Spakujemy zamówienie w ciągu 24h 🚚

  Szybka dostawa z DHL & InPost

0

Kategorie


Ulubione


Paracetamol Aurovitas 500 mg, 50 tabletek

0.00

(0)



Zobacz podobny produkt

4.89 zł

Cena jednostkowa: 0.98 zł za 10 tabletek

Niedostępny


Opis produktu
Skład
Wskazania
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Działania niepożądane
Dystrybutor
Informacje dodatkowe

Opis produktu

Paracetamol jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Lek można stosować u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 10 lat i masie co najmniej 40kg.

Skład

Substancją czynną jest: 

  • paracetamol (Paracetamolum).

1 tabletka zawiera:

  • 500mg paracetamolu.

Substancjami pomocniczymi są: 

  • skrobia kukurydziana (żelowa), krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza (o niskiej lepkości), karboksymetyloskrobia sodowa, talk, stearynian magnezu.

Wskazania

  • Paracetamol stosowany jest w celu złagodzenia bólu i zmniejszenia gorączki.
  • Tabletki mogą zmniejszać łagodny do umiarkowanego ból i (lub) gorączkę np. ból głowy i ból zęba.

Dawkowanie

Dawkowanie Paracetamolu zależne jest od wieku i masy ciała pacjenta. Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zachować co najmniej 4 godziny przerwy. Tabletki zawierają podziałki co umożliwia podanie dawek połówkowych.

Dzieci w wieku 10 do 15 lat:

  • 1 tabletka do 4 razy na dobę (maksymalnie 2000 mg paracetamolu).

Dorośli i młodzież powyżej 16 roku życia:

  • Stosować 1-2 tabletki do 4 razy dziennie. Nie należy przekraczać dopuszczalnej dawki 6 tabletek na dobę co odpowiada 3000 mg paracetamolu.

Gdy po 3 dniach stosowania produktu objawy nie ustępują a stan pacjenta pogorszył, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania

Produkt nie powinny stosować osoby, u których występuje uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników.

Działania niepożądane

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 1000 osób):

  • niektóre choroby krwi, w tym agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia dotyczące płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia krwi) i zaburzenia dotyczące komórek macierzystych (zaburzenia dotyczące komórek krwionośnych w szpiku kostnym); reakcje alergiczne;
  • depresja, splątanie i omamy;
  • drgawki i bóle głowy;
  • zaburzenia widzenia;
  • obrzęk (nieprawidłowe gromadzenie się płynu pod skórą);
  • ból brzucha, krwawienie z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), marskość wątroby (martwica komórek wątroby);
  • wysypka, świąd, pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami, takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka; zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, uspokojenie, interakcje z lekami;
  • przedawkowanie i zatrucie.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób):

  • pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek);
  • reakcje alergiczne, należy wówczas przerwać leczenie, w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja;
  • małe stężenie cukru we krwi;
  • hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby spowodowane chemikaliami), mętny mocz oraz zaburzenia nerek, skurcz oskrzeli (trudności z oddychaniem) u pacjentów z nadwrażliwością na aspirynę i inne leki przeciwzapalne;
  • krew w moczu, brak trzymania moczu.

Częstość nieznana:

ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka polekowa charakteryzująca się licznymi, małymi, głównie nie pęcherzykowymi, sterylnymi krostkami), ciężka wysypka lub łuszczyca, zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażające życiu), obrzęk skóry, pęcherze lub wysypka spowodowana przyjęciem paracetamolu.

Dystrybutor

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

ul. Sokratesa 13D/27

01-909 Warszawa

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!

Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.