Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Magne B6 48 mg + 5 mg, 60 tabletek powlekanych

0.00

(0)


Producent:
Marka:
Rejestracja:

17.49 zł

Cena jednostkowa: 2.92 zł za 10 tabletek

Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin


Opis produktu
Skład
Wskazania
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Działania niepożądane
Stosowanie innych leków
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przechowywanie
Zawartość
Dystrybutor
Informacje dodatkowe

Opis produktu

Magne B6 to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat w postaci tabletek powlekanych, z których każda zawiera 48 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego i 5 mg witaminy B6 w postaci chlorowodorku pirydoksyny.

Wskazaniem do stosowania leku jest profilaktyka i leczenie następstw niedoborów magnezu i/lub witaminy B6, które mogą wystąpić w przypadku:

 • niewystarczającej podaży pierwiastka, w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego, przewlekłego stresu, braku odpowiedniej ilości snu.

Niedobory magnezu mogą objawiać się szeregiem symptomów związanych z układem mięśniowym (drgania powiek, kurcze mięśni, kurcze przewodu pokarmowego) czy układem nerwowym (niepokój, łagodny lęk, drażliwość, wahania nastroju). Opakowanie zawiera 60 tabletek powlekanych.

Właściwości leku Magne B6 z magnezem w postaci mleczanu dwuwodnego

Magnez należy do grupy makroelementów, które są niezbędne do podtrzymywania niezbędnych do życia procesów zachodzących w naszym organizmie. Uczestniczy on w aktywacji licznych enzymów oraz reguluje akcję mięśnia sercowego i pobudliwość nerwowo-mięśniową. Magnez jest wchłaniany jedynie częściowo z przewodu pokarmowego, głównie w jelicie cienkim, a wielkość jego wchłaniania zależy przede wszystkim od zawartości magnezu w pokarmach. Z kolei witamina B6 w połączeniu z magnezem sprzyja normalizowaniu funkcji psychicznych i emocjonalnych oraz łagodzi stany niepokoju o podłoży somatycznym i afektywnym. Nasila syntezę neuroprzekaźnika, który jest odpowiedzialny za aktywność ośrodkowego układu nerwowego. Zmniejsza również ilość magnezu wydalanego z moczem, co pozwala na zabezpieczenie prawidłowej wewnątrzkomórkowej puli magnezu. Ponadto witamina B6 w postaci dobrze przyswajalnej pirydoksyny zwiększa wchłanianie magnezu ze światła przewodu pokarmowego nawet o 20-40%.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:

 • jony magnezu 48 mg, pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6) 5 mg;
 • substancję czynną: mleczan magnezu dwuwodnego (Magnesii lactas dihydricus), pirydoksyny chlorowodorek (Pyridoxini hydrochloridum);
 • substancje pomocnicze: sacharoza, kaolin ciężki, guma arabska, karboksypolimetylen 934, talk, magnezu stearynian, guma arabska, sacharoza, tytanu dwutlenek, talk, wosk Carnauba.

Wskazania

Wskazaniami do przyjmowania leku Magne B6 są stany niedoboru magnezu, które mogą się objawiać:

 • objawami lęku, takimi jak: kołatanie serca (bez zaburzeń serca), kurcze przewodu pokarmowego;
 • nerwowością, łagodnym lękiem, wahaniami nastroju, rozdrażnieniem, niepokojem, przejściowym uczuciem zmęczenia, zaburzeniami snu o niewielkim nasileniu, ospałością, otępieniem;
 • kurczami mięśni, mrowieniem i/lub drganiem powiek.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W przypadku wrażenia, że działanie leku Magne-B6 Forte jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Długotrwałe (kilkumiesięczne lub, w innych przypadkach, kilkuletnie) stosowanie wysokich dawek witaminy B6 (pirydoksyny) może prowadzić uszkodzeń nerwów czuciowych, których objawami są: drętwienie, mrowienie i zaburzenia równowagi, drżenie kończyn i problemy z koordynacją (stopniowa postępująca ataksja czuciowa).

Dorośli:

 • 6-8 tabletek na dobę, w 2-3 dawkach podzielonych, najlepiej podczas posiłku, popijając odpowiednią ilością wody.

Dzieci powyżej 6 r.ż lub powyżej (o masie ciała około 20 kg):

 • 4 do 6 tabletek na dobę, 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłku.

Przeciwwskazania

Przeciwskazaniami do stosowania leku Magne B6 są:

 • nadwrażliwość pacjenta na którąkolwiek substancje czynną lub pozostały składnik pomocniczy tego leku;
 • ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30ml/min);
 • jednoczesne stosowanie lewodopy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Magne-B6 może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich osób stosujących ten preparat. 

Rzadko występujące działania niepożądane (występujące u 1-10 na 10 000 pacjentów):

 • biegunka, bóle brzucha lub zaczerwienienie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (występujące u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):

 • reakcje uczuleniowe.

Stosowanie innych leków

 • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również o tych, które wydawane są bez recepty.
 • Należy unikać jednoczesnego stosowania produktów zawierających fosforany lub sole wapniowe, ponieważ związki te hamują wchłanianie magnezu z jelita cienkiego.
 • W przypadku doustnego stosowania antybiotyków z grupy tetracyklin i leku Magne B6, należy zachować 3 godzinny odstęp między ich przyjmowaniem.
 • Leku Magne B6 nie należy stosować równocześnie z leczeniem lewodopą, ponieważ pirydoksyna osłabia jej działanie.
 • W przypadku stosowania antybiotyków z grupy chinolonów (takie jak lewofloksacyna, cyprofloksacyna) należy je przyjmować minimum 2 godziny przed zastosowaniem leku Magne B6 lub 6 godzin po jego podaniu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Zachować szczególną ostrożności w trakcie stosowania leku u pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek ze względu na ryzyko wystąpienia wysokiego poziomu magnezu we krwi.
 • Długotrwałe stosowanie pirydoksyny (kilka miesięcy, a nawet lat) może spowodować aksonalną neuropatię czuciową. Objawy obejmują: drętwienie i zaburzenia poczucia pozycji, wibracje w dystalnych częściach kończyn, a także stopniowo postępującą ataksję sensoryczną (zaburzenia koordynacji). W większości przypadków objawy ustępują po zaprzestaniu stosowania pirydoksyny.

Ciąża i karmienie piersią:

 • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, przed zastosowaniem tego leku.
 • Przeprowadzone doświadczenia kliniczne nie ujawniły szkodliwego działania magnezu.
 • Ustalenie dawki oraz wydanie decyzji o stosowaniu leku Magne B6 podczas karmienia piersią wydaje lekarz.
 • Magne B6 może być stosowany w czasie karmienia piersią, przy zachowaniu terapeutycznych dawek; zaleca się, aby kobiety karmiące piersią stosowały witaminę B6 w dawce 20 mg na dobę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:

 • Lek może być stosowany wyłącznie u osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku Magne B6 należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Wpływ na płodność:

 • Badania nad witaminą B6 wykazują wpływ na płodność mężczyzn. Jednakże taki efekt obserwuje się tylko przy bardzo wysokich dawkach. Bezpieczeństwo Magne B6 jest bardzo wysokie ze względu na niską zawartość witaminy B6.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

 • Przyjmowanie leku Magne B6 nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w ruchu.

Przechowywanie

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Chronić przed światłem.

Zawartość

60 tabletek powlekanych

Dystrybutor

Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

ul. Bonifraterska 17

00-203, Warszawa.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.