Gwarancja spakowania zamówienia tego samego dnia  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Higiena uszu

Znalezione produkty: 15
1

1 - 15 z 15 produktów

1

Woskowina jest naturalną substancją tłuszczową o właściwościach bakteriobójczych i zmiękczających, której ilość jest regulowana dzięki mechanizmowi samooczyszczania ucha. Jej zwiększona produkcja może skutkować tworzeniem się czopów, czemu towarzyszy ból, uczucie zatkanego ucha, szumy uszne oraz stopniowa utrata słuchu. By się przed tym ustrzec, należy zadbać o prawidłową higienę uszu. Do tego celu służą specjalne preparaty w formie spray’u, kropli czy ampułek.

Patyczki do uszu - dlaczego nie należy ich używać?

Jeszcze do niedawna, czyszczenie uszu przy pomocy patyczków higienicznych było na porządku dziennym. Jak się jednak okazuje, nie jest to ani skuteczny, ani bezpieczny sposób na dbanie o higienę uszu. Jak się bowiem okazuje, wspomniane powyżej patyczki są za długie w stosunku do wielkości przewodu słuchowego. Wsadzając je zbyt głęboko, zamiast usunąć woskowinę, można ją przepchnąć głębiej, uszkadzając w ten sposób kanał słuchowy i błonę bębenkową, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do niedosłuchu czy głuchoty. Takie czyszczenie uszu przyczynia się do ich podrażnienia i nadmiernej produkcji woskowiny. Skutkiem tego może być podrażnienie skóry przewodu słuchowego objawiające się jej swędzeniem, łuszczeniem i przesuszeniem. Zbyt częste stosowanie patyczków do uszu prowadzić może również do tworzenia się czopów woskowinowych.

Jak prawidłowo czyścić uszy przy pomocy spray’u?

Uszy najlepiej czyścić podczas kąpieli, wykorzystując do tego celu wody o średnim strumieniu i niezbyt wysokiej temperaturze oraz detergentu o naturalnym pH, takim jak mydło czy żel myjący. Czynność ta powinna obejmować wyłącznie mycie małżowiny oraz usuwanie woskowiny, która wydostała się na zewnątrz przewodu słuchowego.

A jak pozbyć się tej, która zalega w uchu? Do tego celu służą specjalne preparaty zmiękczające bez recepty w formie spray’u. W ich składzie znajdują się najczęściej: oleje roślinne, takie jak oliwa z oliwek czy olej migdałowy lub jojoba, witamina E,  glicerol, ciekła parafina, sól fizjologiczna, olejki o właściwościach antyseptycznych (są to między innymi miętowy, cynamonowy oraz goździkowy), a także środki łagodzące i przeciwzapalne (nagietek, aloes czy rumianek). Takie spray’e do uszu nie tylko rozpuszczają zalegającą woskowinę, lecz chronią również przed tworzeniem się korków woskowinowych, zapobiegają przed zaleganiem się wody w przewodzie słuchowym i tworzą barierę ochronną przed szkodliwym działaniem bakterii i grzybów.

Jak aplikować spray do uszu?

Aplikacja spray’u do higieny uszu jest bardzo prosta. Przed pierwszym użyciem naciskamy kilkukrotnie pompkę dozownika, tak by napełnić ją preparatem. Delikatnie umieszczamy końcówkę aplikatora w uchu. Następnie naciskamy dozownik, na skutek czego niewielka ilość preparatu zostanie równomiernie rozpylona do przewodu słuchowego. Wypływającą z ucha substancję płynną wycieramy wacikiem kosmetycznym lub chusteczką higieniczną. Po użyciu, końcówkę aplikatora myjemy pod bieżącą wodą i delikatnie osuszamy.

Jak często używać takiego spray’u? Jeżeli naszym celem jest rozpuszczenie zalegającej w uszach woskowiny, stosować należy go 3-4 razy dziennie przez 5 dni. Jeżeli po tym czasie nie zauważymy poprawy, niezbędna będzie wizyta u otolaryngologa. Osoby narażone na tworzenie się czopów woskowinowych, po spray do uszu powinny sięgać profilaktycznie, 1-2 razy w tygodniu.

Krople do uszu rozpuszczające woskowinę

Do codziennej higieny narządu słuchu, poza wspomnianymi powyżej spray’ami można używać także specjalnych kropli do uszu. Skutecznie udrażniają one zewnętrzny przewód słuchowy, łagodzą podrażnienia, odżywiają i odbudowują nabłonek oraz wspomagają leczenie stanów zapalnych. W ich składzie znajduje się najczęściej glicerol, glikol propylenowy, klimbazol, sól potasowa kwasu gliceryzynowego, kwas octowy, alantoina oraz olejki eteryczne.

Jak używać kropli do uszu?

W jaki sposób powinno się aplikować krople do uszu? W pierwszej kolejności ogrzewamy butelkę produktu w dłoniach. Następnie kładziemy się zakraplanym uchem do góry i delikatnie je odciągamy, tak aby wyprostować kanał słuchowy. Przytrzymujemy zakraplacz nad uchem i wyciskamy wskazaną przez producenta liczbę kropli. Masujemy chrząstkę, co spowoduje zamknięcie i otwarcie kanału słuchowego oraz wypchnięcie kropli do kanału słuchowego. Leżymy na boku przez kilka minut, tak aby produkt dotarł do błony bębenkowej. Siadamy i czekamy, aż nadmiar kropli spłynie. W razie konieczności czynność przeprowadzamy również w drugim uchu.

Ranking produktów do higieny uszu z naszej apteki

Jeżeli szukasz sprawdzonych produktów do higieny uszu o odpowiednio skomponowanym składzie i udowodnionej skuteczności, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej apteki internetowej. Znajdziesz tu bogaty wybór artykułów ze wspomnianej kategorii od renomowanych producentów. Największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się poniższe wyroby.

Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 50 x 5 ml

Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 50 x 5 ml to uniwersalny wyrób medyczny odpowiedni dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych. Jest on sterylny i nie zawiera konserwantów. Produkt został zamknięty w praktycznych, wygodnych w użyciu, jednorazowych ampułkach. W celu ich otworzenia wystarczy odłamać i odkręcić górną część. Fizjologiczny roztwór może być używany na kilka sposobów. Stosować można go między innymi do płukania uszu po użyciu roztworu środka powierzchniowo czynnego, w celu usunięcia rozpuszczonych osadów woskowiny i wypłukania zewnętrznego kanału usznego. Ampułki nadają się także do zakraplania i przemywania nosa i oczu, opłukiwania ran oraz przeprowadzania inhalacji w terapii aerozolowej.

Akustone, spray do uszu, 15 ml

Akustone, spray do uszu, 15 ml jest wyrobem medycznym pomagającym w zachowaniu właściwej higieny uszu. Zawiera on 3 naturalne składniki, jakimi są olej migdałowy, olej jojoba oraz oliwa z oliwek. Skutecznie rozpuszczają one zalegającą woskowinę, ułatwiają usuwanie korków woskowinowych i chronią przed ich powstawaniem. Dodatkowo, wymienione powyżej składniki gwarantują odpowiedni poziom nawilżenia skóry i łagodzą podrażnienia. Spray do higieny uszu posiada praktyczny aplikator ze specjalną końcówką, który rozpyla produkt równomiernie, bezpiecznie i delikatnie, nie wytwarzając nadmiernego ciśnienia. Akustone jest odpowiedni zarówno dla dzieci od 3 miesiąca życia, jak i dorosłych. Bardzo dobrze sprawdza się u pacjentów z tendencją do nawracających infekcji ucha zewnętrznego i osób cierpiących z powodu nadmiernej produkcji woskowiny oraz noszących aparat słuchowy. Sprawy przeciwdziała zaleganiu wody w przewodzie słuchowym podczas kąpieli lub uprawiania sportów wodnych.

Vaxol, spray do usuwania woskowiny usznej, 10 ml

Vaxol, spray do usuwania woskowiny usznej, 10 ml to naturalny wyrób medyczny który rozpuszcza, a następnie usuwa zalegającą woskowinę. Dodatkowo nawilża kanał słuchowy, dbając o jego prawidłową higienę. Produkt może być wykorzystywany także wspomagająco, do oczyszczania ucha z wydzielin powstałych w przebiegu zapalenia ucha zewnętrznego, a w szczególności małżowiny usznej, o pochodzeniu bakteryjnym lub grzybiczym. Stosuje się go również do higieny uszu u pacjentów borykających się z nadprodukcją woskowiny oraz noszących aparaty słuchowe. Spray do uszu skutecznie eliminuje zalegającą w kanale ucha wodę - czy to po kąpieli, czy u osób uprawiających sporty wodne. Zawarty w produkcie olejek miętowy ma przyjemny zapach, dzięki czemu gwarantuje komfort jego stosowania. Forma spray’u zapewnia precyzyjne dawkowanie i równomierne rozpylanie.

Do codziennej higieny uszu doskonale nadają się naturalne produkty w formie spray’u, kropli oraz ampułek dostępne w naszej aptece.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.