Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Skurcze

Znalezione produkty: 22
1

1 - 22 z 22 produktów

1

Skurcze to nieprzyjemna, bolesna dolegliwość, która najczęściej pojawia się w rejonie nóg. Najpopularniejszą ich przyczyną są niedobory żywieniowe, które można skutecznie uzupełnić przy pomocy suplementów diety dostępnych w ofercie naszej apteki internetowej.

Jakie są przyczyny skurczów?

Skurcze wywoływać mogą rozmaite czynniki. Najczęściej jest to nieprawidłowa dieta uboga w mikroelementy. Skurcze tego typu są wywoływane brakiem potasu i sodu odpowiadających za utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu nerwowo-mięśniowego, niedoborami magnezu i wapnia wspomagającymi przewodnictwo nerwowe oraz brakiem wody w organizmie będącej katalizatorem szeregu procesów metabolicznych. Skurcze mogą być także związane z zaburzeniami gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi. Powodować może je kawa i napoje energetyczne wypłukujące niezbędne pierwiastki z organizmu oraz leki przeczyszczające i moczopędne sprzyjające utracie elektrolitów. Skurcze pojawiać mogą się również na skutek zmęczenia ciała oraz przetrenowania układu ruchu. Intensywny, długotrwały wysiłek fizyczny naraża organizm na skurcze przez zwiększone stężenie wydzielania hormonów, takich jak chociażby adrenalina oraz ograniczenie produkcji insuliny. Wymienione powyżej hormony odpowiadają za równowagę przemiany materii wysiłkowej oraz gospodarki wodno-elektrolitowej. Przeciążenia fizyczne znacząco zwiększają ryzyko pojawienia się mikrouszkodzeń włókien mięśniowych. Do przyczyn skurczów zalicza się również:

  • siedzący tryb życia,
  • ograniczoną aktywność fizyczną,
  • częste zakładanie nogi na nogę,
  • nadwyrężenia i naciągnięcia tkanki mięśniowej kończyn dolnych,
  • bezpośrednie urazy mięśni nóg,
  • długotrwały stres stymulujący nadprodukcję adrenaliny.

Ze skurczami nóg bardzo często borykają się kobiety w trzecim trymestrze ciąży. Związane są one z zaburzeniami elektrolitowymi organizmu, zaburzeniami układu krążenia oraz uciskiem macicy na nerwy, oraz naczynia krwionośne.                                                    

Suplementy diety na skurcze - co powinno znajdować się w ich składzie?                                                                                     

Chcąc pozbyć się problemów z uporczywymi skurczami, warto sięgnąć po jeden z dostępnych na rynku suplementów diety. W jego składzie powinien się znajdować między innymi magnez. To jeden z najbardziej wszechstronnych pierwiastków, ponad 50% którego znajduje się w mięśniach. Magnez ma znaczący wpływ na prawidłową pracę układu mięśniowego oraz nerwowego. Odgrywa on także kluczową rolę w przewodzeniu impulsów nerwowych. Suplement diety na skurcze zawierać powinien również potas - pierwiastek partycypujący w przekazywaniu impulsów nerwowych w układzie nerwowym i mięśniowym, który gwarantuje prawidłowy przebieg reakcji związanych z kurczliwością mięśni. Odpowiada on za ich siłę i wytrzymałość oraz wspomaga regenerację. Kolejny z pożądanych składników suplementów na skurcze to wapń. Pierwiastek ten uczestniczy w przewodnictwie bodźców nerwowych oraz kurczliwości mięśni. W składzie preparatu na uciążliwe skurcze powinna się znajdować również witamina B6, która oddziałuje na glikogenezę i glikogenolizę w mięśniach oraz ma korzystny wpływ na wchłanianie minerałów, takich jak wspomniany powyżej magnez.                           

Leki flebotropowe na skurcze

W leczeniu skurczy stosuje się także leki flebotropowe, czyli usprawniające krążenie krwi. Znajdują one zastosowanie w szczególności u tych pacjentów, u których kurcze nóg są związane z zaburzeniami krążenia obwodowego. Preparaty z tej kategorii zwiększają napięcie żylne i redukują przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz lepkość krwi, zmniejszając objawy przewlekłej niewydolności żył. Poza nocnymi skurczami mięśniowymi zalicza się do nich także:

  • ciężkość nóg,
  • świąd,
  • parestezje oraz ból w przebiegu żyły.

Leki flebotropowe na skurcze mogą przyjmować, postać tabletek, żelów lub maści. Największą ich grupę stanowią benzopirony, takie jak flawonoidy, do których zaliczają się rozmaite barwniki roślinne. Jest to między innymi diosmina wyizolowana z wyciągów roślin z grupy Rutaceae.

Preparaty na skurcze

W ofercie naszej apteki internetowej dostępne są rozmaite leki na skurcze. Mogą mieć one postać tabletek, kapsułek, saszetek do rozpuszczania w wodzie czy tabletek musujących. Oto produkty na skurcze, które najchętniej wybierają nasi Klienci.            

NeoMag Skurcz, 50 tabletek

NeoMag Skurcz, 50 tabletek to suplement diety dla osób dorosłych wzbogacony o składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie mięśni. W jego składzie znajduje się między innymi potas uczestniczący w przekazywaniu impulsów nerwowych w układzie nerwowym i mięśniowym, gwarantując prawidłowy przebieg reakcji związanych z kurczliwością mięśni. Jest on niezbędny w okresie zwiększonego wysiłku fizycznego. Kolejny ze składników tabletek na skurcze to magnez, który reguluje przechodzenie jonów pierwiastków z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórki, wpływając na prawidłową pracę mięśni. Suplement diety NeoMag skurcz zawiera również witaminę B6 będącą koenzymem szeregu reakcji zachodzących w organizmie i wykazujących korzystny wpływ na wchłanianie minerałów, takich jak między innymi magnez. Zalecana dawka preparatu to 1 tabletka dziennie.

Mag-Vitum B6 Skurcz, 60 kapsułek

Mag-Vitum B6 Skurcz, 60 kapsułek jest suplementem diety stanowiącym źródło magnezu oraz witaminy B6. Do jego produkcji została wykorzystana organiczna postać mleczanu magnezu pozbawiona glutenu, laktozy oraz składników pochodzenia zwierzęcego. Sprawa to, że tabletki mogą być z powodzeniem stosowane przez wegan. Zalecane spożycie to 1 tabletka dziennie.

Doppelherz aktiv Na skurcze, 30 tabletek

Doppelherz aktiv Na skurcze, 30 tabletek to suplement diety wspomagający przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej. Jego stosowanie zaleca się w przypadku występowania skurczy mięśni, zwiększonego oddawania moczu, wymiotów, utraty elektrolitów na skutek intensywnego wysiłku fizycznego i pocenia się oraz w stanach osłabienia organizmu, zmęczenia i znużenia. Dedykowany jest on także osobom spożywającym duże ilości kawy lub herbaty oraz stosującym ubogą czy źle zbilansowaną dietę z nadmiarem węglowodanów i białek. W składzie tabletek znajdują się między innymi potas i magnez, które partycypują w prawidłowym przewodnictwie nerwowo-mięśniowym oraz mechanizmie skurczu mięśni. Zawierają one także cynk pomagający w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, żelazo, witaminę B6 i witaminę B12 uczestniczące w metabolizmie energetycznym komórek i redukujące skutki zmęczenia. Produkt jest odpowiedni dla wegetarian i wegan. Może być stosowany przez pacjentów z cukrzycą. Zalecane spożycie to 1 tabletka dziennie, po posiłku.

By pozbyć się dokuczliwych skurczy, warto sięgnąć po jeden z proponowanych powyżej suplementów diety zawierający w składzie między innymi magnez, potas, wapń czy witaminę B6.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.