Sprawdź nasz poradnik o zdrowiu
Sprawdź nasz poradnik o zdrowiu
Zdrowie
Zobacz kategorięCiąża i macierzyństwo
Zobacz kategorięDla dzieci i niemowląt
Zobacz kategorięUroda
Zobacz kategorięHigiena
Zobacz kategorięSprzęt i akcesoria medyczne
Zobacz kategorięDla niego
Zobacz kategorięJesteś w bezpiecznej strefie zakupów.
Ograniczone prawo zwrotu
zobacz więcejDostawa od 0 zł
zobacz więcejKategorie
Ulubione
Szukaj
AntyGrypin Complex 500 mg + 200 mg + 4 mg, 10 tabletek musujących
Opinie o produkcie
AntyGrypin Complex 500 mg + 200 mg + 4 mg, 10 tabletek musujących
0.00
0 opinii
Brak komentarzy...
Dodaj opinie o produkcie
AntyGrypin Complex 500 mg + 200 mg + 4 mg, 10 tabletek musujących
Kurier
Zamówienie wysyłamy zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych.
Punkt odbioru
Zamówienie wysyłamy zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych.
0.00
(0)
Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin
Melissed, syrop, 125 g
9.99 zł
Vitapil, 60 kapsułek
54.19 zł
AntyGrypin Complex to lek w formie tabletek musujących, które szybko rozpuszczają się w wodzie, ułatwiając stosowanie. Preparat zawiera trzy substancje czynne, które wspólnie pomagają łagodzić objawy przeziębienia i grypy. Paracetamol – wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, chlorofenaminy maleinian – zmniejsza nadmierne wydzielanie z nosa, łagodzi kichanie i łzawienie oczu, kwas askorbinowy (witamina C) – wspomaga odporność, uzupełniając niedobory witaminy C.
Lek przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia do doraźnego leczenia objawów infekcji wirusowych, takich jak ból głowy, gardła, katar i gorączka.
1 tabletka musująca zawiera:
Lek jest wskazany do doraźnego leczenia u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież powyżej 15 lat:
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek:
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta:
Osoby w podeszłym wieku:
Tego leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu bez porozumienia z lekarzem.
Leku AntyGrypin Complex nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat i gdy:
Jak każdy lek, AntyGripin Complex może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli wystąpią poniższe działania niepożądane związane z paracetamolem, należy zaprzestać stosowania leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub udać się do szpitala:
Rzadkie działania niepożądane (mogą występować nie częściej niż u 1 na 1000 osób):
Jeśli wystąpią poniższe działania niepożądane związane z chlorofenaminą należy zaprzestać przyjmowania leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub udać się do szpitala:
Inne częste działania niepożądane (mogą występować nie częściej niż u 1 na 10 osób):
Inne rzadkie działania niepożądane (mogą występować nie częściej niż u 1 na 1000 osób):
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Należy powiedzieć lekarzowi o przyjmowaniu flukloksacyliny (antybiotyk), ze względu na ryzyko wystąpienia poważnych zaburzenia dotyczącego krwi i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową), które należy pilnie leczyć i które może wystąpić szczególnie u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, posocznicą (stan, gdy bakterie i ich toksyny krążą we krwi, prowadząc do uszkodzenia narządów), niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem, a także u pacjentów stosujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu.
Należy zachować ostrożność stosując:
Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku stosowania tego leku w dawkach większych niż zalecane oraz w przypadku długotrwałego leczenia może wystąpić ryzyko uzależnienia, głównie psychicznego. Aby uniknąć ryzyka przedawkowania, nie należy przyjmować innych leków zawierających paracetamol. Ryzyko przedawkowania tego leku zwiększa się u pacjentów z chorobą wątroby.
Zachować ostrożność podczas stosowania u pacjentów w stanach obniżonego poziomu glutationu.
Odnotowano przypadki wystąpienia niewydolności wątroby u pacjentów w stanach obniżonego poziomu glutationu, zwłaszcza u pacjentów:
Przyjmowanie paracetamolu może zwiększyć ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej. Objawy kwasicy metabolicznej obejmują pogłębiony, przyspieszony, wysilony oddech, nudności, wymioty, utratę apetytu. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia ww. objawów łącznie.
Paracetamol należy stosować ostrożnie u osób z zaburzeniami czynności nerek, ostrym zapaleniem wątroby, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistością hemolityczną i niedoborem reduktazy methemoglobinowej.
Ryzyko przedawkowania leku jest większe u osób z niewydolnością wątroby niewywołaną przez alkoholową marskość wątroby.
Stosowany paracetamol w dawkach większych niż 6-8 g na dobę może uszkadzać wątrobę. Uszkodzenie wątroby może powstać również przy znacznie mniejszych dawkach, podczas jednoczesnego podawania z alkoholem, induktorami enzymów wątrobowych lub innymi lekami, które działają toksycznie na wątrobę np. inhibitorami monoaminooksydazy.
Ze względu na ryzyko wystąpienia przełomu nadciśnieniowego, paracetamol jest przeciwwskazany u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy aktualnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
W trakcie stosowania tego leku, ze względu na zawartość chlorofenaminy, należy unikać spożywania alkoholu i leków zawierających alkohol. Lek może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.
Zachować ostrożność u pacjentów z astmą oskrzelową lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, chorujących na choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy i niedrożność odźwiernikowo-dwunastniczą.
Podczas leczenia należy unikać stosowania leków uspokajających (zwłaszcza barbituranów), które nasilają działanie uspokajające leków przeciwhistaminowych.
Dzieci i młodzież:
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.
Lek należy przechowywać:
10 tabletek musujących
Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.
Podstoczysko 30
07-300 Ostrów Mazowiecka
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!
Dla kogo
Działanie
Główne składniki
Postać
Problem
Sposób dawkowania
W serwisie Apteka Codzienna używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron oraz dostosowywać serwis do ich preferencji.
Akceptacja wszystkich plików cookies powoduje zapisanie w pamięci przeglądarki niezbędnych plików cookies (wykorzystywanych do prawidłowego działania strony), plików analitycznych (które pomagają nam poprawiać i ulepszać funkcjonalności serwisu) oraz marketingowych (umożliwiających wyświetlanie dopasowanych treści). Kliknij "Akceptuję", jeśli zgadzasz się na pliki cookies. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies, przeczytaj naszą Politykę prywatności i regulamin serwisu.Pliki cookies (ciasteczka) to małe pliki tekstowe, które mogą być stosowane przez strony internetowe, aby użytkownicy mogli korzystać ze stron w bardziej sprawny sposób.
Prawo stanowi, że możemy przechowywać pliki cookies na urządzeniu użytkownika, jeśli jest to niezbędne do funkcjonowania niniejszej strony. Do wszystkich innych rodzajów plików cookies potrzebujemy zezwolenia użytkownika.
Niniejsza strona korzysta z różnych rodzajów plików cookies. Niektóre pliki cookies umieszczane są przez usługi stron trzecich, które pojawiają się na naszych stronach.
Więcej informacji o plikach cookies przeczytasz w Polityce prywatności.