Zamów dziś, a my wyślemy Twoje zamówienie w 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek

0.00

(0)

29.89 zł

Cena jednostkowa: 9.96 zł za 10 kapsułek

Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin


Opis produktu
Skład
Wskazania
Działanie
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Działania niepożądane
Stosowanie innych leków
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przechowywanie
Zawartość
Dystrybutor
Informacje dodatkowe

Opis produktu

Essentiale Max to roślinny lek w postaci kapsułek stosowany w chorobach wątroby, który wykazuje wszechstronne działanie regeneracyjne. Przywraca prawidłową czynność enzymatyczną, działa przeciwmiażdżycowo oraz zwiększa przepływ naczyniowy. Zmniejsza subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak: brak apetytu, wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby. W skład kapsułek wchodzą fosfolipidy z nasion soi, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie wątroby. Odbudowują uszkodzone komórki wątroby, obniżają poziom złego cholesterolu i lipoprotein we krwi. Essentiale MAX jest źródłem niezbędnych fosfolipidów. Przyjmowanie preparatu fosfolipidowego redukuje ilość wolnych rodników odkładanych w chorej wątrobie i proces hibrynogenezy, czyli przemiany rozpuszczonego białka fibrynogenu w nierozpuszczalne nici fibryny. Hamuje też rozwój zwłóknienia wątroby oraz przyspiesza rozkład kolagenu.

 Kapsułki leku Essentiale Max zawierają niezbędne fosfolipidy (Phospholipidum essentiale), które są estrami glicerolowymi kwasu cholinofosforowego oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak:

 • linolowy;
 • linolenowy;
 • olainowy.

Skład

1 kapsułka zawiera:

 • 600 mg fosfolipidów sojowych.

Substancja czynna:

 • fosfolipidy z nasion soi zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę (Phos[hplipidum essentiale).

Substancje pomocnicze:

 • tłuszcz utwardzony (Witepsol W35), olej z nasion sojowych oczyszczony, a-tokoferol, olej rycynowy uwodorniony, tłuszcz uwodorniony (Witepsol S55), etanol 96%, etylowanilina, 4-metoksyacetofenon. Otoczka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek czerwony (E172).

Wskazania

Wspomagająco w przewlekłych chorobach wątroby o różnej etiologii oraz w stanach po uszkodzeniach wątroby spowodowanych substancjami toksycznymi, niektórymi lekami i innymi czynnikami.

Działanie

Fosfolipidy z nasion soi zawarte w leku Essentiale Max:

 • hamują procesy włóknienia w wątrobie poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i zwiększenie aktywności rozkładającego go enzymu - kolagenazy.
 • obniżają wrażliwość komórek wątrobowych na mogące uszkadzać je czynniki układu odpornościowego.
 • są niezbędne w procesie różnicowania się i proliferacji komórek wątrobowych.
 • są wydzielane do żółci, w której powodują obniżenie stosunku cholesterol/fosfolipidy i zwiększenie rozpuszczalności w niej cholesterolu – dzięki emulgującym właściwościom niezbędnych fosfolipidów, które ma duże znaczenie w profilaktyce kamicy żółciowej.
 • uzupełniają istniejące ubytki, które powstały wskutek procesu chorobowego oraz powodują szybszą regenerację uszkodzonych komórek wątrobowych.
 • wspólnie z kwasami żółciowymi odgrywają ważną rolę w trawieniu tłuszczów oraz wchłanianiu się rozpuszczonych w nich witamin.

Dodatkowo wielonienasycone kwasy tłuszczowe wchodzące w skład fosfolipidów:

 • zwiększają również transport cholesterolu z tkanek poza wątrobowych do wątroby i aktywują enzymy lipolityczne.
 • zmniejszają stężenie cholesterolu i normalizują poziom lipoprotein w surowicy - wykazując korzystne działanie przeciwmiażdżycowe.
 • poprawiają przepływ krwi w naczyniach poprzez zmniejszanie adhezji krwinek płytkowych i zwiększenie elastyczności krwinek czerwonych.

Dawkowanie

Lek należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotki załączonej do opakowania. W razie wątpliwości co do stosowania lub dawkowania należy zwrócić się o pomoc do lekarza bądź farmaceuty.

 Dorośli i dzieci w wieku 12 lat i powyżej:

 • 1 kapsułka maksymalnie do 3 razy na dobę.

Essentiale Max należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się lekarzem bądź farmaceutą.

Przeciwwskazania

Lek Essentiale Max nie stosujemy:

 • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną, soję, orzeszki ziemna lub którykolwiek z pozostałych składników leku;
 • u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Essentiale Max może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana (częstość występowania nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

 • reakcja miejscowe takie jak: rumień, wysypka, pokrzywka, świąd oraz zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego objawiające się m.in.: nudnościami, biegunką, luźnym stolcem, uczuciem dyskomfortu w jamie brzusznej.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach które pacjent planuje stosować. Przed jednoczesnym zastosowaniem leku ze środkami przeciwzakrzepowymi należy poradzić się lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przed rozpoczęciem stosowania Essentiale Max należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
 • Stosowanie produktu leczniczego Essentiale Max nie może zastąpić wykluczenia z diety substancji szkodliwych, które wywołują uszkodzenie wątroby (np. alkoholu).
 • Lek zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg na 1 kapsułkę.
 • W przewlekłym zapaleniu wątroby stosowanie leczenia wspomagającego produktem leczniczym Essentiale Max jest uzasadnione tylko, gdy w trakcie terapii pacjent odczuwa poprawę ogólnego samopoczucia. Należy poinformować pacjenta, że jeśli objawy ulegną nasileniu lub wystąpią inne niespecyficzne objawy powinien on zwrócić się do lekarza prowadzącego.
 • Ze względu na zawartość oleju sojowego lek może powodować ciężkie reakcje alergiczne. Nie stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:

Lek należy stosować najlepiej w czasie posiłku, popijając odpowiednią ilością wody.

Stosowanie u dzieci i młodzieży:

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża i karmienie piersią:

Z uwagi na brak przeprowadzenia wystarczających badań jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, stosowanie leku nie jest zalecane. Ewentualne kwestie przyjęcia leku należy skonsultować z lekarzem bądź farmaceutą.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Essentiale Forte nie wywiera wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Przechowywanie

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C, w suchym miejscu.
 • Nie stosować leku po upływie terminu ważności umieszczonego na górnej części opakowania.

Zawartość

30 kapsułek

Dystrybutor

Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

ul. Bonifraterska 17

00-203, Warszawa.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.