Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Droptiva Plus 1%, nawilżające krople do oczu, 10 ml

0.00

(0)


Producent:
Rejestracja:

Zobacz podobny produkt

35.69 zł

Cena jednostkowa: 356.9 zł za 100 mililitrów

Niedostępny


Opis produktu
Zastosowanie
Skład
Sposób użycia
Przeciwwskazania
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przechowywanie
Zawartość
Dystrybutor

Opis produktu

Droptiva Plus to sterylne, nawilżające krople do oczu zawierające roztwór karmelozy sodowej (1%), wyposażony w innowacyjny, opatentowany wielorazowy zakraplacz do oczu (OSD), który utrzymuje potencjalnie szkodliwe bakterie z dala od roztworu, zapewniając mu jałowość przed okres do 2 miesięcy od pierwszego użycia.

Krople Droptiva Plus są przeznaczone do stosowania w celu uzyskania skutecznej i trwałej ulgi w stanach łagodnej do umiarkowanej suchości oka. Roztwór zapewnia również ochronę przed pieczeniem, podrażnieniem i uczuciem dyskomfortu związanym z suchością oka lub narażeniem na czynniki środowiskowe. Przynoszą ulgę w objawach suchego oka związanych z korzystaniem z komputera, rzadkim mruganiem, niektórymi zabiegami medycznymi, zanieczyszczeniem powietrza, suchym powietrzem (np. klimatyzacja, wiatr i słońce) oraz będących efektem stosowania soczewek kontaktowych. Odpowiedni dla osób dorosłych.

Właściwości, krople, Droptiva Plus:

 • Karmeloza to polisacharyd znany jako śluz roślinny. Stabilizuje film łzowy i zwiększa jego lepkość. Karmeloza, dzięki swoim właściwościom nawilża powierzchnię oczu i chroni je przed podrażnieniem a także łagodzi uczucie dyskomfortu tworząc przezroczystą i wiskoelastyczną warstwę ochronną. Roztwór karmelozy 1% może być zalecany w przypadku ciężkiego zespołu suchego oka lub w razie konieczności uzyskania szybszego działania ochronnego oraz długotrwałej ulgi.

Zastosowanie

W stanach łagodnej lub umiarkowanej suchości oka. Ochrona przed pieczeniem, podrażnieniem i uczuciem dyskomfortu związanym z suchością okaz lub narażeniem na czynniki środowiskowe.

Skład

Karmeloza sodowa 1%, kwas borowy, tetraboran sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, chlorek wapnia, woda.

Sposób użycia

 • Lekko odchylić głowę do tyłu oraz ostrożnie odciągnąć dolną powiekę od oka. W miarę możliwości skierować przy tym wzrok nieco do góry.
 • Wkropić 1 kroplę bezpośrednio do worka spojówkowego. Czynność powtórzyć 2-3 razy dziennie lub w zależności od indywidualnych potrzeb. W przypadku konieczności dłuższego stosowania, należy skonsultować się z lekarzem.
 • Po zastosowaniu zalecamy wykonanie delikatnego masażu powiek z zamkniętymi oczami co zapewni szybsze rozprowadzenie produktu po całej powierzchni oka.
 • Po aplikacji kropli nie zakraplać / płukać powierzchni oka wodą ani żadnym innym płynem. 
 • W przypadku stosowania systemu nawilżającego Droptiva Plus u osób noszących soczewki kontaktowe zalecane jest ich zdjęcie na 15 minut podczas stosowania produktu. 
 • Produkt należy stosować w sposób ciągły przez okres nie dłuższy niż 30 dni.

Przeciwwskazania

 • Nie stosować u osób z nadwrażliwością na którykolwiek składnik zawarty w preparacie.
 • Nie stosować w przypadku infekcji lub zakażenia oka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Bezpośrednio po zakropleniu przez krótki czas może występować zaburzenie widzenia w postaci zamglenia. W tym czasie należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn przez co najmniej 10 minut od momentu aplikacji kropli.
 • Nie stosować z innymi lekami. Należy zachować 15-minutowy odstęp pomiędzy zastosowaniem preparatu a podawaniem leków okulistycznych.
 • Ze względu na lepkość roztworu, w rzadkich przypadkach, po podaniu może wystąpić niewielkie tymczasowe pogorszenie ostrości widzenia. W związku z tym przed wykonywaniem czynności wymagających precyzyjnego widzenia zaleca się odczekać kilka sekund. W przypadku utrzymywania się tych objawów lub ich pogorszenia należy niezwłocznie poinformować lekarza.
 • Przed zastosowaniem wyrobu medycznego należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.
 • Unikać dotykania końcówki zakraplacza z innymi powierzchniami lub rękoma z uwagi na ryzyko zanieczyszczenia.
 • Dla zapewnienia bezpiecznej aplikacji i odpowiedniego poziomu higieny, każde opakowanie kropli powinno być używane wyłącznie przez jednego użytkownika.
 • W przypadku pojawienia się niepożądanych objawów w czasie korzystania z produktu należy zaprzestać jego stosowania i skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie

 • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 30oC, w sposób niewidoczny i niedostępny dla małych dzieci.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności.

Zawartość

10 ml

Dystrybutor

Adamed Pharma S.A.

ul. Mariana Adamkiewicza 6A

05-152, Czosnów.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.