Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Biotifem 5 mg, 30 tabletek

0.00

(0)

17.69 zł

Cena jednostkowa: 5.9 zł za 10 tabletek

Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin


Opis produktu
Skład
Stosowanie
Przeciwwskazania
Stosowanie innych leków
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przechowywanie
Dystrybutor
Informacje dodatkowe

Opis produktu

Biotifem 5 mg to lek witaminowy w formie tabletek, który dostarcza biotynę wspierająca leczenie objawów  jej niedoboru, takich jak: wypadanie włosów, łamliwe paznokcie czy stany zapalne skóry wokół oczu, nosa lub ust. Biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan. Witamina B7 bierze udział w procesie powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka, włosów oraz paznokci, w konsekwencji poprawiając ich stan. Lek Biotifem dedykowany jest dla osób dorosłych u dzieci i młodzieży lek można stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

Wskazania:

Biotifem stosuje się w leczeniu niedoborów biotyny z takimi objawami jak m.in. wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierna łamliwość, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, krocza, oraz zapobieganiu następstwom niedoborów, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Skład

1 tabletka zawiera:

 • 5 mg biotyny.

Substancja czynna:

 • biotyna (Biotinum).

Substancje pomocnicze:

 • izomalt oraz magnezu stearynian.

Stosowanie

Lek należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotki załączonej do opakowania. W razie wątpliwości co do stosowania lub dawkowania należy zwrócić się o pomoc do lekarza bądź farmaceuty.

Dorośli:

 • Zalecana dawka to od 5 mg do 10 mg, czyli 1 lub 2 tabletki Biotifem na dobę.

Dzieci i młodzież:

 • Można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza, który ustali optymalną dawkę leku.

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju i przebiegu choroby. Objawy ustępują po około 4 tygodniach stosowania leku. Jeśli po 4 tygodniach nie nastąpi poprawa, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia innych przyczyn.

Przeciwwskazania

Leku Biotifem nie stosujemy:

 • u osób uczulonych na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Biotifem może wchodzić w interakcje z:

 • lekami przeciwdrgawkowymi (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon);
 • hormonami steroidowymi (mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach);
 • kwasem walproinowym (hamuje rozkład biotyny poprzez zmniejszenie enzymów rozkładających tą subtancję);
 • antybiotykami (lek może zmniejszać stężenie oraz siłę działania biotyny);
 • alkoholem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

1 tabletka Biofitenu zawiera 293,50 mg izomaltu. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Ciąża i karmienie piersią:

 • Ilość biotyny zawarta w leku Biotifem znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w ciąży.

Karmienie piersią:

Ilość biotyny zawarta w leku Biotifem znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią, dlatego leku nie należy stosować u kobiet karmiących dziecko piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

 • Nie stwierdzono wpływu leku Biotifem na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Wpływ na badania laboratoryjne:

 • Jeśli pacjent ma być poddany badaniom laboratoryjnym, musi poinformować lekarza lub personel laboratoryjny o tym, że niedawno przyjmował lek Biotifem, ponieważ biotyna może zaburzać wyniki takich badań;
 • W zależności od badania, wyniki mogą być fałszywie podwyższone lub fałszywie niskie ze względu na biotynę. Lekarz może zalecić zaprzestania przyjmowania leku przed przeprowadzeniem badań laboratoryjnych. Należy pamiętać również, że inne przyjmowane produkty, takie jak preparaty wielowitaminowe lub suplementy diety stosowane na poprawę włosów, skóry i paznokci mogą także zawierać biotynę i wpływać na wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli pacjent przyjmuje takie produkty, powinien o tym powiedzieć lekarzowi lub personelowi laboratoryjnemu.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:

 • Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.

Stosowanie u dzieci i młodzieży:

 • U dzieci i młodzieży lek Biotifem można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. Lekarz ustali optymalny sposób dawkowania leku.

Przechowywanie

 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC;
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci;
 • Chronić od światła i wilgoci.

Dystrybutor

Natur Produkt Pharma Sp. z o.o. 
ul. Podstoczysko 30
07-300, Ostrów Mazowiecka.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.