Spakujemy zamówienie w ciągu 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Przeziębienie i grypa

Znalezione produkty: 299
1

1 - 24 z 299 produktów

1
2 3 4
...
13

Leki na przeziębienie i grypę

Przeziębienie i grypa są chorobami wirusowymi, zwykle traktowane jako nieprzyjemne w skutkach, o szybko mijających objawach. Niedoleczone mogą spowodować poważne komplikacje zdrowotne. Zwykłe przeziębienie, pobłażliwie leczone może z czasem zmienić się w niebezpieczne zapalenie układu dróg oddechowych, w tym anginę czy zapalenie oskrzeli. Z kolei nieleczona grypa obok efektów podobnych do przeziębienia może dodatkowo doprowadzić do zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia opon mózgowych. Gdy domowe sposoby walki z przeziębieniem lub grypą okażą się nieskuteczne, warto sięgnąć po preparaty dostępne bez recepty w przeróżnych postaciach, od kapsułek, tabletek, aż po saszetki z proszkiem do rozpuszczania w wodzie.

W tej kategorii znajdziecie leki na przeziębienie i grypę, od leków jednoskładnikowych zawierających m.in. ibuprofen, paracetamol, kwas acetylosalicylowy lub naproksen, aż po leki złożone zawierające między innymi fenylefrynę, pseudofedrynę lub kofeinę. Bez trudu znajdziesz u nas środek, który pomoże Ci powrócić do pełnej sprawności w krótkim czasie.

Oprócz stosowania odpowiednio dobranych leków pamiętajmy również o tym, że przeziębienie i grypa to choroby, które wymagają od nas odpoczynku umożliwiającego regenerację organizmu i skuteczną walkę z infekcją. Nie wyleczone do końca, mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych i groźnych dla życia dolegliwości. Aby wzmocnić barierę ochronną organizmu przed działaniem bakterii i wirusów chorobotwórczych, warto zastosować dodatkowo preparaty wzmacniające m.in. na bazie witaminy C czy aceroli, które pozwolą postawić nasz organizm z powrotem na nogi.

Co na grypę i przeziębienie?

Do najpowszechniejszych objawów przeziębienia lub grypy należą: gorączka, poty, dreszcze, ból głowy, osłabienie oraz dolegliwości ze strony układu oddechowego, w tym: kaszel, chrypka lub męczący katar. Co w takim razie wybrać na te objawy tak, aby nam skutecznie pomogło? W asortymencie apteki Codziennej posiadamy liczne leki bez recepty na przeziębienie i grypę o sprawdzonym i ściśle przebadanym składzie, w tym:

 • leki przeciwbólowe,
 • leki przeciwzapalne,
 • tabletki na ból gardła,
 • syropy na kaszel.

W ofercie apteki Codzienna znajduje się szeroki wybór tabletek musujących, syropów, kapsułek, tabletek, a także preparatów rozgrzewających, które są przeznaczone do łagodzenia objawów infekcji wirusowych, takich jak: ból gardła, kaszel, katar, gorączka lub bóle mięśni.

Jak odróżnić przeziębienie od grypy?

Z reguły przeziębienie uważa się w odróżnieniu od grypy za nieco łagodniejszą infekcję, dlatego też z reguły trwa ona nie dłużej niż 2-3 dni. Biorąc pod uwagę, że zarówno przeziębienie, jak i grypa mają bardzo podobne objawy, którymi są:

 • katar,
 • kaszel,
 • gorączka,
 • ból gardła i głowy,
 • osłabienie.

Mimo tego istnieje pewien czynnik, za pomocą którego możemy postarać się odróżnić typ choroby, a jest nią gorączka. W przypadku grypy gorączka jest zdecydowanie dużo większa niż w przypadku przeziębienia. Podczas grypy gorączka wynosi zwykle od 38, nawet do 40 stopni Celsjusza, natomiast w przypadku przeziębienia najczęściej mamy do czynienia wyłącznie ze stanem podgorączkowym. Ponadto u chorych na grypę katar ma zwykle mniejsze nasilenie, jest on natomiast dominującym objawem u osób chorych na przeziębienie.

Dlaczego chorujemy na grypę?

Grypa to choroba najczęściej o ostrym przebiegu spowodowana zakażeniem układu oddechowego wirusem grypy. Zwykle do zarażenia grypą dochodzi w wyniku przeniesienia wirusa drogą kropelkową, pokarmową lub w wyniku bliskiego kontaktu z chorymi, lub martwymi zwierzętami. W odróżnieniu od przeziębienia powodowanego przez bardzo dużą ilość różnych wirusów, o tyle na grypę są dostępne szczepionki zabezpieczające przed zakażeniem.

Leczenie grypy polega na zwalczaniu objawów choroby niż szukaniu jej przyczyn. Typowym sezonem zachorowalności na grypę jest okres jesienno-zimowy, kiedy nieodpowiednio ubranie powodujemy wychłodzenie organizmu, który jest podatniejszy na złapanie różnej infekcji. Zwykle przyjętym sposobem leczenia grypy jest leczenie farmakologiczne z pomocą dostępnych w aptece leków bez recepty.

Leki w leczeniu bólu głowy, gardła, mięśni i gorączki

Leki najczęściej stosowane przy objawach, takich jak ból głowy, gardła, mięśni czy gorączce to leki na bazie:

 • paracetamolu,
 • ibuprofenu,
 • kwasu acetylosalicylowego.

Przed zastosowaniem odpowiedniego preparatu należy zapoznać się z informacjami umieszczonymi na ulotce leku w celu ustalenia prawidłowe dawkowania oraz wykluczenia możliwych działań niepożądanych leku. Pamiętajmy, że przedawkowanie paracetamolu może doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Ponadto aspiryny nie wolno stosować u dzieci, gdyż może powodować w tej grupie poważne powikłanie, czyli zespół Reye’a.

Syrop na kaszel

Stosując syrop na męczący kaszel najlepiej już na samym początku określić, z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia. Suchy kaszel możemy z łatwością zwalczyć lekami przeciwkaszlowymi zawierającymi w składzie butamirat lub lewodropropizynę.

Z kolei jeśli w oskrzelach zalega trudna do odkrztuszania wydzielina możemy stosować preparaty zawierające gwajafenezynę – działanie wykrztuśne. W trakcie leczenia objawów kaszlu należy pamiętać, aby nie łączyć bezpośrednio leków o działaniu zarówno wykrztuśnym oraz hamujących odruch kaszlu.

Udrożnienie nosa, katar

W podkategorii Sprayów i Aerozoli na zatkany nos dostępnych jest kilka grup leków. Najczęściej wybieraną z nich jest grupa leków obkurczających naczynia błony śluzowej nosa (ksylometazolina, oksymetazolina) lub leki obkurczające naczynia błony śluzowej nosa stosowane doustnie, zawierające w składzie pseudofedrynę. Skutecznym sposobem walki z zatkanym nosem jest spray do nosa, który działa szybko i efektywnie.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.