Szybka wysyłka w ciągu 24h  🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Hialeye Duo Emulsja, nawilżające krople do oczu, 10 ml

0.00

(0)


Producent:
Marka:
Rejestracja:

40.29 zł

Cena jednostkowa: 402.9 zł za 100 mililitrów

Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin


Opis produktu
Zastosowanie
Składniki
Sposób użycia
Przeciwwskazania
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przechowywanie
Zawartość
Dystrybutor

Opis produktu

Hialeye Duo Emulsja to wyrób medyczny leczniczy w formie kropli do oczu w postaci lipidowej mikroemulsji opracowany w celu przeciwdziałania wszystkim głównym czynnikom wywołującym zespół suchego oka (ZSO). Hialeye Duo Emulsja powoduje przerwanie błędnego koła zespołu suchego oka, regeneruje i wzmacnia film łzowy, tworząc trwałą warstwę ochronną na powierzchni oka. Krople do oczu zmniejszają zaczerwienienie oczu, poprawiają widzenie nawet w trudnych warunkach i zapewniają długotrwałą skuteczność.

Mikroemulsja składa się z fazy wodnej i fazy lipidowej. Faza lipidowa jest podobna do fazy fizjologicznego płynu łzowego – stosunek zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych Ω6/Ω3 jest taki sam jak w warstwie lipidowej normalnego filmu łzowego. Submikroskopowe cząstki lipidowe rozproszone w mikroemulsji chronią powierzchnię oka, przyczepiając się do cienkiej hydrofobowej bariery warstwy lipidowej naturalnego filmu łzowego. Małe ogniska o bardzo wysokiej osmolarności w filmie łzowym suchych oczu wywołują uszkodzenia i stan zapalny powierzchni oka. Uszkodzona powierzchnia oka, pozostawiona bez właściwej ochrony przez film łzowy, powoduje uciążliwe uczucie swędzenia, pieczenia i piasku w oczach oraz niewyraźne widzenie.

Skuteczność działania produktu została potwierdzona w badaniu klinicznym. Hialeye Duo Emulsja nie zawiera środków konserwujących, alkoholu, fosforanów, boranów, oleju mineralnego ani materiałów pochodzenia zwierzęcego i może być stosowana podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Zastosowanie

Ten produkt jest odpowiedni do łagodzenia umiarkowanych lub ciężkich objawów zespołu suchego oka (tj. swędzenia, pieczenia, podrażnienia, uczucia ciała obcego w oczach lub czasowej utraty wzroku). Objawy te mogą być spowodowane długotrwałym korzystaniem z komputera, przebytym leczeniem okulistycznym, noszeniem soczewek kontaktowych, stosowaniem niektórych leków okulistycznych lub w wyniku działania czynników środowiskowych (takich jak: wiatr, dym, suche lub zanieczyszczone powietrze, nadmierne światło).

Składniki

0,1% olej z nasion saccha inchi (Plukenetia volubilis), 2% trehaloza, 0,2% hialuronian o wysokiej masie cząsteczkowej i glicerol w jałowej i hipotonicznej emulsji trometamolu/buforu cytrynianowego.

Sposób użycia

Krople Hialeye Duo Emulsja mogą być stosowane u osób dorosłych, seniorów. Mogą być stosowanie przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Zawartość kropli należy zużyć w ciągu 180 dni od otwarcia. Objętość kropli wynosi 30 μl, czyli dokładnie tyle, ile może zmieścić się w przeciętnym oku.

Przed pierwszym użyciem kropli, należy zerwać zabezpieczającą nakrętkę pierścień. Podawać po 1 kropli do każdego oka po 3-4 razy dziennie, w zależności od potrzeb. Zakroplić jedną kroplę do oka, naciskając lekko pojemnik. Nie dotykać oka końcówką butelki. Po każdym użyciu należy szczelnie zakręcić butelkę. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania.

Przeciwwskazania

Kropli do oczu Hialeye Duo Emulsja nie stosujemy:

 • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik tego wyrobu;
 • jednocześnie z innymi lekami do oczu;
 • do oka wykazującego objawy infekcji;
 • w obecności czwartorzędnych soli amonowych;
 • w przypadku uszkodzenia opakowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego (oczu).
 • Po zastosowaniu, w rzadkich przypadkach, może wystąpić krótkotrwałe pogorszenie ostrości widzenia spowodowane lepkością roztworu. Zaleca się odczekanie kilku sekund przed wykonywaniem czynności wymagających precyzyjnego widzenia.
 • Odczekać co najmniej 10-15 minut przed zastosowaniem innych leków okulistycznych do stosowania zewnętrznego.
 • Nie dotykać oka ani soczewek kontaktowych końcówką butelki.
 • Butelka powinna być używana wyłącznie przez jedną osobę.

Przechowywanie

 • Przechowywać w temperaturze pokojowej, w ciemnym i suchym miejscu, w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci.
 • Jeżeli po upływie 6 miesięcy w butelce pozostaną niewykorzystane krople, opakowanie należy wyrzucić. Pustą butelkę wyrzucić w odpowiedni sposób.

Zawartość

10 ml

Dystrybutor

Adamed Pharma S.A.

ul. Mickiewicza 6A

05-152, Czosnów.

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.