Spakujemy zamówienie w ciągu 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Kategorie produktów


Filtry

Preparaty na komary i kleszcze

Znalezione produkty: 6
1

1 - 6 z 6 produktów

1

Środki na komary - aerozole i spraye przeciwko owadom

Wiosna i lato to niezwykły, intensywny czas. Piękna pogoda zachęca do częstego przebywania na świeżym powietrzu, także w parkach, lasach czy nad wodą. Mimo to z tej pięknej pogody należy korzystać ostrożnie i z głową. W okresie wiosny, lata i wczesnej jesieni mamy do czynienia nie tylko ze słońcem i przyjemną temperaturą, ale również z insektami, które potrafią uprzykrzyć czas spędzony na dworze. Insekty, w tym np.: komary i kleszcze mogą być nosicielami wielu poważnych chorób i są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Na szczęście na rynku pojawiło się wiele preparatów, które pomagają w walce z komarami i kleszczami. W ofercie naszej apteki znajdziesz bogatą gamę preparatów na owady, które zapewniają długotrwałą i kompleksową ochronę.

Spraye na komary i kleszcze

Jednym ze skutecznych sposób w walce z komarami, kleszczami oraz ochroną przed ukąszeniem pszczół, os oraz meszek są repelenty w formie sprayu. Zawarte w preparatach składniki wspomagają funkcje ochronne skóry, intensywnie nawilżają naskórek i ograniczają agresywność uciążliwych insektów. Spray z pewnością okaże się najlepszy wyborem w trakcie wycieczek – jest łatwy i szybki w aplikacji.

Opaski przeciwko kleszczom i komarom

Alternatywą dla sprayu może okazać się specjalna opaska, którą zakłada się na nadgarstek. Nasączone składnikami aktywnymi skutecznie odstraszają wszelkiego rodzaju owady, zapewniając ochronę nawet do 8 godzin. Są one skuteczne, a co równie istotne bardzo wygodne w użyciu.

Skuteczne środki na komary

Do najpopularniejszych preparatów w walce z komarami zaliczamy spraye i aerozole. Używa się je na odsłonięte części ciała (z wyjątkiem) twarzy bezpośrednio przed udaniem się do miejsca, w którym spodziewamy się wzmożonej aktywności komarów. Skuteczne środki na komary zawierają w swoim składzie toksyczne dla komarów związki, które blokują ich receptory czuciowe tym samym nie są zwabione wydzielanym przez skórę człowieka dwutlenkiem węgla. Co ważne, spraye te odstraszają nie tylko komary, ale także kleszcze i inne owady. Aby skutecznie odstraszyć komary warto sięgnąć po:

  • MUGGA to seria skutecznych preparatów na kleszcze i komary. Może je stosować na ubrania i skórę. Środek rekomendowany przez WHO dla osób wyjeżdżających w regiony występowania malarii oraz w profilaktyce przeciw chorobom odkleszczowym.
  • Ultrathon 25% to skuteczny preparat zawierający 25% DEET i mieszankę olejków roślinnych, które działają odstraszająco na komary, kleszcze, muszki, osy, bąki i muchy. Składniki preparatu zapewniają ochronę aż przez 8 godzin.
  • Mustico to spray odstraszający komary, kleszcze i meszki. Zawiera środek chemiczny DEET oraz olejek eukaliptusowy, które zapewniają doskonałe efekty działania.

Oprócz wyposażenia się w środki odstraszające komary i kleszcze warto wyposażyć domową apteczkę w narzędzia do usuwania kleszczy. Są to specjalne lassa lub pęsety, za pomocą których w bezpieczny sposób będziemy mogli usunąć kleszcza bez ryzyka pozostawienia jego części bezpośrednio w naszym ciele.

Kompleksowa ochrona przed ukąszeniem owadów

Spraye, płyny, aerozole, kremy i opaski są przeznaczone do ochrony skóry przed ukąszeniami owadów, w tym: kleszczy, komarów, mrówek, pszczół, os czy innych meszek. Dostępne w ofercie naszej apteki repelenty skutecznie odstraszą wszelkie insekty, zapewniając pełen komfort w trakcie ich wzmożonej aktywności. Spraye należy nanosić przede wszystkim na skórę ciała w pełni odsłoniętą i narażoną na ukąszenia bądź użądlenia. Ponadto, w tej kategorii proponujemy również suplementy diety w formie tabletek, które przeznaczone są do stosowania w okresie aktywności komarów, meszek i kleszczy. Repelenty w różnych formach i opakowaniach zamówisz już teraz online z apteki Codzienna, z wygodną dostawą do domu lub paczkomatu.

Jak należy się chronić przed ukąszeniem komara lub kleszcza?

Najpopularniejszym sposobem ochrony przed komarami, kleszczami i innymi stworzeniami są różne środki odstraszające owady. Są łatwe w aplikacji, wydajne i stosunkowo niedrogie. Alternatywą dla popularnych repelentów w sprayu i aerozolu mogą być także plastry odstraszające, które przykleja się na ubranie, plecak, materac lub wózek dziecięcy. Wygodną formą ochrony przed owadami jest również opaska na rękę nasączona mieszaniną olejków eterycznych odstraszających komary.

Oprócz bezpośrednich form walki z owadami, osoby przebywające stale w jednym pomieszczeniu mogą sięgnąć po moskitierą do okna, lampy owadobójcze oraz elektrofumigatory działają po podłączeniu do prądu. Co więcej, alternatywą dla powyższych metod walki z komarami może być obecność w pomieszczeniu niektórych roślin, które wytwarzają silnie nielubiane przez komary zapachy i woń. Do roślin tych należą m.in.: kocimiętka, bodziszek cuchnący, bazylia, pelargonia, liść mięty lub liść pomidora. Pamiętaj, że wszystkie środki owadobójcze i odstraszające owady nie zapewniają 100% ochrony. Z tego powodu w naszej aptece znajdziesz również testy do wykrywania boreliozy u kleszcza.

Czy komary przenoszą choroby?

Ze względu na klimat i żyjące w nim określone gatunki komarów, obecnie w Polsce nie ma ryzyka zakażenia się żadną groźną chorobą przenoszoną przez komary jak np. malarią. Gatunki występujące w innych szerokościach geograficznych (np. Afryka, Ameryka Południowa, Azja) są nosicielami wielu groźnych dla życia człowieka chorób, m.in. malarii, dengi, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych czy żółtej febry.

Jaki skład mają preparaty na komary?

Ciągłe odpędzanie się od komarów, zwłaszcza przy wakacyjnym odpoczynku czy tuż przed snem z pewnością mogą przyprawić o ból głowy. Co więc powinien zawierać skuteczny środek przeciwko komarom? Poniżej przedstawimy Państwo kilka najpopularniejszych substancji stosowanych do produkcji środków odstraszających komary i kleszcze.

Co ciekawe, preparaty te bardzo często oprócz typowych dla tego typu środków właściwości odstraszających, dodatkowo nawilżają skórę. Dobre repelenty na komary zwykle zawierają w sobie syntetyczne substancje chemiczne, takie jak:

  • ikarydyna;
  • DEET (N,N-dietylo-m-toluamid);
  • IR 3535.

Oprócz tego, środki na komary, które mają w swoim składzie naturalne olejki (olejek cytronelowy, andiroba, miętowy, eukaliptusowy lub z melisy) mogą być stosowane także w przypadku dzieci (najczęściej powyżej trzeciego roku życia) oraz u osób z nadwrażliwością na inne składniki chemiczne.

Pamiętaj, że oferowany przez aptekę Codzienną asortyment przeciwko insektom pochodzi z legalnego źródła, jest przebadany, bezpieczny i przyjazny dla skóry, w tym również dziecięcej. Jeśli nie wiesz jaki środek wybrać, zawsze możesz skorzystać z formularzy kontaktowych i wiedzy naszych ekspertów.

Kiedy stosować preparaty na kleszcze?

Gdy po długiej i mroźnej zimie przychodzi wiosna, a z czasem słoneczne lato, możemy zaobserwować, że do życia budzi się nie tylko przepiękna przyroda, którą zwykliśmy widzieć z książek lub zdjęć. Niestety przyjście wiosny i lata wiąże się również z wieloma niebezpieczeństwami, a jednym z nich jest aktywność kleszczy - pasożyty odpowiedzialne za szereg groźnych dla człowieka chorób, w tym na przykład boreliozą lub kleszczowe zapalenie opon mózgowych.

Preparaty na kleszcze powinny być stosowane nieprzerwanie od maja do października zawsze gdy wybieramy się do miejsca zamieszkania przez kleszcze (np. spacer w parku, zbieranie jagód, zabawa z psem lub prace w ogrodzie), jednak należy pamiętać, że część tych pasożytów może uaktywnić się już z początkiem marca. Składniki zawarte w sprayach przeciwko kleszczom blokują receptowy czuciowe pajęczaka. Większość z nich nie uchodzi za niebezpieczne dla kobiet w okresie ciąży. Jeśli mimo wszystko obawiasz się ich stosowania w tym szczególnym czasie, warto skorzystać z dostępnych w naszej ofercie innych preparatów, których skład został oparty wyłącznie na naturalnych olejkach. Pamiętaj, że niektóre substancje i zioła nie powinny być stosowane w czasie ciąży (np. szałwia).

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.