Zamów dziś i odbierz w poniedziałek 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Alergia u dziecka

Znalezione produkty: 38
1

1 - 24 z 38 produktów

1
...
2

Alergia u dziecka jest problemem, z którym boryka się coraz więcej rodziców. Na jej upowszechnienie się wpływ mają czynniki zarówno genetyczne, jak i środowiskowe. Mimo że skłonność do występowania uczuleń jest dziedziczna, bardzo często zdarza się, że maluch nabywa alergię na skutek rozmaitych czynników osłabiających układ immunologiczny. Jej objawy można skutecznie wyeliminować, sięgając po jeden z leków z oferty naszej apteki internetowej.

Przyczyny i objawy alergii u dzieci

Alergię u dzieci wywoływać mogą między innymi pyłki drzew, traw i kwiatów, sierść, ślina oraz naskórek zwierząt domowych, roztocza kurzu domowego, substancje zapachowe, metale ciężkie, konserwanty oraz produkty spożywcze, takie jak jajka, truskawki, orzeszki ziemne czy skorupiaki.

Alergia pokarmowa u dzieci objawia się silnymi bólami brzucha, skurczem jelit, biegunkami lub zaparciami, wzdęciami oraz brakiem apetytu. Do najpopularniejszych objawów alergii na pyłki zaliczają się: obrzęk śluzówki nosa, suchy kaszel, kichanie, duszności, pieczenie i swędzenie oczu, świszczący oddech oraz drapanie w gardle. Alergia skórna u maluchów objawia się natomiast wysypką alergiczną, ciemieniuchą, suchością i świądem skóry, łuszczeniem się naskórka i zmianami łuszczycowymi.

Jak leczyć alergię u dzieci?

Jako że układ immunologiczny dzieci nie jest jeszcze w pełni wykształcony, są one wysoce podatne na działanie alergenów. Chcąc pozbyć się objawów alergii u malucha, należy sięgnąć po lek dostosowany do rodzaju dolegliwości, z jakimi boryka się pociecha.

Leki na alergię dla dzieci objawiającą się katarem siennym

Tego typu leki na alergię można podawać dopiero wówczas, gdy dziecko ukończy 5 rok życia. Wymienione poniżej preparaty mają za zadanie odczulić małego alergika i pozbyć się symptomów kataru siennego. Ich substancją czynną może być między innymi cetyryzyna, która hamuje działanie histaminy będącej substancją wywołującą objawy alergii. Preparaty na alergię mogą zawierać także loratadynę hamującą odruch kichania i odblokowującą zatkany nos. W walce z katarem siennym pomogą się również uporać leki zawierające chlorowodorek oksymetazoliny, który obkurcza obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie. Ostatni z pożądanych składników to kromoglikan sodowy, który jest stosowany w leczeniu alergicznego nieżytu błony śluzowej nosa. Zawierające go środki skutecznie zapobiegają występowaniu objawów alergii na sierść zwierząt.

Leki na alergię dla dzieci na atopowe zapalenie skóry

Gdy maluch boryka się z alergią objawiającą się atopowym zapaleniem skóry, podać można mu maść z alantoiną, która wykazuje działanie przeciwzapalne, gojąc zaczerwienienia. Równie pomocne mogą okazać się leki z dodatkiem oleju sojowego, który jest cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 wnikających w skórę i uszczelniających jej barierę lipidową. Dodatkowo, łagodzi on uciążliwe swędzenie i uczucie ściągnięcia zmienionej chorobowo skóry. W walce z atopowym zapaleniem skóry u dzieci dobrze sprawdza się także parafina w formie ciekłej. Tworzy ona ochronną powłokę na powierzchni skóry, zapobiegając jej dalszym podrażnieniom i odparowywaniu wody.

Leki na alergię pokarmową dla dzieci

Kiedy dziecko cierpi na alergię pokarmową, należy mu podać lek zawierający substancję czynną o nazwie maleinian dimetindenu, która hamuje działanie histaminy. Może być on stosowany u małych pacjentów poniżej 12 roku życia.

Ranking leków na alergię u dziecka

By złagodzić dokuczliwe objawy alergii u dziecka, warto sięgnąć po jeden z leków z oferty naszej apteki internetowej. Do wyboru są tu preparaty w formie tabletek, aerozoli do nosa, kropli doustnych, syropów, kremów, tabletek musujących oraz kropli do oczu. Oto zestawienie produktów, które cieszą się największą popularnością wśród naszych Klientów.

Amertil Bio 10 mg, 10 tabletek powlekanych

Amertil Bio 10 mg, 10 tabletek powlekanych to lek, który przeciwdziała objawom uczuleniowym wywołanym przez alergeny. Może być stosowany u dzieci powyżej 6 roku życia. Preparat znajduje zastosowanie w leczeniu przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, sezonowego alergicznego zapalenia spojówek i przewlekłej pokrzywki. Substancją aktywną Amertil Bio jest cetyryzyna. To lek przeciwhistaminowy drugiej generacji o długotrwałym, silnym działaniu. Jest on wybiórczym antagonistą receptorów histaminowych typu H1. Nie przenika przez barierę krew — mózg, dzięki czemu nie ma właściwości sedatywnych. Lek na alergię u dzieci przeciwdziała reakcji alergicznej w jej wczesnej fazie, hamuje migrację komórek eozynofilnych i redukuje uwalnianie mediatorów późnej fazy alergicznej. Podana doustnie cetyryzyna wchłania się szybko i całkowicie, osiągając maksymalne stężenie w krwi po około 60 minutach. Okres jej półtrwania wynosi u dzieci około 7 godzin. Zalecane dawkowanie leku to 1 tabletka na dobę.

Nasivin Classic 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa dla dorosłych i dzieci od 6 lat, 10 ml

Nasivin Classic 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa dla dorosłych i dzieci od 6 lat, 10 ml to łatwy w aplikacji spray na alergię, który przywraca możliwość swobodnego oddychania w czasie kataru. Jego substancją czynną jest chlorowodorek oksymetazoliny, który zwęża naczynia krwionośne i redukuje obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej nosa. Po zastosowaniu leku, otwarciu ulegają przewody odprowadzające zatok przynosowych, odblokowując w ten sposób trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego. Aezorol dla dzieci może być także podawany w przypadku obrzęku błon śluzowych występującego w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, również w przebiegu alergicznego lub naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa, przeziębienia, zapalenia zatok przynosowych, trąbki słuchowej lub ucha środkowego. Zaleca się podawanie 1 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego, 2-3 razy na dobę. Leku nie powinno się stosować dłużej niż 7 dni.

Fenistil 1 mg/ ml, krople doustne, 20 ml

Fenistil 1 mg/ ml, krople doustne, 20 ml to lek hamujący działanie histaminy, substancją czynną którego jest malenian dimetyndenu. Wskazaniami do jego stosowania są objawy chorób alergicznych skóry, takie jak pokrzywka, świąd w przebiegu atopowego zapalenia skóry, alergiczny wyprysk kontaktowy i wyprysk endogenny oraz symptomy chorób alergicznych układu oddechowego, jak katar sienny i uczulenie na kurz, pierze oraz sierść zwierząt. Krople doustne dla dzieci mogą być stosowane również w leczeniu objawowym alergii pokarmowych i polekowych. Łagodzą one także świąd towarzyszący chorobom zakaźnym oraz symptomy występujące po ukąszeniach owadów. Lek zaczyna działać po około 30-60 minutach od podania. Jego działanie utrzymuje się przez 8-12 godzin. Zalecane dawkowanie w przypadku dzieci poniżej 12 roku życia to 6-8 kropli, 3 razy dziennie. Kropli na alergię nie należy stosować dłużej niż 7 dni.

Jeżeli Twoje dziecko cierpi na alergię, nie czekaj i już dziś zaopatrz się w jeden z leków oferowanych przez naszą aptekę internetową. Do wyboru masz między innymi tabletki, aerozole do nosa oraz krople doustne.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.