Chat with us, powered by LiveChat Theraflu Extra Grip 650 mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek - cena, opinie - Aptekacodzienna.pl

Szybka wysyłka w 1 dzień

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Theraflu Extra Grip 650 mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek

5.00

(3)


Producent:
Marka:
Rejestracja:

29.99 zł

Cena jednostkowa: 21.42 zł za 10 saszetek

Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin


Opis produktu
Skład
Wskazania
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Działania niepożądane
Stosowanie innych leków
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Ważne informacje
Przechowywanie
Zawartość
Producent
Informacje dodatkowe

Opis produktu

Theraflu ExtraGrip w saszetkach to wieloskładnikowy lek przeznaczony do leczenia objawów przeziębienia i grypy u dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia. Produkt ma postać proszku do sporządzania roztworu doustnego, który po rozpuszczeniu w gorącej wodzie tworzy napój o cytrynowym smaku i aromacie.

Formuła preparatu łączy trzy substancje czynne: paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, pomagając obniżyć temperaturę ciała oraz złagodzić bóle towarzyszące infekcji, chlorowodorek fenylefryny – zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie, maleinian feniraminy – łagodzi objawy reakcji alergicznych, takie jak kichanie czy wodnisty katar.

Theraflu ExtraGrip 14 saszetek to kompleksowy lek na przeziębienie i grypę, który przynosi ulgę w typowych dolegliwościach infekcyjnych, takich jak gorączka, ból głowy, zatkany nos, katar czy uczucie ogólnego rozbicia. Rozpuszczalna forma sprzyja również nawodnieniu organizmu, co ma istotne znaczenie w trakcie choroby.

Skład

1 saszetka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg,
  • substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam 650 mg, żółcień chinolinowa (E 104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Wskazania

Theraflu Extra Grip stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak:

  • gorączka,
  • dreszcze,
  • bóle mięśni,
  • bóle kostno-stawowe,
  • bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa,
  • nadmierna wydzielina śluzowa z nosa,
  • kichanie.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Produkt należy przyjmować zgodnie z ustalonym schematem dawkowania.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:

  • Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury.
  • Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Nie stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach lub jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niż 3 dni.

Pacjenci z chorobą wątroby:

  • Nie należy stosować dobowej skutecznej dawki paracetamolu większej niż 60 mg/kg/dobę (do 2 g/dobę, czyli maksymalnie zawartość 3 saszetek na dobę) u dorosłych ważących poniżej 50 kg, osób z niską lub średnią niewydolnością wątroby, zaspołem Gilberta (hiperbilirubinemia rodzinna), odwodnionych, przewlekle niedożywionych, osób z chorobą alkoholową.

Pacjenci z niewydolnością nerek:

  • Jednorazowo należy przyjąć zawartość jednej saszetki. Odstępy pomiędzy dawkami powinny wynosić: 4 godziny, gdy klirens kreatyniny (ml/min) to 80-50, 6 godzin, gdy klirens kreatyniny (ml/min ) to 50-30, 6 godzin, gdy klirens kreatyniny (ml/min ) to 30-10, 8 godzin, gdy klirens kreatyniny (ml/min) < 10.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniammi do stosowania leku Theraflu ExtraGrip są:

  • nadwrażliwość (alergia) na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, maleinian feniraminy lub którykolwiek ze składników leku,
  • stosowanie obecnie lub w ciągu ostatnich 14 dni inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) – leków stosowanych w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona,
  • ciężkie choroby serca lub znacznie podwyższone ciśnienie tętnicze,
  • nadczynność tarczycy,
  • jaskra z wąskim kątem przesączania,
  • guz chromochłonny nadnerczy,
  • jednoczesne stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych,
  • jednoczesne przyjmowanie beta-adrenolityków (leków na nadciśnienie i choroby serca),
  • stosowanie leków sympatykomimetycznych, takich jak: donosowe środki obkurczające błonę śluzową nosa, preparaty hamujące apetyt, środki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • wiek poniżej 12 lat – lek nie jest przeznaczony dla dzieci.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Theraflu Extra Grip może powodować działania niepożądane, chociaż nie każdego one wystąpią.

Należy przerwać przyjmowanie leku i bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów:

  • reakcje uczuleniowe (występują rzadko),
  • obrzęk naczynioruchowy, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (występują rzadko),
  • reakcja anafilaktyczna (ciężka reakcja uczuleniowa, częstość nieznana),
  • wysypka, pokrzywka, swędzenie, zaczerwienienie skóry (występują rzadko),
  • ciężkie reakcje skórne, w tym złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, nadżerki w jamie ustnej (w bardzo rzadkich przypadkach),
  • krwawienia lub powstawanie siniaków (zaburzenia krzepliwości krwi spowodowane małą liczbą płytek krwi)(występuje bardzo rzadko).

Częste działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów):

  • nudności,
  • wymioty,
  • senność.

Rzadkie działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 10 000 pacjentów):

  • nerwowość,
  • bezsenność,
  • zawroty głowy,
  • bóle głowy,
  • przyspieszenie rytmu serca,
  • kołatanie serca,
  • zwiększone ciśnienie tętnicze,
  • zaparcia,
  • biegunka,
  • dolegliwości brzuszne,
  • suchość w ustach,
  • uczucie ogólnego dyskomfortu lub rozbicia (złe samopoczucie).

Bardzo rzadkie działania niepożądane (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów):

  • agranulocytoza (spadek ilości granulocytów we krwi),
  • leukopenia (spadek ilości leukocytów we krwi),
  • pancytopenia (niedobór elementów morfotycznych krwi).

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym w szczególności wymienionych poniżej:

  • inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) stosowane w leczeniu depresji i choroby Parkinsona,
  • leki przeciwdepresyjne, np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
  • leki obniżające ciśnienie krwi, np. beta-blokery, debryzochina, guanetydyna, rezerpina, metylodopa,
  • leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i zaburzeń rytmu serca, np. digoksyna i inne glikozydy nasercowe,
  • leki przeciwzakrzepowe, np. warfaryna lub inne pochodne kumaryny,
  • preparaty zawierające paracetamol lub leki sympatykomimetyczne (np. środki obkurczające błonę śluzową nosa),
  • leki przeciwwymiotne, takie jak metoklopramid lub domperydon,
  • leki przeciwgruźlicze (ryfampicyna, izoniazyd) i niektóre antybiotyki (np. chloramfenikol),
  • barbiturany (leki nasenne),
  • leki przeciwpadaczkowe, takie jak fenytoina, fenobarbital, karbamazepina, lamotrygina,
  • kolestyramina stosowana w celu obniżenia poziomu cholesterolu,
  • zydowudyna (AZT) stosowana w terapii zakażenia wirusem HIV,
  • probenecyd stosowany w leczeniu dny moczanowej,
  • ergotamina i metysergid stosowane w terapii migreny,
  • leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona,
  • leki opioidowe (narkotyczne środki przeciwbólowe),
  • tiazydowe leki moczopędne,
  • progesteron i doustne środki antykoncepcyjne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Theraflu ExtraGrip należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą jeżeli:

  • u pacjenta występuje choroba wątroby lub nerek,
  • pacjent choruje na niedokrwistość hemolityczną,
  • u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (dziedziczne zaburzenie),
  • pacjent jest odwodniony lub długotrwale niedożywiony,
  • pacjent ma chorobę układu krwionośnego,
  • pacjent choruje na cukrzycę,
  • pacjent ma przerośnięty gruczoł krokowy (prostatę),
  • u pacjenta występuje niedrożność przewodu pokarmowego,
  • u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka,
  • pacjent choruje na padaczkę,
  • pacjent cierpi na rzadkie dziedziczne zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Nie należy stosować Theraflu ExtraGrip leku równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol.

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w przypadku zastosowania dawki większej niż zalecana.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Należy skonsultować się z lekarzem, gdy:

  • pacjent ma problemy z oddychaniem, takie jak astma, rozedma lub przewlekłe zapalenie oskrzeli,
  • ból lub zatkanie nosa ulegnie nasileniu lub będzie trwać więcej niż 5 dni lub będzie mu towarzyszyć wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy
  •  gorączka zwiększa się lub utrzymuje się dłużej niż 3 dni.

Z uwagi na ryzyko wystąpienia ciężkiego uszkodzenia wątroby nie wolno pić napojów alkoholowych w trakcie stosowania leku.

Nie należy stosować Theraflu ExtraGrip leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Lek zawiera sacharozę i sód:

  • Lek Theraflu ExtraGrip zawiera 12,8 g sacharozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.
  • Lek Theraflu ExtraGrip zawiera 42,3 mg sodu na dawkę. U pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie należy wziąć to pod uwagę.

Dzieci:

  • Nie należy stosować leku Theraflu ExtraGrip u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:

  • Nie jest zalecane stosowanie Theraflu ExtraGrip leku w ciąży.
  • Nie jest zalecane stosowanie Theraflu ExtraGrip leku w okresie karmienia piersią.
  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

  • Pacjent powinien zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów, obsługiwania maszyn lub wykonywania innych prac wymagających sprawności psychofizycznej, ponieważ lek Theraflu ExtraGrip może powodować senność.

Ważne informacje

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać:

  • w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci,
  • w temperaturze poniżej 25ºC.

Zawartość

14 saszetek

Producent

Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
[email protected]

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!

W serwisie Apteka Codzienna używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron oraz dostosowywać serwis do ich preferencji.

Akceptacja wszystkich plików cookies powoduje zapisanie w pamięci przeglądarki niezbędnych plików cookies (wykorzystywanych do prawidłowego działania strony), plików analitycznych (które pomagają nam poprawiać i ulepszać funkcjonalności serwisu) oraz marketingowych (umożliwiających wyświetlanie dopasowanych treści). Kliknij "Akceptuję", jeśli zgadzasz się na pliki cookies. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies, przeczytaj naszą Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Pliki cookies (ciasteczka) to małe pliki tekstowe, które mogą być stosowane przez strony internetowe, aby użytkownicy mogli korzystać ze stron w bardziej sprawny sposób.

Prawo stanowi, że możemy przechowywać pliki cookies na urządzeniu użytkownika, jeśli jest to niezbędne do funkcjonowania niniejszej strony. Do wszystkich innych rodzajów plików cookies potrzebujemy zezwolenia użytkownika.

Niniejsza strona korzysta z różnych rodzajów plików cookies. Niektóre pliki cookies umieszczane są przez usługi stron trzecich, które pojawiają się na naszych stronach.

Więcej informacji o plikach cookies przeczytasz w Polityce prywatności.