Zdrowie
Zobacz kategorięCiąża i macierzyństwo
Zobacz kategorięDla dzieci i niemowląt
Zobacz kategorięUroda
Zobacz kategorięHigiena
Zobacz kategorięSprzęt i akcesoria medyczne
Zobacz kategorięDla niego
Zobacz kategorięJesteś w bezpiecznej strefie zakupów.
Ograniczone prawo zwrotu
zobacz więcejDostawa od 0 zł
zobacz więcejKategorie
Ulubione
Szukaj
Ketolek 50 mg, 20 kapsułek
Opinie o produkcie
Ketolek 50 mg, 20 kapsułek
0.00
0 opinii
Brak komentarzy...
Dodaj opinie o produkcie
Ketolek 50 mg, 20 kapsułek
Kurier
Zamówienie wysyłamy zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych.
Punkt odbioru
Zamówienie wysyłamy zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych.
0.00
(0)
Dostępny, wysyłamy w ciągu 24 godzin
Melissed, syrop, 125 g
9.99 zł
Metafen 200 mg + 325 mg, 20 tabletek
16.39 zł
Ibuprom RR Max 400 mg, 48 tabletek
31.09 zł
Pyralgina 500 mg, 50 tabletek
43.89 zł
Maxicortan 10 mg/g, krem, 15 g
15.99 zł
Ketolek® to preparat przeciwbólowy zawierający 50 mg ketoprofenu w każdej kapsułce twardej. Jest to najwyższa dostępna bez recepty dawka tej substancji, przeznaczona do stosowania przez osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 15. roku życia w przypadku bólu mięśni, bólu stawów i kości, bólu głowy.
Ketoprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Preparat jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, niezależnie od jego przyczyny.
Każde opakowanie zawiera 20 kapsułek, przeznaczonych do doraźnego stosowania w celu szybkiego złagodzenia bólu.
1 kapsułka zawiera:
Krótkotrwałe, objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat:
Ketolek® należy przyjmować przez możliwie krótki czas oraz w najmniejszej skutecznej dawce, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż przez 5 dni.
Uczulenie na ketoprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Nie stosować:
Nie podawać dzieciom poniżej 15 roku życia.
Lek Ketolek jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W odniesieniu do wymienionych działań niepożądanych leku należy pamiętać, iż są one zależne głównie od dawki oraz mogą się różnić u poszczególnych pacjentów.
Bardzo częste działania niepożądane (mogą dotyczyć więcej niż 1 na 10 pacjentów):
Częste działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 10 pacjentów):
Niezbyt częste działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 100 pacjentów):
Rzadkie działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 1 000 pacjentów):
Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 10 000 pacjentów). W takich przypadkach należy natychmiast przerwać stosowanie leku Ketolek® i skontaktować się z lekarzem. Nie należy leczyć powyższych objawów lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi:
Nieokreślona częstość występowania (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. W szczególności dotyczy to:
W razie wątpliwości, dotyczących przyjmowania któregokolwiek z wymienionych leków, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Przed rozpoczęciem stosowania leku Ketolek należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Należy zwłaszcza poinformować farmaceutę lub lekarza, jeżeli u pacjenta występuje zakażenie.
Należy unikać jednoczesnego stosowania leku Ketolek® z innymi lekami z grupy NLPZ (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi), w tym z tak zwanymi selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2.
Podczas stosowania leków z grupy NLPZ ryzyko działań niepożądanych, zwłaszcza krwawień z przewodu pokarmowego lub perforacji, które mogą zakończyć się zgonem, jest większe w przypadku osób w podeszłym wieku. Z tego względu pacjenci w podeszłym wieku wymagają szczególnej opieki lekarza.
Krwawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacje, które mogą zakończyć się zgonem, raportowano dla wszystkich NLPZ, w każdym momencie leczenia, z objawami ostrzegawczymi lub poważnymi zdarzeniami dotyczącymi przewodu pokarmowego w wywiadzie lub bez takich objawów lub zdarzeń.
Dane epidemiologiczne wskazują, że stosowanie ketoprofenu może być związane ze zwiększonym, w porównaniu do innych NLPZ, działaniem toksycznym na przewód pokarmowy, zwłaszcza w przypadku stosowania większych dawek.
Ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji wzrasta wraz ze zwiększaniem dawki NLPZ u pacjentów z chorobą wrzodową w wywiadzie, w szczególności w przypadkach powikłanych krwawieniem lub perforacją oraz u osób w podeszłym wieku.
W przypadku osób w podeszłym wieku należy zatem rozpoczynać leczenie od najmniejszej dostępnej dawki.
Należy rozważyć u tych pacjentów, jak również w grupie pacjentów wymagających jednoczesnego leczenia małymi dawkami kwasu acetylosalicylowego oraz innymi lekami zwiększającymi ryzyko działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego, stosowanie skojarzonego leczenia lekami osłaniającymi (np. mizoprostolem lub inhibitorami pompy protonowej).
Pacjenci, zwłaszcza w podeszłym wieku, powinni zgłaszać wszelkie nietypowe objawy w obrębie jamy brzusznej (zwłaszcza krwawienia z przewodu pokarmowego), szczególnie na początku leczenia.
W przypadku wystąpienia owrzodzenia przewodu pokarmowego lub krwawienia z przewodu pokarmowego należy natychmiast przerwać stosowanie leku Ketolek®.
Leki z grupy NLPZ powinno się stosować z ostrożnością w przypadku pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego w wywiadzie (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna), ponieważ leki te mogą zaostrzyć przebieg tych chorób.
Przyjmowanie takich leków, jak Ketolek może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru. Ryzyko jest większe w przypadku długotrwałego przyjmowania dużych dawek leku.
Nie należy stosować większych dawek i dłuższego czasu leczenia niż zalecane.
W przypadku problemów z sercem, przebytego udaru lub podejrzenia, że występuje ryzyko tych zaburzeń (np. wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, zwiększone stężenie cholesterolu, palenie tytoniu), należy omówić sposób leczenia z lekarzem lub farmaceutą.
Zalecana jest ostrożność u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i (lub) łagodną do umiarkowanej niewydolnością serca w wywiadzie, ponieważ zgłaszane były zatrzymanie płynów oraz obrzęki w związku z leczeniem NLPZ.
Odnotowano bardzo rzadkie przypadki wystąpienia poważnych, niekiedy śmiertelnych reakcji skórnych – z zaczerwienieniem i pęcherzami – w czasie leczenia NLPZ (w tym złuszczającego zapalenia skóry, zespołu Stevensa-Johnsona i toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka (zespołu Lyella).
Większe ryzyko tych reakcji występuje prawdopodobnie na początku leczenia, ponieważ w większości przypadków reakcje te występowały w pierwszym miesiącu leczenia. W przypadku pierwszych objawów wysypki skórnej, zmian w obrębie błon śluzowych i innych objawów reakcji nadwrażliwości należy natychmiast przerwać stosowanie leku Ketolek® i skonsultować się z lekarzem.
Reakcje fotoalergiczne spowodowane stosowaniem NLPZ są dobrze znanymi działaniami niepożądanymi leków tej grupy i są najczęściej przypisywane promieniowaniu UV.
Ketoprofen powoduje zwiększone ryzyko fotoalergicznego kontaktowego zapalenia skóry.
Czasami objawy mogą najpierw wystąpić po okresie utajenia nadwrażliwości. Ustąpienie objawów skórnych po odstawieniu leku może trwać kilka miesięcy.
W przypadku wystąpienia reakcji fotoalergicznej u pacjentów stosujących Ketolek®, należy przerwać jego stosowanie i skonsultować się z lekarzem.
Ketolek® powinien być stosowany tylko po dokładnym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka w przypadku specyficznych wrodzonych wad w produkcji krwi (nabyta porfiria).
Na początku leczenia u pacjentów z niewydolnością serca, z marskością wątroby i z zespołem nerczycowym, u pacjentów otrzymujących leki moczopędne, u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, szczególnie w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, należy uważnie monitorować czynność nerek. U takich pacjentów podawanie ketoprofenu może być przyczyną zmniejszenia przepływu krwi przez nerki spowodowanego hamowaniem syntezy prostaglandyn i prowadzić do zaburzeń czynności nerek.
Ostre reakcje nadwrażliwości (np. wstrząs anafilaktyczny) obserwowane są bardzo rzadko.
W przypadku wystąpienia pierwszych objawów ciężkich reakcji nadwrażliwości po zastosowaniu leku Ketolek należy przerwać stosowanie leku.
W zależności od objawów, jakakolwiek interwencja medyczna musi być przeprowadzona przez specjalistę.
Jeżeli wystąpią zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, należy przerwać leczenie.
Ketoprofen, substancja aktywna leku Ketolek, może tymczasowo hamować agregację płytek.
Pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi należy poddać ścisłej obserwacji.
Jeżeli w trakcie stosowania ketoprofenu stosowane są leki rozrzedzające krew (leki przeciwzakrzepowe) lub leki obniżające stężenie cukru we krwi, należy uważnie obserwować stężenie cukru i krzepliwość krwi.
Podobnie jak inne leki z grupy NLPZ, ketoprofen może maskować objawy chorób zakaźnych.
U pacjentów z nieprawidłowymi wynikami badań czynności wątroby lub chorobami wątroby w wywiadzie należy okresowo badać poziom aminotransferaz.
Zgłaszano rzadkie przypadki żółtaczki i zapalenia wątroby związane ze stosowaniem ketoprofenu.
Podczas dłuższego stosowania leku Ketolek wymagane jest regularne badanie aktywności enzymów wątrobowych, czynności nerek oraz morfologii krwi.
Należy poinformować lekarza lub dentystę o stosowaniu leku Ketolek® przed zabiegiem chirurgicznym.
U pacjentów z astmą w połączeniu z przewlekłym nieżytem nosa, przewlekłym zapaleniem zatok i (lub) polipowatością nosa występuje większe niż u pozostałej części populacji ryzyko uczulenia na kwas acetylosalicylowy i (lub) leki z grupy NLPZ. Przyjmowanie tego leku może powodować napady astmy lub skurcz oskrzeli, szczególnie u osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy lub leki z grupy NLPZ.
Podczas długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych może wystąpić ból głowy, którego nie należy leczyć poprzez zwiększenie dawki leku. Jeżeli pomimo leczenia lekiem Ketolek® występują częste bóle głowy, należy skonsultować się z lekarzem.
Zasadniczo nałogowe przyjmowanie leków przeciwbólowych, w szczególności, gdy jednocześnie przyjmuje się kilka leków przeciwbólowych, może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek, w tym niewydolności nerek (nefropatia po stosowaniu leków przeciwbólowych).
W następujących przypadkach wymagany jest dokładny nadzór lekarza:
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Laktoza:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.
Lek należy przechowywać:
20 kapsułek
Sun-Farm Sp. z o.o.
ul. Dolna 21
05-092 Łomianki
[email protected]
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!
Dla kogo
Działanie
Główne składniki
Postać
Problem
Sposób dawkowania
W serwisie Apteka Codzienna używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron oraz dostosowywać serwis do ich preferencji.
Akceptacja wszystkich plików cookies powoduje zapisanie w pamięci przeglądarki niezbędnych plików cookies (wykorzystywanych do prawidłowego działania strony), plików analitycznych (które pomagają nam poprawiać i ulepszać funkcjonalności serwisu) oraz marketingowych (umożliwiających wyświetlanie dopasowanych treści). Kliknij "Akceptuję", jeśli zgadzasz się na pliki cookies. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia cookies, przeczytaj naszą Politykę prywatności i regulamin serwisu.Pliki cookies (ciasteczka) to małe pliki tekstowe, które mogą być stosowane przez strony internetowe, aby użytkownicy mogli korzystać ze stron w bardziej sprawny sposób.
Prawo stanowi, że możemy przechowywać pliki cookies na urządzeniu użytkownika, jeśli jest to niezbędne do funkcjonowania niniejszej strony. Do wszystkich innych rodzajów plików cookies potrzebujemy zezwolenia użytkownika.
Niniejsza strona korzysta z różnych rodzajów plików cookies. Niektóre pliki cookies umieszczane są przez usługi stron trzecich, które pojawiają się na naszych stronach.
Więcej informacji o plikach cookies przeczytasz w Polityce prywatności.