Zamów dziś i odbierz w poniedziałek 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Hylo Dual Intense, nawilżające krople do oczu z ektoiną, bez konserwantów, 10 ml

0.00

(0)


Producent:
Marka:
Rejestracja:

49.69 zł

Cena jednostkowa: 496.9 zł za 100 mililitrów

Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin


Opis produktu
Zastosowanie
Składniki
Działanie
Sposób użycia
Przeciwwskazania
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przechowywanie
Zawartość
Dystrybutor

Opis produktu

Krople do oczu Hylo Dual Intense® to wyrób medyczny leczniczy w formie sterylnego roztworu nie zawierającego żadnych konserwantów przeznaczony do intensywnego, leczniczego nawilżania suchych oczu i stabilizacji filmu łzowego. Zawiera kwas hialuronowy w wysokim stężeniu - 2 mg/ml i ektoinę - dwie naturalne substancje o właściwościach nawilżających, wiążących wodę i stabilizujących film łzowy. Krople zwalczają objawy stanów zapalnych takich jak swędzenie i pieczenie oczu. Chronią spojówkę i rogówkę oka, dzięki zwiększonej lepkości zapewniają intensywne nawilżenie i ukojenie, zapewniając jednocześnie ochronę przed nadmiernym, szkodliwym dla nich wyparowywaniem łez.

Krople do oczu Hylo Dual Intense® zaleca się osobom z zespołem suchego oka, u których występuje dodatkowo podrażnienie oczu w wyniku reakcji nadwrażliwości. Może być stosowany u osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Przeznaczony do długotrwałego stosowania.

Nawilżenie oczu w przewlekłych dolegliwościach:

Krople do oczu HYLO Dual Intense® zostały opracowane specjalnie z myślą o potrzebach w skutek objawów zespołu suchego oka. Składniki preparatu: kwas hialuronowy oraz ektoina stwarzają idealne warunki do długotrwałego nawilżenia oczu poprzez stabilny film łzowy. Krople do oczu HYLO Dual Intense® wspomagają regenerację podrażnionych, pieczących oczu i szybką odbudowę uszkodzonych tkanek. Pomagają złagodzić nawracające objawy suchego oka, w tym np. zaczerwienienie, pieczenie i uczucie ciała obcego w oczach.

Zastosowanie

Hylo-Dual Intense, nawilżające krople do oczu z ektoiną przeznaczone są do łagodzenia objawów towarzyszących podrażnieniu oczu, np. swędzenie, łzawienie, pieczenie, odczucie obecności piasku pod powiekami. Przeznaczony do długotrwałego stosowania.

Składniki

Hialuronian sodu 2mg/ml, ektoina 20mg/ml, kwas borowy, boraks, woda do wstrzykiwań.

Działanie

 • Hialuronian sodu wykazuje szczególne fizykalne właściwości tworzenia na powierzchni oka równomiernego, stabilnego, długo utrzymującego się i trudno zmywalnego filmu. Tworzy powłokę ochronną dla oczu, która chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.
 • Ektoina to naturalna substancja pozyskiwana z mikroorganizmów posiadających znakomite właściwości wiązania wody, tworząc tym samym na powierzchni spojówek fizjologiczną barierę. Ektoina stabilizuje zawierające tłuszcze warstwę filmu łzowego, zapewnia ochronę przed wyschnięciem powierzchni oka oraz przed zewnętrznymi czynnikami środowiska, które mogłyby działać podrażniająco.

Sposób użycia

 • Przed każdym zastosowaniem należy zdjąć nakładkę z dozownika. Hylo Dual Intense należy dawkować indywidualnie według uznania lub zlecenia lekarza okulisty.
 • Zwykle zaleca się aplikować 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka, 3 razy dziennie. W przypadku silniejszych dolegliwości preparat można stosować częściej.
 • W przypadku częstszego stosowania Hylo Dual Intense (np. częściej niż 10 razy dziennie) lub przy silniejszych dolegliwościach należy poddawać się regularnym badaniom okulistycznym.
 • Odchylając nieznacznie głowę do tyłu, wolną ręką odciągnąć dolną powiekę oraz szybko i zdecydowanie nacisnąć na denko butelki. Zostaje wówczas uruchomiony mechanizm podania jednej kropli roztworu. Dzięki szczególnej technice wentylowej systemu COMOD® wielkość kropli i szybkość jej podawania będzie każdorazowo taka sama, niezależnie od siły nacisku na denko.
 • Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki, umożliwiając równomierne rozprowadzenie roztworu po powierzchni oczu.
 • Po każdorazowym użyciu butelkę starannie zamknąć nakładką, zwracając jednocześnie uwagę, aby końcówka zakraplacza pozostała sucha. Należy unikać kontaktu zakraplacza z okiem oraz skórą twarzy, aby zapobiec ewentualnemu zanieczyszczeniu.

Przeciwwskazania

Krople do oczu Hylo Dual Intense nie stosujemy:

 • u osób z nadwrażliwością (reakcją alergiczną) na którykolwiek składnik tego wyrobu;
 • jednocześnie z innymi lekami do oczu, chyba że lekarz zaleci inaczej;
 • przy utrzymujących się przez długi czas dolegliwościach.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, przed zastosowaniem wyrobu, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
 • Jeżeli objawy podrażnienia oczu (np. zaczerwienienie, odczuwanie bólu) nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 72 godzin, należy przerwać podawanie produktu i skontaktować się z lekarzem.
 • Należy przestrzegać zasady, że jednego opakowania preparatu używa zawsze ta sama osoba.
 • Przy utrzymujących się przez długi czas (powyżej 2 tygodni) dolegliwościach, (tak jak ma to miejsce w przypadku każdej innej choroby), należy zasięgnąć porady lekarza okulisty.
 • Należy unikać kontaktu zakraplacza z okiem oraz skórą twarzy.
 • Maści do oczu należy stosować zawsze po podaniu Hylo Dual Intense.
 • Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, miejscowo do worka spojówkowego.
 • Unikać kontaktu końcówki zakraplacza z okiem oraz z innymi powierzchniami ze względu na ryzyko zanieczyszczenia.
 • Produkt należy stosować zgodnie z jego przeznaczeniem.
 • Buteleczka zawiera 10 ml roztworu, co odpowiada około 300 kroplom. Ze względów technicznych po pobraniu gwarantowanej ilości 300 kropli pozostaje w butelce niewielka ilość roztworu.
 • Wyrób medyczny Hylo Dual Intense nie nadaje się do stosowania podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Stosowanie u kobiet w ciąży i dzieci:

Opierając się na obecnym stanie wiedzy można stwierdzić, że produkt może być stosowany zarówno u dzieci powyżej 6 roku życia, kobiet w ciąży jak i kobiet karmiących piersią.

Przechowywanie

 • Przechowywać w temperaturze pokojowej, w ciemnym i suchym miejscu, w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci.
 • Preparat może być używany przez okres 6 miesięcy, licząc od pierwszego otwarcia.
 • Nie należy stosować po upływie terminu ważności.

Zawartość

10 ml

Dystrybutor

Ursapharm Poland Sp. z o.o.

ul. Malarska 6

05-092, Łomianki.

Producent:

URSAPHARM Arzneimittel GmbH

Industriestraße 35

66129 Saarbrücken, Niemcy

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.