej powłoki wytwarzającej optymalne warunki dla procesów naprawczych. Z kolei w celu zabezpieczenia dużych, przewlekłych obrażeń zalecamy zapoznanie się ze specjalnymi opatrunkami medycznymi o unikalnych właściwościach regeneracyjnych skórę. Oprócz tego znajdą Państwo kosmetyki w formie zasypki doskonałe w przypadku nadmiernej potliwości, a także w zabezpieczeniu i osuszeniu fałd skórnych. Emulsje zapobiegną przesuszeniu i mikrouszkodzeniom wrażliwej skóry. Z kolei maści i kremy przyśpieszą gojenie się ran, a w zależności od potrzeby mogą działać dodatkowo natłuszczająco bądź ściągająco.

Rodzaje maści regenerujących rany i podrażnienia

Natychmiast po urazie, takim jak: zadrapanie, przecięcie ostrym przedmiotem, rozerwanie skóry w wyniku urazu w pierwszej kolejności ranę należy zdezynfekować. Doskonale się do tego nadaje płyn na rany, który przede wszystkim oczyszcza zranioną powierzchnię skóry, ale także zapobiega tworzeniu się środowiska sprzyjającego drobnoustrojom. Po drugie, tego typu płyny przyspieszają naturalny proces regeneracji. Po tak udzielonej pierwszej pomocy najlepiej jeśli rana pozostałaby na jakiś czas odkryta. Jeśli nie jest to możliwe, warto zastosować specjalne opatrunki do stosowania „na mokro”. Leczą rany w fizjologicznym, wilgotnym, antyseptycznym środowisku. Na mniejsze maści można zastosować standardowe żele lub maści przyspieszające tworzenie się nowego naskórka i gojenie ran.

Maść na rany i podrażnienia

Rany, stany zapalne i problemy skórne mogą pojawić się znienacka, w najmniej spodziewanym momencie. Każdy z tych problemów jest bolesny i trudny do wyleczenia, dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich produktów, kosmetyków i leków, które pomogą skórze się zagoić, złagodzą ból i ochronią ją przed infekcjami. Poważnych problemów i powikłań związanych z utrudnionym gojeniem się skóry i naskórka oraz związanym z tym bólem można uniknąć jedynie poprzez prawidłowe stosowanie środków. Oferujemy m.in. maści i kremy o właściwościach przeciwzapalnych, ściągających i łagodzących, które można używać również u małych dzieci. Popularną grupą produktową są maści, które świetnie radzą sobie z podrażnieniami  i stanem zapalnym skóry. Jest to maść z witaminą C, maść nagietkowa czy maść z antybiotykiem (Tribiotic, Maxibiotic, Polibiotic). Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, znajdziesz tam szereg informacji, które pomogą dopasować idealny środek do Twoich preferencji.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.